bugün

Piyasa değeri 2 milyar 996 milyon TL olan şirket.
internet sitesinde çok iyi fiyatlar olan zincir. ama göndermiyorlar o ayrı.
dün imkansız kasa kuyruğuna daha fazla dayanamayıp aldıklarımı bırakıp çıktım.
ekspres kasa diye koydukları kasaların kuyruğu bile marketin bir ucundan diğerine kadar uzuyordu.
kasiyer kalitesi zaten iyice düştü. eski iş bilen kasiyerlerin yerine alınan tembel bacılar kendi aralarında sohbet etmekten iş yapacak zaman bulamıyor. belli alısverişlerin üzerine verilen promosyon armağanları müsteriye farkettirmeden iç etme peşindeler. misal ramazanda fruko promosyonu vardı. pek çok müşteriyi almaya hak kazandıkları halde uyarmayarak onların hakkı olan gazozların üstüne yattılar. oysa ki eskiden beri orada calısan bir iki kasiyer her daim o hediyeleri sahiplerine verir. böyle ucuzluk yapmaz.
ayrıca markette ufak sepetlerden bulunmaz oldu. market arabası yerine sepet tercih edenler sepetleri bulmak için saklambaç oynamaktan yorgun düşüyor.
bir daha da asla gitmem.
596 marketi olan süpermarket.
büyük bir market zinciri. dolaşması, alışveriş yapması keyifli. pep kart ile sepetinin %5 oranında iade edilmesiyle de ayrı bir keyifli hale geliyor buradan alışveriş yapmak.

https://www.peple.com.tr/...fourSA-alisveris-indirimi
Bok yedi başı.
Saat 19:00 da sokağa çıkma yasağı başlıycak, biz 18:00 de dükkan kapanacak diye geldik işe, bunlar kapanışı 19:00 yapmış, tabi migros durur mu? Rekabet kuruluyla görüşmüşler, 19:00 oldu saat daha dükkandayız, sikeyim bunların yapacağı işi.
o kadar sacma yonetiliyor ki. o kadar olur...
Ben çoğu yerde var sanıyordum, öğrendim ki Gaziantep'te yokmuş.
Kısa süreli bir şok. Sonra baktım ki güneydoğu ve doğu Anadolu'daki illerin tamamından çekilmişler.

Tam bölgeye bağlayacaktım durumu ki Kayseri'de de yokmuş.
Demek ki bölgelerle alakalı bir durum değil.

Kozan'da var; Kayseri'de, Ceyhan'da, Gaziantep'te, Osmaniye, Hatay, iskenderun'da yokmuş.
Şaşkınım ama belirli bir profile hitap ettiği için de açıkçası şaşırmadım.

Bazı iller için konuşmak gerekirse;
Adana'da; Merkezde, Kozan'da
Bursa'da; merkezde, Gemlik ve Mudanya'da,
Ankara'da, Polatlı'da,
Denizli merkezde,
Eskişehir merkezde,
Mersin merkezde, Tarsus, Silifke, Anamur, erdemli, Bozyazı ilçelerinde,
Konya merkezde şubeleri mevcut.

Küçük il merkezlerinde de şubeleri olmamakla birlikte, şubeler turizmin yoğun olduğu bölgelerde yoğunlaşmış; izmir, Muğla, Antalya, Mersin gibi.

Gaziantep, Kayseri, Erzurum, Diyarbakır, Manisa merkez, Malatya, sivas, Kahramanmaraş, Şanlıurfa gibi yerlerde de şubesi yok.
3 gün önce rekabet kurumunun kartelleşme nedeniyle 142 milyon lira ceza kestiği market.
bir mağaza ismidir.
hissesi haftalık %0.05, aylık %4.77 oranında değer kazanmış, yıllık %64.02 oranında değer kaybetmiş şirket.
Süt, zeytinyağı ve tuvalet kağıdı gibi ürünlerde yüzde 30 indirim yapacağını açıklamış süpermarket.
https://bit.ly/3ertvr0
indirimle 5 litre markasız ayçiçek yağı 109 liraya düşürmüşler. çok ucuz! alayım da orama burama süreyim.
daha önceden çekildikleri kayseri ve hatay'a tekrar şube açan; gaziantep'te ise 10 seneyi aşkın süredir şubesi bulunmayan marketler zinciri.
jet kasaları çok güzel.
bu sistem hepsine gelmeli.
alışverişi migrostan yapiyorum genelde ama bu marketide gezip alışveriş yapmayi seviyorum ben. urun cesitliligi, yurt disi menseili urunlerin satilmasi ve alkol urunlerinin stand dizayni tercih sebebim.
kendi adındaki kolonyası elimi çatlattı ve tahriş etti. biraz güzel yapın kolonyayı. teşekkürler.
Milletin nasıl dertleri var ya. Ufff mk bu hayat bir tek benim mi içimden geçiyor!
cok buyuk.
iki uc sey almak icin bile en az yarim saat harcamak gerekiyor. sevmiyom.