bugün

2011 sonbaharında chevrOlet cruze hatchback'ı gelecek otomobil. Enteresan bir satış politikası var. NasilsA satıyor diye bu kadar şikayet edilen motor konusunda hiçbir değişiklik yapmıyorlar.

Opel ailesindensin işte. Asta'daki 1.4 tsi motoru koy bUna da. Ya da koy bir tdi. Ama fiyat yükselir diYe yapmayip, uzun vadede markanın imajına zarar verecek, " abi cruze çok Yakıyor gitmiyor" dedirtecek işler yapıyorlar.
yakıtıyla adamın anasını ağlatan bir araçtır.
fiyatının arabası. motor opelin vtec motoru. chevrolet havasını yansıtan bir model olmuş diğer kore modellerine göre. opel insigniadan alıntı parçaları bolca fark edilmekte (konsoldaki düğmeler, kollar vs...) acilen dizeli çıkması lazımdır ki pazara ortak olabilsin ama ne fiyatı ne zellikleri focusa rakip olamaz. zaten stratejiside ucuz fiyatı olması.
eğer dizeli olup aynı fiyattan satılabilseydi türkiye´de rekor kıracağına inandığım arabadır.

Bu fiyata bu donanım inanılmaz.
Şuan ki haliyle bile alınabilir araba ama çok yakıyor be.
12 litre diyeni bile duydum ama 10 litreden düştüğünü de duymadım desem doğrudur.

baz donanımı bile çok iyidir.
kırmızı rengi müthiş havalı olan araba. ama volkswagen varken gerek yok. jetta bin basar. ama aralarında 10000 TL fark var gerçi.
ne kadar havası olursa olsun ikinci el piyasası toyota corolla'ya göre çok zayıf kalan bir araçtır. satmamak şartıyla alınabilir, zaten satılmak istendiğinde vazgeçilmesi an meselesidir.
hakkında pek bir şey bilmeyenlerin standart olarak atıp tuttuğu otomobil.

kendisini ilk olarak 2010 yılı başında deneme sürüşünde tanıdım. gerek dış görünüm, gerekse iç donanımı ile mükemmel bir araç, sadece motorun kalkışlarda zorlandığını hissetmiştim. sonuçta yaklaşık 1.400 kg'lık bir aracı standart astra motorunun kaldırıp götürmesi zor görünüyordu. o yüzden de araç seçimimi ford focus'tan yana yaptım. (ne kadar pişman olduğumu başka bir başlıkta anlatırım.)

2011 şubat ayında yaptığım deneme sürüşünde ise astra motorundan farklılaşan 124 hp gücündeki yeni motorunun oldukça güçlü ve yeterli olduğunu gördüm. bu güçlü motor sayesinde araç hem çok daha seri hale gelmiş hem de yakıt tüketimi kısmen azalmıştı. özellikle otomatik şanzımanı oldukça başarılı. tabi para varsa "ls plus - design edition" modeli alınmalıdır, üst segment bir otomobilin tüm konforu yanında çok şık bir görünüm sunmaktadır. ancak fiyat 42.000 tl civarına çıkıyor.

uzun süredir kurtulmak istediğim focus'a iyi bir alternatif gibi duruyor, diğer seçenek ise jetta.
genç semih misali ne yapsa kimsenin gözüne giremeyecek bir arkadaş. 1.6/124 hp geldi, iç tasarım, plastik kalitesi desen gayet iyi ama yok arkadaş yok dayvu parmağı var yok elektronik şeyleri arızalanıyor yok çok ucuz vardır bir bokluk..

güzel araba, drift yapmayacaksanız paşa paşa götürüp getirir sizi.
benim begenmediğim benzinli 90 hp 1.6 renault 19'um 8 saniyede 100 görürken
anladığım kadarıyla çoğu arabadan kat kat hızlı dedirten chevy aracı

(bkz: ama bir m3 değil)
motor gucu kendi sinifina gore yuksek sayilan ancak babamin son dakikada karar degistirerek * golf 1.6 plus almasina neden olan ve benim hayran kaldigim arabadir.
tüm iyileştirmelere rağmen hala çok (çok derken gerçekten aşırı) yakmakta olan insignia ile birlikte en güzel görünüşe sahip otomobillerden biri.

ama duydum ki (sadece forumlarda gördüm) lpg alternatifi ile gelecekmiş yakında. böyle bi seçenek sunulursa peynir ekmek modunda satılmaya başlanır.
iç döşemede özellikle plastik aksamı son derece ucuz malzemeden yapılmıştır. dış görünümü gerçekten iyidir ama malzeme konusunda sınıfta kalmıştır.
c sınıfı bir araçtır ve en yakın rakipleri aynı sınıfta olan ford focus, honda civic, mazda 3 ve toyota corolladır. zaten inceleme yazıları ve karşılaştırma videolarının %90 ı bu modellerle yapılmaktadır. ford fiesta ise bir alt segmentte, b sınıfında yer alan bir araçtır. bu iki segmentin araçlarını donanım, performans ve tüketim açısından kıyaslamak hatalı olacaktır.

yakıt konusuna gelirsek, an itibariyle kullanmakta olduğum otomatik (ls-plus-at) modelinin 100km de yakıt tüketimi (tamamen şehiriçi) 8,7-8,8 lt civarındadır. şehiriçi-şehirdışı karışık kullanımda değerler daha da düşmektedir ki, bu da sınıfında oldukça makul bir değerdir. bu sınıfın en az yakan araçlarından biri olan mazda 3'e yakın bir değerdir.

not: bu değerler 2011 model-124 bg araç için verilmiştir. daha önceki modellerin motorunun daha fazla tükettiği belirtilmektedir.
chevrolet dedinmi '' malibu '' dan başkasını tanımam
iyi araba, hoş araba, yakışıklı araba ama yakıt tüketimi ile tam anlamıyla insanın belini büküyor. arabayı sadece haftasonları
kullanmama rağmen.. toplamda buna yaptığımız masrafla bir 320.d alınırdı herhalde.
önümüzdeki yıl hb modellerinin motor gamına 2.0 litre dizellerinde ekleneceği otomobil.yüksek hacim vergi dezavantajını beraberinde getirse de 163 beygirlik güç gerçekten dikkate değer.
tasarım olarak güzel bulduğum ama kokpit ışıklandırması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim seri araba.
fiyatı yeniden 44 bin lira civarına yükselmiş. 111. yıla özel olarak yapılan indirimde ls plus at* modelini 38 bine kapattığımız iyi oldu.

yani ben şimdilerde bu arabayı 44 bine alsaydım, koyardı bana. sadece bana değil, alan adama da koymalı.

bu arada benzin konusunda yakınan arkadaşlara klasik olarak şunu söylemek gerek: 40 bin liralık araba alıyorsunuz, sonra benzin diye yakınıyorsunuz. şaka mısınız la?
lorenzo adlı lpg kiti ile fabrika çıkışı olarak satılan araç. yani bu araca lpg farz kılınmış gm tarafından.
gerçekten aşmış bir tasarıma sahip olan araba. kendine hayran bırakmaktadır.

tasarımı ile akıllara zarar denilesi diğer arabalar için:

(bkz: honda civic)
(bkz: seat leon)
görünüm mükemmel, sağlamlık desen tank gibi. iç tasarımı da şık. fiyatı desen o da çok ideal. ama araba ağır. gaza basıyorsun, geç tepki veriyor. sollarken ya da yokuş çıkarken kağnı gibi.

bilmiyorum yeni modellerinde bu problem halloldu mu? 2000 motoru çıkacaktı bu sene, belki yüksek motor hacmi bu derde deva olmuştur.
kırmızısı ve mürdüm-bordo arası renkleri ile dikkat geçen doğaüstü araba. aha bu
http://www.google.com.tr/...0&ved=1t:429,r:0,s:56
amblemi haç işaretine benzeyen araç. sevemedim bir türlü hem çok da tutmadı.
toyota'nın türkiye'deki pazar payından koca bir ısırık koparan araba. orta sınıf lüx özelliklerinin yanısıra uygun fiyatı ve fabrika çıkış lpg kampanyasıyla orta gelirlinin dikkatini hayli çekti. ncap'tan da 5 yıldız aldı, sağlam yani.

tutmadı demek salaklık ya da fanatikliktir.
hayal kırıklığı. opel almak vardı aklımı sikeyim.