bugün

Depresyona sokar mazallah.
bi alex degil.
Özel olan sesini geçtim, mütevazi halleriyle insanı kendine hayran bırakan bir şarkıcıdır. Birkaç dinlemeden sonra vazgeçemezsiniz, sesine alışırsınız. Şarkının başlangıcıyla sizi büyük bir boşluğa atar, sözlerin başlamasıyla da sizi o boşlukta yalnız bırakmadığına inandırır. Sonbahar mevsimine ve Ankara şehrine aşıktır. Yalnızlığınıza yalnızlık katar ama şarkıları canınızı yakmaz, huzur vericir.
Gerçek bir müzisyen. Doğru düzgün konuşması, şarkı sözleri, efendiliği, kendi halinde magazinden uzak bir hayatı ile tanınan güçlü bir ses bence cem adrian. Hoş bir duruşu var. Sesini beğenmeyenler vardır mutlaka ama o zaten kendi dinleyicilerine hitap ediyor. Herhangi bir ortamda göremezsiniz mesela cem'i. Ankara'da sakin bir hayatı vardır. Kendini müziğe adamış gerçek bir müzisyendir. Kendini bu yüzden sevdirmiş, belli bir kitleye hitap etmiştir. Gayet başarılı buluyorum kendisini ve dinlemekten, özellikle canlı dinlemekten keyif alıyorum. Süpersin c.adrian...
son albümünden olan yalnızlık şarkısına çektiği klip acaba tvde yayınlanabilir mi merak ettiğim garip fakat sarkıları her zaman dinlenen, söylenen olagandısı bir müzisyen.
spuritualist temelde şarkılar yapma ve spiritual rollerle imaj edinme derdinde sanatçılardan biridir. dünyada ve türkiye'de örnekleri çoktur. amaç, kitleleri hedef alıp postmodernize bir zihinsel yönlendirme ile gençlerde nihilizm etkili bir kimlik aşılamaktır. ama bu topraklarda yemezler cem adrian, üstadlarına selam söyle.
görsel
bazı şarkıları insana ses veren insan.

bunun gibi:

http://www.youtube.com/watch?v=I3fZ5MgpM1k
mükemmel tarzı olan sanatçıdır.
adamın dibidir o. Dipte hissettiğin anlarda onu dinleyip iyice dibe düşersin.
http://www.youtube.com/watch?v=oIpGULT4vIs aykırı sorular adlı programda oldukça samimi açıklamalar yapmış olan müzik sanatçısı.

bu adamın sadece sesi, yorumu, müziği, sanatı değil; insani görüşleri de çok harikadır.

"neden dünya çapında bir sanatçı değil?" sorusunu kendisine yöneltmesi gerekiyor en kısa zamanda bence. çünkü dünya çapında bir yıldız olmayı hak ediyor. bir gün bu gerçekleşirse insanlığa çok daha fazla faydalı olacaktır.
mutluyken dinleyince insanı hüzne boğan, mutsuzken dinleyince ağlatan adam.
haftada 3 kere jolly jokerde çıkan şarkıcı. borcu var herhalde jolly jokere. beleşine çıkıyor muhtemelen.
Bana göre Cem Karaca'dan sonra ülkemizin en orjinal erkek vokalidir.
hasta olunasıca sese sahip erkek güzeli. * *
sen hep böyle kal klibiyle mest etmiştir. 2.57 de kafanı kaldırıyorsun klipte, 4.43 te ise yağmur damlasıyla adrian'ın göz yaşının karıştığını görüyorsun. aynı anda göz yaşı ve yağmur damlasının düşüşü cama yansıyor.
Şarkıları Depresyon döneminde çok iyi gider. Adamın içip içip şarkı söylediği kesinleşebilir bir hipotezdir.
Sesinden, sanatından ziyade cinsel tercihleriyle konuşulan sanatçıdır.
sesi sizi yalnızlığın dibine iter, şarkı bittikten sonra kulağınızda şarkının ritmi ve melodisi kalır. Birkaç kez söylemeye çalışırsınız onun gibi ama olmaz sonra replay yaparsınız, huzura kavuşursunuz... Bir diğer konu da gay olması, bunu başka insanlar alay konusu olarak baz alıyorlar. Adam gay se size ne ! Freddie Mercury de gaydi, bunu dünya takmadı da 7 oktavlık sese sahip bir insana türkiyedeki bazı insanlar nasıl takıyor anlamış değilim.
ağzından bir titreşim yayıldığında varolan herşeyin sesini çıkarabileceğini düşündüğüm insan.
beni bırakma parçasını tiz sesle söylemesi üzmü$tür.
an itibariyle mersin'de konser vermektedir. ve gidemediğim için ziyadesiyle üzgünüm. bu şans insanın eline fazla geçmiyor çünkü.
--spoiler--
uyuşturucunun kulaktan alma şeklidir cem adrian..
--spoiler--
uyuşturucunun ibnelikle alınma şeklidir cem adrian.
fazıl say'ın manevi değerleri aşağılamak gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırilmasina hitaben..:
--spoiler--
Benim "yaratılış"a olan inancımı 2004 yılında ilk sunduğum "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" şarkımın ilk
dörtlüğünden, daha dün gece sunduğum "Ben Seni Çok Sevdim" şarkımın ilk dörtlüğüne kadar sanırım her üç
şarkımda bir duyarsınız...
inançsızlığı ya da hakaret özgürlüğünü değil, düşünce
özgürlüğünü savunuyorum.
Sadece bu.
Saygı ve sevgilerimle.
C.A.
--spoiler--