bugün

bir akp döneminde çocukların kafalarının olmayan cehennem, cin, zebaniyle dumanlandırılıp ilerisi için potansiyel cihatçı olarak yetiştirilmeleri değildir.
yılbaşılarında aile üyelerinin bardaklarının dibinde kalan şarapları gizlice yalanırdım.
şimdi tayyibin şerefine içiyorum. öyle bir dönemdeyiz.
Yetti artık bu koduğumun ipnesinin ataya ettiği hakaretler. Biri değil alayı ipne.
1920 lerde sigaranin dahi sagliga yararli oldugu dusunulmekte ve tip dunyasi tarafindan da desteklenmekteymis. Bu acidan arastirilmadan yorum yapilmamali diyorum.
" içkı bütün kötülüklerin anasıdır ".
fakat başörtülü bacılar coplanmıyordu.

(bkz: benim başörtülü bacımın kafasını patlatanlar)
Doğmamiş bebekleri erkenden emekli yapmak için sigorta yapılıyordu.evet.
akit, lütfen...
(bkz: ayyaş nesil)
(bkz: çok içmekle övünen geri zekalılar)

(bkz: sebebi alkol olan trafik kazaları)
işte ispatı. https://scontent-frt3-1.x...3d13525b2&oe=574EBA16
içki içen akp'lileri ayyaş olarak görmeyen, içki içen diğer partilileri ayyaş olarak gören erdoğan tarafından söylenmiştir.
(bkz: ergenekon akp ittifakı)
Haber doğru yada yanlış. Fakat alkolü savunan varsa sinan çetin ın oğlunun yapmış olduğu kazayı hatırlasın. Hatırladığım kadarıyla 2 polisimiz ölmüştü. Tabiki tele vole kültürüne sahip olduğumuz için ünlülerin başına gelen olaylardan ibret alırız. Aynı kazadan günde yüzlerce oluyor ve beraberinde kavgalar, cinayetler, boşanmalar, husumetler... Alkolu savunan ilk çocuğuna, kardeşine, karısına, kızına içirsın, görelim samimiyetini.

Birde bir akşam üstü sevdiklerinizle mısafırlıkten gelirken alkollü bir sürücüyle kaza yaptığınızı düşünün, yada babanız, anneniz, kardeşiniz işten yada okuldan dönerken bir sarhoş serserı tarafından bıcaklandıgını düşünün. Yada kendi çocuğunuzun alkol alarak birini bıcaklandıgını, kavga çıkarıp bıçak yediğini düşünün ki bu olaylar her gün yüzlerce yaşanıyor.

Yani alkol kullanan guzellesmez efendim çirkinleşir. Ahlakıda, yüzüde.
aynen arkadşlar ama bonzai içki sigara kokain uyuşturcu vs. unutmamak lazım
ee, ne güzel işte. çocuklar da faydalansın.
akp dönemide din verip ışidci gibi çocuk yetiştiriyorlar, alkol yüzünden kaç kişi ölüyor islam yüzünden kaç kişi ölüyor?

ayrıca içki zararlı falan değildir. fazla yemek yesen o da seni hasta eder. yemek kötüdür diyebilir miyiz?

tabi ki hayır.
şunun gibi alkole teşvik eden şeyler de vardı tabi:

görsel

chp ne yazık ki budur.
AKP zamanındada türbanlı kadınların kafası kırılıyor. Demekki neymiş herşeyin fazlası zararlıymış.
Uzaya gitmek için içmeyin efendim, çalışın mekikle uzaya gidin. Ayrıca içki içip polise çarpan kim olursa olsun karşısında olmamız gerekmez miydi?
(bkz: Havada durdum şahitlerim var)
" beni birayla büyütmüşler / kadir fısıroğlu. " şeklindeki itiraftan da anlaşılandır.
Bende belgeleri var. Ama bir günahı ortaya çıkarmak işlemek ile eşdeğer günahta..
Allah affetsin.
ben o dönemleri göremedim maalesef, keşke küçükken ben de içseydim. kişisel gelişimim yarım kaldı da.
yarasin o halde.