bugün

pirch ile bol bol yapardım gençken. O yüzden ingilizcem çok akıcı hale geldi, günlük konuşma ve küfürleri öğrendim. çok ta yerli yabancı kız goturdum pirchden. şimdi artık bıraktım bu işleri. instagramım bile yok.
Şu muhabbetin yaşandığı platform
görsel
çet diye okunur.
eskiden chat deyince insanlar woaawwww diye bakardı.
internet üzerinden sohbet.
1999 2001 arasında fırtınalar esti o dünyada kimbilir kaç çocuk aslında babasından değil o yıllarda doğan..
Geçmişten günümüze kadar kullanılmakta olan bir internet aracı aslında, baktığımız zaman herkesin bir Sohbet, chat geçmişi olmuştur iyisi ile ya da kötüsü ile, değerlendirme yaptığımda bugün tekrar tüm sohbet siteleri aktif bir şekilde rol alıyor, mirc ne kadar bitmiş olsada, webe yönelen siteler, kullanıcı kitlesini diri tutmayı başarıyor.

Türkiye'nin en eski Sohbet ağı olan, https://www.zurna.net/ gerçekten köklü bir geçmişe sahip geçenlerde inceleme fırsatı buldum ve gerçekten geçmişten bugüne gelişim gösterip, iyi yerlere geldiğini gördüğümde sevindim.

Hala, ayakta tutuluyor chat sunucuları. Başarılar her birine.
(bkz: cihat)
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve sohbet etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir.

https://www.seslimobil.net:1641/
mirc falan vardı. odalar vardı. erkekler birbirine yazardı hatun sanardı. şimdiki gibi insta falan yok tabi. bi fotoğraf için anamız ağlardı. sonra msn çıktı. ilk sevgilim msnden olmuştu bak. fotografçıda calışıyordum. çektikleri resimleri bilgisayara atmamı isteyen hatunların msn adreslerini alırdım. bi tanesine kanım kaynadıydı. o kızın ben amına koyim. ben hayatımda bu kadar kıskanç hatun görmedim. 1-2 ay takıldık ama burnumdan getirmişti. özetle internetten kız yabmayın annem.
görsel
Aklıma; mirc (zurna) icq, msn, imvu, gazogen getiren olay.

Ulan ne zamanlardı, msn'i hala özlerim o piç gülüşü bile unutmadım.
Dünyada en boş işlerden birisidir.
ing. sohbet.
sanki eskiden daha bir güzeldi, daha bir samimiydi lan.

bacak kadar çocuktuk, 3-4 kişi toplaşır bir milyonluk masa açtırırdık. (ellerimizde meybuzlar)

mirc'te fake yakamozları, meylinleri, ayça32'leri kovalardık umarsızca.

mirc'i bulup köşe olan adamı tartışırdık bir yandan da.

ha tutsan ne yapacaksın dese biri verecek cevabımız da yok ama merak işte.

öyle 1 saat boyunca konuşur konuşur kalkar top oynamaya giderdik mahalleye.

zaten 500 kişi varsa 250'si yakamozdu, bir daha nereden bulacaksın telefon yok bir şey yok.

ne düşünüyorduysak acaba? *

sonra mynet chat sayfaları çıktı piyasaya, az da oradan kovaladık.

biraz da msn'den titrettikten sonra bıraktık o işleri.

şimdi bakıyorum; bir kıza yazıyorsun 1000 tane fotoğrafı önünde, ne anladım o işten? *
http://www.radyouludag.com sitesinde buhar olmuş oluşum. birileri çıkıp bi dur dese bu yokluğa. koysa chatbox ı oraya tekrar ne olurdu?
(bkz: astsubay34)
ing. sohbet etmek.
(bkz: çetleşmek)
(bkz: xat)
interneti internet yapan en baba olgu idi. onsuz internetin tadı yok.
evli ciftlerden birinin yabanci biriyle chatlesmesi sonucu huzurlarinin bozulup, yuvalarinin yikilmasi veya karisinin baska bir erkekle sohbet ettigini goren kocanin karisini oldurmesi gibi sonuclari olan ciddi ve olumcul bir hastaliktir.
1999-2004 arasi dönemi en popüler dönem olan, sanal sohbet olayi. su an msn bile neredeyse kullanilmiyor, twitter ve facebook su an sanal dünyanin gercegidir.
annelerin sığındığı kılıf.

"tabii chat'inin başından kalkıp şunu yapamıyorsun"
"chat chat, başka bir şey bildiğin yok"
"chat'e dalmasan o ödevin biterdi."

ay yeter. ölcem şimdi. msnim bile açık değil!
bir sürü farklı insanlarla tanışıp güzel sohbetlerin yapılabilceği bir ortam olabilcekken abazalar sayesinde insanların önyargılı baktığı ortamlar hali gelmiş. Normal hayatında iki cümleyi bir araya getiremeyen ezikler copy paste yöntemleri ile sohbet ettiğini sanır. Ama genede zamanında güzel dostluklar kurduk bunuda inkar etmemek gerekir.
ing. sohbet.
angel olarak chat yapılacak bir yere girilir ve olaylar gelişir.

cemal- selam.
angel- a.s
cemal- isim
angel- hatice
cemal- yaş?
angel- 23 senin adın ne yaş kaç?
cemal- görmüyormusun?
angel- hımmm.
cemal- msnde konusalım mı?
cemal- ben senın kız olduğuna inanmıyorum?
cemal- yogunsun galiba.
angel- napayım?
cemal- evlimisin?
angel- boşandım.
cemal- neden iyi .ikemedi mi seni?
angel- terbiyesiz.
cemal- noldu?
cemal- ordamısın?
cemal- oradamısınız hatice hanım?
cemal- haticecim?
cemal- özür dilerim.
angel- ya cemal bi siktir git be olum.
angel- cemoooo
angel- cemoş
angel- lan küstünmü barzo
angel- olum niye sustun.
cemal- (entrye alınmayacak küfürler)
angel- cemal ne sazansın lan.
cemal- ne istiyosun lan benden.
angel- sen hatice'den ne istiyorsan onu.