bugün

senariste az para verip malzemeden çalan dizi türü. *
gerçekten artık bıkkınlık vermiştir. müjdat gezenin ayrılmasından sonra izlememeye karar verdiğim. ancak her show tv yi açtığımda karşıma çıkan basit bir dizidir. ancak ne kadar bıkkınlık verirse versin müjdat gezen ile zeki alasyanın birlikte oynadığı sahneler hala beni güldürmektedir.
(bkz: naabaarım da şaabaarım)
menekşe, kurtlar vadisi vecizeleri tarzında bir laf etmiştir;

"atlar nallanırken kurbağalar ayakları uzatmaz."
melek baykal gibi başarılı bir oyuncunun neden oynadığını hala anlayamadığım, show tv de 24 saat yayınlanan dizimsi.
oturdugum yerdir..gayet sirin ve komsuluk iliskileri duzenli olan bir yerdir..tum akrabalarim orda oturur.
tatli kucuk sevilesidir.
ozellikle hurriyet caddesi kapatildiktan sonra kanarya mahallesinden bir cok serserinin kiz kesme mekani olmasi engellenememistir.
bir türlü bitmeyen dizi. inanılmaz şekilde bayan dizi. ali şanın ve çağla şikelin çingene haklarını savunma derneğine onursal üye olarak kabul edilmelerini sağlayacak dizi.
(bkz: selulit tarlasi)
avrupa yakasıyla övünmeye başlarken. bu saçmalığın ne zaman biteceğini show tv nin sahibi mehmet karamehmetoğlu na sormak isterdim.
vizyonda olan, uzun süredir anlayamadığımız bir şekilde yerini koruyan, en gereksiz dizilerden biri.
kemal sunal filmleri gibi bir yer edinmeye başlamış dizi.
(bkz: rahat)
(bkz: sıcak)
(bkz: matrak)
ne zaman show tvyi açsam beni kusturabilen dizi, nasıl yapmışlar, nasıl böyle günün her saati yayınlayabiliyorlar ilginç, eğer bir de izleniyorsa o daha da ilginç.
tam 12 yılımın geçtiği yarı dandik mahalle.
show tv'nin günde 3 öğün verdiği işkence.
mazoşistlere hitab eden tv dizisi.
gelmiş geçmiş en kötü yapım. en içi boş, gereksiz, sıkıcı, bayıcı; son yıllardaki dizi çöplüğünün en kötü örneklerinden biri. gülmeyi bıraktım, eğlenmeyi de boşverdim sadece vakit geçsin diye bile izlemeye tahammül edemediğim, romanların paraya karşı olan hassasiyetindan (en çok da pembe karakterininki) ve kıskançlıktan (ferhat sultanı ya da sultan ferhatı kıskanır) başka bir konu işlemeyen, alişanmış, çağla şıkelmiş neyse ne de rollerindeki bir sürü taşşaklı tiyatrocunun itibarına leke sürdüğünü düşündüğüm paçavra. *
neden devam eder, insan bunu izlemeye nasil dayanir, anlayamadigim dizi.
bir çok eksiği olan ama nedense kendini izlettiren bir dizi. belki de boş bir dizi olduğu içindir. izleyeni düşündürtmez, bir katkı da bulunmaz ona. uyumak gibi bir şeydir. zamanınız boşa geçer. genelde uyumak için kullanıyorum ben bu diziyi. açıyorum ve uyumaya çalışıyorum. melek baykal'ın harika oyunculuğunu da es geçmeyelim. arada iyi espriler de olmuyor değil hani.örneğin; sultan'ın bir gazino'ya assolist mi bir şey olmasından sonra, kahvede kendi aralarında "sultan artık bizi tanımaz" diye konuşurlar.
o anda kahvenin köşesinden, bir figüran kalkar ve "doğru abi ya, o artık bizi hiç tanımaz" der. sonra bizimkiler de "oğlum sen kimsin? seni biz bile tanımıyoruz. çık lan dışarı" diye kovarlar. hoş.

(bkz: yiğidi öldür hakkını ver)

(bkz: ne yazacağını bilememek)
insan tahammülünü zorlayan dizilerdendir, hatta bu tarz dizilierin başında gelir. allahım neden bitmiyor, ya da neden günün her saati veriyorlar?
topu topu üç bölüm devam edip kalkar gözüyle bakıldığı halde. türk televizyonlarından bir türlü gitmemiş. Her bölüm aynı konuyu işleyip hala raiting alabilme mucizesini gösterebilen garip drama.
yaşadığım yer.

yolunuz düşerse ;

minibüs şöferlerine

- cennet'ten geçer mi ? diye sormayın

alıcağınız cevap ;

cehennemin dibine kadar gider , gel atla...!

şeklinde cevaplar alabilirsiniz
küçükçekmecenin bir mahallesi. sanıldığı gibi show tv de yayınlanan cennet mahallesi dizisiyle hiçbir alakası yoktur. trafiğe kapalı olan hürriyet caddesi istiklali andırır. oldukça şirin ve esnafı da oldukça sıcakkanlıdır. yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin denilebilir.
luciano pavarotti'yi kaçırdıkları bölümde italyanca bir şarkı yaptığı iddiasıyla ortaya çıkan gerizekâlı karakterin, bildiğimiz türküyü bildiğimiz melodisiyle fakat "al pacino al pacino, yanakları gül pacino" olarak söyleyivermesi beni apaçık güldürdü, itirafımdır.
ne bulduğumu bilmediğim ama izlemekten zevk aldığım diziye ismini veren küçükçekmecede bir mahalle.
genellikle küçük çocukların izlediği bir dizi.
sanırsam yaklaşık 4728849983 tane bölüm çekilmiş, show tvnin ana haber ve bi kaç gerizekalı yarışma harici her boşlukta yayına koyduğu-her zapta kabus gibi karşımıza çıkan dizi.