bugün

gezi parkı olaylarında her şeyi kendilerine lanse ettikleri olaya siyasi bir boy kazandırdıkları. çevre icin ayaklanan insanların hepsinin anarşist, marjinal olarak adlandırılmalarının baş sebebi olan güya solcu parti. atatürk ilke ve inkilaplarının yarısını bile gözetmeyen. k. kılıçdaroğlu nun melih gökçek karşısında sus kes olmasıyla iyice soğuduğum hatta iğrendiğim parti. atatürk kullanmasalar artık muhalefeti geçtim meclise giremeyecekler.
sol görüşlü olduğunu duyduğumda şoke olduğum partidir.
über zeki insanların partisidir. kendilerine bile faydalari yoktur. lideri ise ne yazikki yetersizdir. aynı parti yonetimi zamaninda dedesi dersimde öldürülmüs olmasi muhtemel bir insanin yine bu partiye lider olmasi mantikla aciklanamaz. sol iktidar tek basina zordur. chp ve zihniyeti ile imkansizdir.
(bkz: Republican People s Party)
yıl olmuş 2013, hala da "atatürk'ün kurduğu chp değil" şeklinde eleştirilen parti.

lan oğlum siz atatürk'ün yaşadığı yüzyılda mısınız ki chp atatürk'ün kurduğu parti olarak kalsın?

gerçekten anlamıyorum abi siz farklı bir dünyada mı yaşıyorsunuz?
dünya değişiyor. yasalar değişiyor. hükumetler değişiyor. kişiler değişiyor. anormal olan nedir?

koskoca ismet inönü'nün başında olduğu chp bile muhalefet partisi olarak kaldı yıllarca. tabi ismet kim ki? *
adam 30 sene chp'nin başında kaldı.
şaka bir yana gerçekten durum bu.

halka karşı kin beslerseniz zaten iktidar yüzü göremezsiniz. bunu özellikle seçmenin anlaması lazım.

bugün kılıçdaroğlu farklı bir arayış içerisinde. adam en azından uğraşıyor bir şeyleri düzeltebilmek için. nerede yanlış yapıldığını sorguluyor kendince. siz ne yapıyorsunuz? "chp eski chp değil"
ne kadar basit lan böyle amaçsızca eleştirmek.

lan oğlum çıkın artık şu kafadan. bugün atatürk bu partinin başında olsa seçilebilir miydi diye bir sorun bakalım önce.

not: abd ziyaretinden özellikle bahsetmedim. daha erken çünkü.
akp dışında bir partiye oy vermek için kendimi zorluyorum. kemal kılıçdaroğlu amerika'dan cnn türk'e konuşuyormuş. seçimde yaklaştı. belki iyi birşeyler derde oy verebilirim diyorum. adamın dediği "nere gitsem bana tututklu gazeteci, askerler soruluyor. istanbul adayımız sarıgül mü şumu bumu belli değil" ıvır zıvır konuşmalar. arkadaşım bana yönelik vaadin ne? birilerine belediye başkanlığı adaylığı veya hapisten kurtarma çabaları vermekle ancak onların oyunu alırsın. benim oyumu ne karşılığında istiyorsun? gerçi istediğin oy değil. istanbul rant kapısıymış da istanbul'u alarak akpnin rantını kesecekmiş de. akp'nin rantını değil önce oyunu kesmen lazım ki o dediklerin olsun. istanbul'u almak için veya oy almak için sadece karşıdaki partiyi kötülemek; onlar kötü bana oy verin demeye gelir. sebep göster. neden sana oy vereyim?

senin partinin yönettiği koalisyonlarda rantiyenin en alasını gördüm. koalisyonun bir ucundan tuttuğunuz zamanlar; eski devrimciler yıllarca boşuna silahla, kavgayla uğraşmışız deyip en kapitalist insanlara döndüler. ülkücüler mafyaya döndü biz işadamı olduk dediler. rant suçlamalarıyla, fişleme suçlarıyla, akpyi değişik şeylerle suçlamayla oy alınmaz. çünkü bunların en iyisini sizde yaptınız. bana farklı birşey söyle.

düşünüyorum düşünüyorum. türkiye'nin bu halde olmasının en büyük nedeni chp. bu kadar muhalif insan varken bir araya gelebilecekleri bir başka partinin önünü kesiyor. tabi demokratik hakkıdır. maalesef demokratik hakkı değil. akpden farkı yok. bu partileri gördükçe az gelişmiş ülke olduğumuz yüzüme daha iyi çarpıp kendime geliyorum. ben gelişmiş bir ülkeymişiz zannına kapılıp insan haklarıyla sınırlandırılmış demokrasi ile yönetiliyoruz zannediyorum. maalesef demokrasiyi birisi azınlığın çoğunluğa zulmü, diğeri çoğunluğun azınlığa zulmü(ki bu azınlık iktidarından daha demokratik) olarak bilen iki büyük partimiz ve yandaşları var.

bazılarına aykırı gelebilir ama bdpli belediyeler bile bu ikisinden daha demokratik ve insan haklarına saygılı. tabi pkk yandaşlığı ve terörist olmaları herşeylerini alıp götürüyor.
atatürk'ten sonra bir çivi dahi çakmamış partidir.
içinde birçok görüşten üyenin barındığı parti. bu yüzden de sağ ya da sol şeklinde bir ayrım yapmak zor. eğer illa bir çizgiye bağlı olacaklarsa "liberal demokrasi" ya da "liberal sosyal demokrasi" şeklinde bir çizgi çizebiliriz. ya da merkez sol diyebiliriz özetle.

kılıçdaroğlu konusunda çok iyimserdim yıllardır. ama bu washington temasları kafamı karıştırdı.
lan bari başbakan ol ondan sonra git. "ana muhalefet partisi genel başkanı" sıfatıyla gitmendeki amaç nedir?
tayyibin yedeği konumuna düşüyorsun farkında bile değilsin be adam.

gerçi kılıçdaroğlu böyle bir kararı tek başına veremez ondan eminim. parti içindeki ulusalcılardan ve liberallerden mutlaka destek almıştır bu konuda.
bakalım döndükten sonra nasıl bir değişim gösterecek.

cemaatle bir bağlantı kurmaya çalışacaklarını sanmıyorum. eğer oraya kadar giderse iş, ciddi ciddi akp'ye atarım oyumu.
Türkiye nin en gerici ve yobaz partisidir. hala 1930 ve 40 ların siyasi nizamını söylendiren , 6 ok ve m.kemal gibi çizglerinden hiç vazgeçmeyen genel müdürlük .
son zamanlarda herhangi bir doğru iddası bulunmayan parti.
ne söylese yalan, dolan.

bir kaçyıl oldu herhalde son doğrusunun üstüne.
kimlik değiştirme adına kimliksizleşme yolunda koşarak ilerleyen parti. eskiden statükocuydu, tutucuydu ama bu da bir duruştu. şimdilerde ne söyledikleri, nerede durdukları belli olmayan lideri! ve kulislerde geçen lider namzeti ile omurgasızlaşmanın ne demek olduğunu hakkında adeta ders veriyor.

derin chp acaba iktidar olmanın formülü omurgasızlıkta yatıyor olabilir mi deyu mecburen sessiz kalıyor. yerel seçimde, en geç genel seçimde mevcut durumda değişiklik olmaması durumunda derin chp'nin harekete geçeceğini ve çok kısa sürede eskiye döneceğini düşünüyorum..
2009 yerel seçimlerinde zonguldak ve birçok ilçesinde belediyeyi akp nin elinden almış parti.**
kıçı başı oynayan ve oynamaya devam edecek ikiyüzlü parti.

görsel
görsel
dershaneler konusunda çark etmemiş parti.

kılıçdaroğlu hala "dershanelerin kapatılmasına karşı olmadıklarını" açık açık söylüyor.
fakat dershanelerin kapatılması için gerekli uygun ortamın oluşmadığını söylüyor. olay bu.

bunu idrak etmek çok da zor olmasa gerek.
Öyle bir bela, öyle bir ceza, öyle bir imtihandır ki bu organizasyon; kafaya şapka takılmıyor diye kafa keser, hamidiye zırhlısı ile rizeyi bombalar, ezanı 18 yıl türkçe okutur, 600 yıllık entellektüel bakiyeyi bir gecede ateşe verir... sentetiktir tüm ulus devletler gibi, insan eti ile beslenir.

Allah kendilerine bu memlekette iktidar yüzü göstermesin. amin.
halkın iradesini, dolayısıyla demokrasiyi inkâr eden bir parti. demokrasiyi teorik olarak savunup, pratikte uygulamamakta diretmektedir. demokratları üzmektedir. üstüne de kendisinin halkın iradesini temsil ettiğini, vatanperver olduğunu iddia etmesi trajikomiktir. asıl vatanperverler şehitler, polisler ve bizi korumak için hayatı kararan gazilerdir. hem bu chp ürünü vatanperverler ne zaman yetki aldı? bu apaçık faşizmdir. ör, 80 yaşına gelmiş ve insanları birbirine kışkırtarak milyonların ölümüne sebep olmuş biri mi vatansever? ak parti=chp'dir. ikiside iktidara gelince çevresini büyüttü ve kamu da kendi elemanlarını yetiştirerek kadrolaştı. akp'nin kadrosu kara, chp'nin kadrosu mutlaka ak. chp, yargı siyasete karıştı diyerek "benim yetiştirdiğim kadroları tasviye ettiler" demek istiyor. yani halk chp imiş, yargı chp'ninmiş. devlet chp imiş... farkı chp halkı köle, kendisini de efendi görüyor. cumhuriyet, halkın yönetimi; demokrasi, cumhuriyetin uygulanmasıdır. iş böyleyken chp, kendi adıyla çelişen ironik ve uygulamalı demokrasi karşıtıdır. akp canavar, mhp canavar, tkp canavar, sp canavar, sağcı canavar, cemaatçi canavar, ülkücü canavar... bu ülkede chp'nin tarafında olmayan ateist, müslüman vb. adı her ne olursa olsun hepsi canavardır ve vatan hainidir. eee... geriye halk mı kaldı? chp işte böyle köktençi, ötekileştirici, sığ ve yobaz bir kafadadır. atatürk'ü, bilimi ya da çağdaşlığı, islamı, atatürkçlüğü, ateizmi, modernizmi savunmak için akp ya da chp gibi kamu mallarını yağmalama örgütlerine ihtiyaç yoktur.
belediye seçimlerine gösterdiği adaylarla resmen siyasi kumar oynayan partidir.

parti ideolojisi ile bağdaşmayan isimleri belediye başkan adayı olarak göstermeyi planlıyor. eğer chp bu adamlarla kazanamazsa kemal kılıçdaroğlu kendi sonunu hazırlamış olur, ama kazanırsa kılıçdaroğlu yerini iyice sağlamlaştırır ve genel seçimlere daha iddialı girer ve oy dengelerini etkiler.

ama dediğim gibi kazanması lazım. elinde olan yerleri kaybetmeden, rakip partilerin elindeki büyük şehirleri alarak. ancak bu şekilde yeniden yükselişe geçer chp.
atatürk zamanında bu partinin il başkanları o ilin valileriydiler. diktatör deyince de götüne isot sürülmüş eşşeğe dönerler. hoş götüne isot sürülmemişinden olsa da eşşekler ya zaten..
atatürk'ten sonra bozulmuş siyasi partidir.

alparslan türkeş bu nedenlle milliyetçi hareket partisini kurmuştur.
doğum günü partisi tadında partidir. sürekli olarak içeride aksiyon oluyor. lakin bir süre sonra herkes evine gidiyor.
şaka len şaka dünyanın en büyük partisidir. mezuniyet partisidir.
bakın chp dünyanın başına geçse ki benim fikrim bu geçmeli kesinlikle işte o zaman chp ilericiliği sayesinde bütün insanlara mars'ta yüce atamızın ismini anarak sabah kahvaltısı yaptırır chp. içerisinden geldiğimiz maymunları döve döve hem atatürk lafzını öğretirler hem de itiraf ettirirler maymunlara atamız olduklarına.
chp çok ilericidir amını siker ortalığın ilericilikte.
fetullah gülen akp ye saldırıyor diye sevinen parti lakin kendilerine hatırlatırım , bu ülke hiçbir grup zümre cemaatin güdümünde yönetilemez bu ülkenin hiçbir kurumu bazı insanlarca yönlendirilemez ve hiç kimse nefret de etse T.C Başbakanının tehdit edilmesine müsade edemez .bu ülke şeyhler dervişler cemaatler ülkesi değildir!!

kendilerini cemaate karşı akp nin yanında olmaya davet ediyorum.
iktidar olmaya en yakın partidir.

bir de kendi görüşüne yakın olanlar kösteklemese...

görsel
iktidar olmayan yakın partidir.

görsel
Amerikan ve israil yanlisi, kaos sevdalisi, irkci, banka isleten, lideri fethullah gulenin elini open, dhkpc'ci, komunist, devletci, ozgurlukcu, milliyetci, halkci, darbeci, cuntaci, sahtekar siyasi parti.
ara transferde bonservisi elinde olan ülkücü mansur yavaşı kadrosuna katarak sükse yapmış bir partidir. futbol takımı değildir. futbol takımına benzemektedir. siyasetle uzandan yakından alakası yoktur.