bugün

Bir saat uzak kaldım 47 tane bildirim gelmiş.
Herkes o anı bekliyor sanırım.
Herkesin en büyük düşmanı ama aynı zamanda en iyi dostu olan teknolojik alet.
türkiye' de bulunan ilk versiyonları büyük ve antenliydi.
görsel

korkuluk olmak daha iyiydi sanki.
icadı üzerinden tam 50 yıl geçmiş.

https://www.posta.com.tr/...nden-50-yil-gecti-2622769
90'lı ve 2000'li yıllarda kullandığımız antenli olup, sonra antensize dönüşen, sadece konuşma ve mesaj yazma amaçlı iletişim cihazlarıdır. Mesela Ericsson a1018, Nokia 5110, Nokia 3310 modelleri esas cep telefonlarıdır. .Şimdiki kullandıklarımız cep telefonu hüviyetinden sıyrılarak küçük bir cep bilgisayarı olmuşlardır.
hala samsung note4 kullanıyorum, kaç defa düşürdüğümü sayamaz oldum.
telefon neyse de bu şarj kabloları nolacak dedirten durumdur. Aşırı pahalı ve çabuk eskiyorlar yardım edin.
benimki bu olan telefondur. çok memnunum zira önceden de bu tarz telefon çok severdim. ince ve kamerası da kaliteli. biz 650'ye almışız. 2016 model bir telefon.
görsel
1980 yılında dünyada cep telefonu kullanıcı sayısı 28,672 dir.
en çok cep telefonu kullanıcısı finlandiya'da idi.
hem gerekli hem de olmadan da yaşanılabilen cihaz.
hayat bir vücutsa bu cihaz tam anlamıyla beyin.

o olmayınca tamamen soyutlanıyoruz.

Bu sabah cep telefonumun ekranı patladı, kimseyi arayamıyorum. Remote bağlantı için ona ihtiyacım var, bağlanamadığım zamanlar için sorun bildirmek için ona ihtiyacım var.

Şu anda çırılçıplak hissediyorum
bir insanın bütçesinin ne kadar olduğunu belirleyen araç.
görsel
görsel
yıllar sonra telefonumu değiştirmeye karar verdim tabiki peşin olarak almam mümkün değil babamın vakıfbank kredi kartıyla alacağım mecbur.
insanın bir organı gibi.
kullanım amacını aşmış bir teknoloji. artık iletişim kurmanın çok ötesinde.
Herkesin elinde artık Çifter Çifter telefon var. Eskiden 1 tanesini bulamazken. Şuan bacak kadar veletler bile ellerinden düşürmüyor.
dünya çapında cep telefonu kullanıcı sayısı 5.2 milyardır.
telefon işlevi artık en son sırada olan alet-ül edevat. daha doğrusu iletişim biçim değiştirdi desek yalan olmaz. whatsapp mesela en bariz örneği. telefonla arayıp düzgün konuşamadığın kişiyi whatsapptan görüntülü arayıp daha iyi bir ses kalitesi ile konuşabiliyorsun. artık gsm şitketleri dakika kısmını laf olsun diye satıyor desek yalan olmaz. sms kısmı da artık mektup gibi bir şey oldu. herhalde yakında direkt beyinden beyine düşünerek iletişim kuracağız.
artık neredeyse konuşmaktan başka herşey için kullanılan icat bir nevi mobil bilgisayar gibi oldular.
Cep telefonuyla konuşurken yürüyorsanız, yanınızdan biri geçtiğinde yere bakma eğilimine girersiniz.
Konu kilit.
statüyü belirleyen cihaz.