bugün

bir zamanlar ki bu 2003 gibi yakın bir tarih oluyor, müthiş bir karizmaya sahip olan insandır. telefonu fotoğraf çekiyordur ve 6600 gibi bir telefonsa vay babam vaydır...
tabi 2004 yılında boku çıkmıştır herkesin elinde fotoğraf çeken cep telefonu olmuştur, o yüzden şimdi kırolukla bağdaşlaştırılmaktadır...

siz zamanında yaptınız iyiydi güzeldi, vatandaş şimdi yapınca mal mı oldu?
başkalarını niye rahatsız ettiğini anlamadığım kişidir. e adam gitmiş kamerası olan cep telefonu almış, n'apsın gidip sanayide kamerayı mı söktürsün? Güzel bir görüntü yakalamış, yanında da fotoğraf makinesi yok cep telefonu var, çekmesin mi şimdi? Ya da ne bileyim yanında her daim fotoğraf makinesi taşıyamıyor ama cep telefonu taşıyabiliyor, o da şöyle düşünmüş: "ulen ben fotoğraf makinesine bir dünya para vereceğime o parayı cep telefonuna veririm hem fotoğraf çekerim hem telefonum olur." yanlış mı yani bu şimdi? valla ben anlamadım hakim beyim, sen devletsin sen anlarsın. de hele bir suçlu kim?
kolunun altında çiçek demeti ile, önünde yerde yatan cesedin fotoğrafını çeken kişidir. zil zurna salaktır bahsi geçen.
kıçımın ürünü de değil, bizzat gazetenin müthiş ben sayfasında okudum.
Fotoğraf makinesi olmayan kişidir.