bugün

Aşk kanseri olmuş kalplerimize, müzik kemoterapisi uygulayan müzisyen .
farklı bie ses tonuna sahip olduğu açık. ilk dinlediğimde bu yüzden pek etkileyici gelmemişti ama dinledikçe bağımlısı oldum. neler yaşayıp da bu şarkıları yazdığını merak etmiyor değilim.
sesi bilmem kaç oktav olan şarkıcıdır.

pazarda su satarken tanıdım ben bu sıpayı, okulda çocuk korosunda söylüyordu o dönemler, aldım bunu irlanda da müzik okulunda yatılı öğrenci olarak kayıt yaptırdım asıl acı cemil ardamarı pek sahnelere uygun değildi, kasedini çıkarmadan önce bizim halkımızda gavur özentisi oldukça fazla olduğundan bu yabancı bir soyadı uydurdum, bütün sülalesi soyu sopu adıyaman kahtalı olan cemil ardamarı nı cem adrian olarak iteledim o günden sonra çok yol aldı bu arkadaş.

sesi de en fazla 2,5 oktavdır fotoşopla oynuyoruz 4-5 oktava çıkıyor kayıt esnasında.
amerikan filmlerinden fırlamış sayko gardiyan kılıklı ama severiz, çok dinleriz, öperiz.
ne zaman kafayı bulsam dinlemeden yapamadığım adam. içki içince mi şarkıları güzelleşiyor. ben mi daha güzel oluyorum.?
kulaktan alınan bir çeşit uyuşturucudur.
sarı gelin'i söyleyişi bir başkadır.
http://fizy.com/#s/1r9hhf
Kendi agzina sicmanin en basit yontemidir bu adami dinlemek.
Her söylediği şarkıdAn sonra arkasını dönüp su içen ve teşekkür eden sevilesi insan.
muhteşem cem adrian şarkılarından biri. insanı kalbinden vuran, allah bullak eden, dengesini bozduran şarkılardan.
http://www.youtube.com/watch?v=bI318ZGk3Fc

dizelerinden bir bölüm;
''annemi bıraktım sana kimsesiz geldim''
aşkına kavuşmak için yalın ayak, kimsesiz, yorgun, yaralı koşan bir adam...
adam nasıl sevmiş nasıl bir ayrılık acısı yaşamış da yazmış bunları bilemiyorum.belirli bir dinleyici kitlesi vardır.mutheşemdir.
daha önce ankaradaki hiçbir konserini kaçırmadığım, 5 aylık askerliğim süresince canlı dinleyemediğim, bu ülke için fazla iyi olan müzik adamı. ayrıca sürekli tunalı da takılır ve sohbeti inanılmaz sıcaktır. net.
harika bir söz sanatçısı. sesi de mükemmel. insanı bir şarkısıyla bile hüngür hüngür ağlatabiliyor. helal olsun.
31 mayıs cuma günkü jolly joker konserini iple çektiğim adam.
http://www.google.com.tr/...6uuaiqgiwntaa54yba#miuv=0
Eskisehir konseri sonrasi gezi parki icin basi cekerek yurur ve de nedir o asalet diye sordurtur insana .
hem yeni ve yaşı küçük olduğu için ( 2005 ten beri piyasada var kendisi) feci kıskanılan hem de ergenler tarafından bilinçsizce sahiplenildiği için değeri hiç bilinmeyen kişi. ergenler kendisini sevdiği için bazı marjinallik özentisi gerizekalılar kendisini beğenmiyor gibi yapıyorlar.gerçekten beğenemeyecek kadar beğeni kalitesi düşük kişiler de var.hakkında söylenecek birşey yok.piyasadan, şarkıcılıktan , hatta müzikten bile bağımsız türkiye için eşsiz ve ulaşılmaz bir yetenek kendisi. bundan 50 yıl önce yaşasa da türkiye için efsane olacaktı. 50 yıl sonra yaşasaydı da efsane olacaktı.çünkü tüm şartlardan ve zamandan bağımsız birisi. hiç şarkı üretmese, hep eski eserleri veya türküleri seslendirse de bu ülkeden çıkmış en büyük sanatçılardan birisi kabul edilmeli.

eğer beklenen çıkışı yapamadığı düşünülüyorsa bu vasat türk dinleyici kitlesinin sorunudur. her ne olursa olsun yıllar sonra kendisine hak ettiği değer verilecektir ve efsane kabul edilecektir. türkiye'de pek çok şeyin değeri geç anlaşılır. kendisinin eksiklerinden bahsedilmiş.bu adam öyle bir ses fazlalığına ( yeteneğine - mükemmelliğine ) sahip ki o eksikleri çoktan kapatır. diğer şarkıcıların cem ile kyaslanabilmesi için önce böyle bir sese sahip olmaları lazım.bundan 80 yıl önce popüler müzik yokken şimdiki kral , kraliçe kabul ettiğiniz pop balonlarını kim sikleyecekti. ama dediğim gibi bu adam her çağda var olabilir. gerçek sanatçı çünkü.
bana benzetilen sanatçı. tamam izin veriyorum benzesin.
içimde Bileklerimi kesme, kollarımı jiletleme isteği doğuran şarkılara sahip insan. (bkz: bana ne yaptın)
Sarkilariyla adamin azina sican gününü zehir eden sanatcidir.
Olumsuz yorumu haketmeyecek kaliteli sanatçılardan biridir. Yeni şarkılarında da hüzünlendirmeyi bilmiştir. Dinliyoruz, takip ediyoruz. Yaşının genç olması uzun yıllar daha dinleyeceğimiz anlamına geliyor. Tavsiye şarkı vermiyorum, hepsi ayrı dinlenmelidir, hepsinde ayrı duygular yaşanılmalıdır.
siyah bir veda öpücüğü` albümünden anladığım kadarıyla yalnızlıktan en çok yakınan insanlardan birisi herhalde. kendime çok benzetiyorum o'nu. tamam da niye ağzımıza sıçıyorsun ki? velhasıl kelam; müziği, sesi kalitelidir.

http://www.youtube.com/watch?v=Mar2xFNNFSU
Ergenlerin duygularını tatmin etmekten başka bir işe yaramayan ergenlerin sözde sanatçı olduğunu söylediği iğrendiğim adamdır.
yine içtim yine dinledim bu adamı.
yarın çok geç olacak bugün henüz erken diyerek bana bir çok şey anlatan sanatçı. sanatçı diyorum snki şarkıcı demek küfür gibi bu adama. türkiyede değeri bilinmiyor çok acı.
bu adamın bi konserine gittim. çok isteyerek değil. bir arkadaşım çok pis hayranı. bütün şarkılarını çok seviyor tabi cem adrian ıda. her neyse, önlerden bilet aldık. bir adam vardı, tam hatırlamıyorum sahnede tam olarak ne yaptığını. bişe düştü yere onu eğilip alırken iç çamaşarı göründü. kırmızı, tanga gibi bişey ipli böyle. neye uğradığımı şaşırdım. tamam cem adrian gay biliyodum da o adamıda görünce ne konser kaldı aklımda ne bişey.