bugün

half life'ı asla geçememiş ve geçemeyecek oyundur. çünkü asla onun kadar aksiyon dolu, hareketli ve heyecanlı olamamıştır.
half-life'dan türemesine karşın half-life ile aynı sınıfda karşılaştırılmaması gereken fps. oynanış ve amaç aynı değildir. ikisi de kendi türünde efsane birer oyundur.
mod olmasına rağmen orjinal oyundan daha fazla tutulan,
daha iyileri olmasına rağmen ısrarca oynanan,
oyun olmaktan çıkıp fenomen olmuş, eskitilmez yapımdır.
lise1 de sınıfta kalmama , öss de sıçmama sebep olmuş oyundur.
half life'dan sonra 10 senedir oynadığım aşktır. eve ekmek getiriyoruz ama hala içimizde bir cs sevdasıdır gidiyor.
cafede oturup arkadaşlarınla yada serverlarına girip online oynandığında tatından yenmeyen oyundur. fazla online oynamak bağımlılıkta yaratır.
surekli yenisi cıkan hileleriyle baysada , surekli yenilenen sxe nin hatalarıyla bezdirsede , serverlarda hilesiz oynamana karsın wall kullaniyo muamelesi gorup gereksiz banlar yesende hala ilk gunki zevkiyle oynanabilen oyundur.
lisedeyken tanistim, tanismaz olaydim.
tiberian sun vardi bi donem, red alert cikti sonra. ucuncusunu bagrima basmadim, ikincisi en iyisidir, versiyon fasistiyim. ben boyle strateji oyunlarina bakarken duydum counteri.
o zamanlar siniftaki erkekler arasinda bi hava atma durumu bu. okulu bikac ders asip gelenler, yenilen tarafa rencide edici seyler soyluyor. merak ettik ister istemez bakalim dedik. bakmaz olaydik. sinifta kizlarin pek sevdigi bir erkek arkadasimiz bikmadan anlatti oyunu. biz tabii ilk basta "b-4-2-(3) ne" derken catir catir oynar duruma gelmistik. sanki voleybol takimini maca hazirlayan, onlarin galibiyetine sevinen antrenor gibi oldu o cocuk sonra.
lise sonda etkisi gecti tabii oss sureci kac counter sevdalisini eledi bilir misiniz canlar?
yillar sonra sevgilimle internet kafe havasini solumak zorunda kalmistik bi gun, bi belgeyi mi ne alicaktik da beklememiz gerekiyordu. "cs atak mi" dedim, "biliyor musun ki" dedi. iliskimiz orda bitmediyse bi daha bitmez.
ben tabii oyunu, haritalari unutmusum kac senede ilk baslarda zorlandim. taktigimiz de uymuyordu. kendisi onden gidip oldugunde bizi direk yenilmis sayardi, unutmuyorum bu hayinliklarini. once ben oleyim de teroristlere bakayim diye heveslenirdi, biliyorum. hatta alay ederdi "karsi takimda olalim mi" diye sonra bicakla oldururdu beni. hakarete bak! neyse zamanla ben alistim, eski halimden iyi oynamaya basladim. artik harita secimlerine karisabiliyordum, ordan anladim zaten takima kabul edildigimi. farkli takimda oynamaya basladigimizdaysa kazanabildim cunku bu sazan hep atliyordu, e bende pekliyorum pusuda. kaybettigim ustunlugu almistim. benim taktigim hep ayniydi, laf ederdi ama yilmazdim. sonra head yapmaya basladim, ezmek istiyodum kendisini. artik ondan daha fazla adam vuruyordum. hep vurmadim yanlis anlamayin. cunku kiskancliklari basladi, cs atamaz olduk. ondan pes seruvenimiz baslamadan bitti, biliyorum. langirtta da ben daha iyiyim, bunu da biliyorum.
dördün üçünde dürbün olduğu zamanlar efsaneydim. o dürbünü kaldırdıklarından sonra ben de bittim.
oynayamanın oynayanlara "hala bıkmadınız mı" demesini normal karşıladığım oyun. çünkü bilyor. hacı süper bir oyun ya. o oynamayanlarda kesin hiç oynamamıştır ya da bir kere oynayıp sürekli ölmüştür. oyunca awp silahı iyi kullanan her zaman en iyisidir. buradan yeni başlayanlara sesleniyorum awp öğrensinler birde 4 1 ya da 43 ü öğrensinler. başka bir şey öğrenmeye gerek yok. bunlar yetiyor zaten.
yıllardır vazgeçilmezler arasında bulunan 7den 70e herkesin oynadığı oyun.
bir çok gencin internet kafeleri tıklım tıklım doldurarak "olm sınaypır yasak dedik ya amk", "sis atanın var ya.." benzeri sözcükler esliğinde online da oynanabilen eskimeyen pc oyunudur.
level'in sponsor olduğu istanbul parkta düzenlenecek t-es-t organizasyonu'nun ana oyunlarından birisi. bazı ülkelerde bu oyun bazı iyi oyuncuların tek takım altında toplanıp şirketleşme yoluna gitmesinin kapısını aralamıştır.
dünyadaki her oyuna multiplayer kültürünü aşılayan oyundur counter strike. en son olarak 1.7 çıkmıştır piyasaya, grafik ve oynanış açısından da iyidir. fakat profesyonel bir call of duty 4 askeri olarak, bana ters gelen tek olay, counter strike'taki damage olayı.

bildiğim kadarıyla, dünya üzerinde counter strike konusunda en iyi millet, fransızlarmış.
bilgisayarımda bulunan oyun, yılların eskitemediği efsane. hala oynarım. ama botlarla. net bağlantılı oynayınca girilen salonda hile mi ararsın bilgisayarı kasma mı ararsın ya da oyunun çok hızlı oynanması yüzünden zevksizlik mi ararsın hepsi var. botlarla daha iyi anlaşıyorum şahsen. hile yapan yok aralarında. birayla fena güzel gidiyor bu oyun. arkaya da güzel bir playlist oluşturunca adam vurduktan sonra en sevdiğiniz müzik ve kafanızın güzel oluşu gece gece double orgazm tadı veriyor.
internet kafedeki küçük veletlerden gelsin:
(bkz: o3 atmayın lan oyun donuyo)
pc başında hergün 3-5 saat geçirdiğim oyun.yıllar geçsede sıkılmam
arada sırada bilgisayara yükleyip oynamasamda 2-3 gün sonra silerim ama bu kadar senedir başkaları tarafından hala sıkılmadan oynanan bir oyunsa bu oyun efsanedir. herhalde 2050 yılındada oynanmaya devam edilecek.
güzel ama bir okadarda aptal olan oyun.

windows media player da cendere müziğini açıp, counter oynayan insan olan ama aslında o bir hayvan olan bir arkadaşım var.
(bkz: enemy spotted)
(bkz: team fall back)
(bkz: roger that)
(bkz: affirmative)
(bkz: negative)
insana bağımlılık yaratan ve şiddete yönelten oyundur.
neredeyse her gün bu oyunu oynamak için internet cafeye giderdik. orta okul zamanlarıydı. bilgisayara ilk oturduğumda direk mausun topunu çıkarır(o zamanlar mauslar topluydu) ve içinde biriken pislikleri temizlerdim. artık bende bu olay bir tik halini almıştı. her gün oyundan önce bu ritüeli yapıyordum. ne zaman ki cs için değil de internet için bilgisayara oturduğum da o mausu temizledim işte o zaman bunu bir psikolojik rahatsızlık olduğunu anladım. sonra nasıl mı kurtuldum bu tikten? lazer maus çıktı anasını satiyim yoksa kurtulamıyoduk.
dünyada en çok oynanan oyun(du) herhalde. internet cafelerde hep cs oynanırdı. gerçi eskisi gibi değil ama yinede her gittiğim yerde bu oyunu oynayan onlarca kişi oluyor. kısaca internet cafeleri ethernet cafe yapan oyundur cs..
vakti zamanında sınıf arkadaşlarımızla, okuldan kaçmayı göze alacak kadar çok sevdiğimiz, bir zamanların en popüler efsane bilgisayar oyunu.
şu zamanlarda türk public serverlara girerseniz bir çok oyuncunun nickini "cem garipoglu" yaptığını görebilirsiniz. lan noluyo..
Artık 5 yaşındaki çocukların bile 1 vs 1 yapdıgı oyun.