bugün

Tamam vaka sayısını iktidar açıklamıyor da CHP neden açıklamıyor veya açıklanması için baskı yapmıyor, bukadarcık bile gücü yokmu bu partinin, daha bunu bile yapamıyorsa nasil iktidarı AKP den almayı düşünebiliyor, halktan nasil oy istiyebiliyorlar, yoksa ulusal çıkar masalına onlar da mı inanıyor.
gençliğimi çürüten , dünya salgın hastalığı.
Kime sorsam ben geçirdim zaten diyor.

Test yaptırdın mı diyorum, hayır diyor.
Peki covid olduğuna kanıtın nedir diyorum, işte bir ara böyle terledim şöyle kötü oldum sonra toparladım diyor.

Artık şark kurnazı mı dersin bu tiplere, tipik ortadoğu çakalı mı dersin sen karar ver.

Bunların bir üst versiyonu da, covid olacak fakat grip oldum diyecek. O mevsimlere girdik artık.

Sonra insanlar akepe nasıl iktidar oldu diyor. Kel başa şimşir tarak, böyle uyanıklara öyle hükümet.

imkânı olan uzasın bu ülkeden. Tünelin ucu b.mbok bir yere çıkacak.
Bu hastalık insanlar galeyana gelmesin diye, gerçek rakamları gizlenen bir hastalıktır. ilk dalgada arkadaşımın arkadaşı bile hastalanmamışken, şimdi 5 tane direkt tanıdığım hasta var. ilk dalgada attan düşüp ölenlerin sayısı covidden ölen sayısıyla aynıdır diye düşünüyordum. Ama bu işin şakası yok. Hükümetler önlem almıyorlar, kendi önlemimizi almalıyız.
hayatımızın parçası haline gelmiş hastalık. yakın zamanda her şey normalleşecek ve insanlar bağışıklık kazanacak.
avrupa ülkeleri de dahil tüm ülkelerin gerçek vaka rakamlarını gizlediği salgın
yan apartmandan bir kadin oksurmekten cigerini döktü.
nolur nolmaz sigarayi sondurup pencereyi kapattim.
Yaşamak için doğdular. Ya kaçacaklar bu virüsten ya da ölecekler. Bütün tehlikelere rağmen yollarına devam ediyorlar. Bir arının kovanından fırlayışı gibi evlerinden çıkanlar otobüslerde yaşam mücadelesi veriyor. Maskesiz mesafesiz başlayan gün yine aynı şekilde bitiyor. Virüs avını bir başkasının ağzında bekliyor. Yavaşça ilerliyor avına. işte maskesi çenesinde bir arizona kertenkelesi. Bu ceylan kendisine yaklaşan tehlikenin henüz farkında değil ama birazdan olacak. Evet, tahmin ettiğimiz gibi korkulan olmadı. Maskesini burnuna çeken ceylan hızla otobüsün arkalarına doğru ilerliyor. Yavru ceylan bugün kurtuldu. Virüs ise eve eli boş dönüyor.

Sürü birbirinden ayrılmaları gerektiğini kavrayamadı. Birbirlerini uzaktan kollarlarsa hayatta kalacaklar.

Masai maranın sancaktepe düzlüklerinde hafif bir yağmur başladı. Gezegen elinden geleni ardına koymuyor.
Salgın büyük artış gosterdi maalesef ancak yasaklara kisitlamalara gidecek takat kalmadi kimsede.
ilk manzaraları hatırlıyorum da:

çin' de yolda giderken pat diye insanlar düşüyordu.

çin' de hastane görüntüleri inanılmazdı.

çin' de birbirine kelepçelenen hastalar görüyorduk.

çin' de evinin balkonundan insanlar acı acı çığlıklar atıp yardım istiyordu..

italya ve ispanya da hastane manzaraları dün gibi aklımda.

hastanede yerde yatan yüzlerce insan görüyorduk...

ki karantinadaydık.

şimdi ne oldu?

virüs bizimle yaşamaya yavaş yavaş alışıyor mu? yoksa o görüntülere yasak mı geldi? ki hiç sanmıyorum. şu an ispanya da aynı manzaralar olacak, mutlaka ve mutlaka sosyal medya da izliyor olurduk.

birilerinin bizi bilgilendirmesi gerekiyor.

70 yaşında birileri virüsü atlatırken, 30 yaşında birileri ölüyor.

10 ay oldu bu virüsü tanıyalı. artık birilerinin bir şeyler söylemesi gerekiyor.
https://www.ensonhaber.co...ligi-tibbi-bir-salgin-yok
bütün dünya "sürü bağışıklığına" döndü.

resmi rakamlara göre nüfusun %2,5 i hastalığa yakalandı, bunlar testle ortaya çıkan rakamlar.
kabul gören düşünce bu rakamın en az 4 katı kadar semptom göstermemiş var.

yani resmi olarak %10 zaten yakalandı. bir de test yapamaya parası olmayan veya hiç testle uğraşmayanları hesaplarsak %20 şu an covidle tanıştı.

10 ayda %20 demek önümüzdeki 10 ayda %44 demek, aşının en iyi ihtimalle bulunması 1 sene, bunu gören her hükümet artık göstermelik tedbirler alıyor.

dua edin de bünyeniz sağlam olsun.
geçirdiği mutasyonlar sonucu ölümcüllüğü çok önemli ölçüde azalmıştır. medya, avrupa ülkelerinde vaka sayıları arttı diyor, ki doğru da. bugünkü vaka sayıları mart ayını ikiye katlıyor ama ölü sayısına bakınca gerçek görülüyor. medya bunu göz ardı ettiği için korku iklimi kısmen devam etse de dünya bir şeylerin farkında artık. covid-19 bitiş sürecine girmiş, artık katı yasakların dönemi bitmiştir. bütün ülkelerde sadece gaz almaya yönelik göstermelik birkaç yasakla süreç devam ettiriliyor. zaten birkaç ay sonra türkiye'de de maske zorunluluğu yüksek sesle tartışılmaya başlanır. 2021 yazına kadar da tüm dünyada pandemi dönemi bitirilir.

tanım: bir tür grip.
Bir haftadır onun yüzünden karantinada olduğum hastalıktır. Evet testim pozitif ama sikimsonik bir hastalık hiç bir etkisi olmadı ben de nasıl pozitif anlamış değilim.
Tam bir freak show. Yürürken maske takmak zorunlu. Göt göte çay içerken serbest. Lan bu havadan geçmiyor ki.
Ayağa kalkıyorsun zorunlu, açık havada yürüyorsun zorunlu, oturuyorsun mekâna serbest. Sebep? Çay içiyorsun, sigara içiyorsun.
Virüs diyor hmm tamam o zaman bulaşmayayım.

Hafta içi herkes içiçe, hafta sonu yasak koyuyorsun. Virüs sadece hafta sonu mu bulaşıyor. Bu neyin kafası?

1- kapalı alana asla girme
2- götünü diğer götlerden uzak tut.

Bu kadar basit.

O maskeler maske değil bi kere. Adam 1 hafta aynı maskeyi takıyor. Oluyor seyyar virüs.
Olmayan kalmadı artık yine kısıtlamalar gündemde haberleri de cıktı, gençliğimin şu iğrenç yıllara denk gelmesi rezaletini aşamıyorum.
Bugün bir tanıdığımızın vefatını öğrendim istanbulda hastane hastane dolaştırılmış kadın 3 gün içinde vefat etmiş durum çok ciddi istanbul halkı çok dikkatli olmalı.
Tırsakları sürekli tedirgin eden götten uydurma virüstür. Zaten sözde bir tek fosilleşmiş morukları öldürüyor. Her öleni covid'den öldü diye yazıyorlar.

(bkz: Geçiniz)
okullar acildi servisler calisiyor kirtasiyeciler para kazandi.
simdi unileri de acacaklar macera yeni basliyor arkadaslar.

miski hijyin sisyil misifi.
Çin icadı...
Hatta Belki de bir biyolojik silah ve hatta Çin'in dünyaya saldırısı bu Pandemi.

Donald Trump boşuna demiyor; Corona virüsü değil, Çin virüsü diye.

Adam haklı beyler.
Defol git artık.biktik.
Gripten öte olmayan hastalıktır. Hastalıkların sebebi vücuda giren zararlı besinler ve bazı psikolojik yıpranmalardır. Sanıldığı gibi bulaşmaz.
O bir orospu cocugudur. Ana vatani cindir.
pazartesi butun siniflar yuzyuze egitime geciyor.
okullardaki karantina ve vakalar hic gundemde degil.

gundemde unilerin acilmasi da var.sehirler arasi buyuk bir hareket olacak.

her sey yeni basliyor arkadaslar.
Ciddiye almak gerek bende geçirdim ve hala karantinada yim.ilk başlarda tüm vücudunuzu esir alıyor ve heryeriniz ağrıyo sürekli yorgunsunuz uyusuyorsunuz kemikler sızlıyor baş dönmesi uyuşma üşüme değişik bir nalet birşey 12 gün oldu hala koku alamıyorum önemseyin dikkat edin bol bol dinlenmek vitamin almak gerek.