bugün

ikili tartışmalarda "bak adam gibi dinle ananı sikicem he" anlamına gelebilen hitap şekli.
Bu filmi görünce direk ağlamaya başlıyorum şartlı refleksin anasını bellemiş durumdayım. Bir diğeri bana bir masal anlat baba şarkısı.
peygamber sabrına sahip kişilerin patlamadan önce genelde kullandığı hitap şekli.
Her izlediğimde burnumdaki o sızı.
gişede hiç iş yapmamış film. ertem eğilmez iş yapmayacağını bildiği halde tarık akan istedi diye çekmiş.

biraz küçük emrah filmlerinin atası bir film.
çaresizliği, elden bir şey gelemeyişi anlatan en iyi film.
Bunun kadar acıklı ne yerli ne yabancı bir film daha izlemedim. Resmen izleyemezdim ağırlığından.
görsel
Ergenlerin izleyip ağladığı vasat film.
Sonra bu ülke niye gelişmiyor diyorlar.
Su an star tv de verilen film.
Oturup, yine izlediğimdir.
Ve yine etkilendiğimdir.

Sade kurgusuyla ve müziğiyle etkileyen sayılı filmlerdendir.

Kardeşim gurbette.
Onu da özlediğimi hissettim.
filmi bu kadar acıklı hale getiren cahit oben'in yapmış olduğu müziktir.

https://www.youtube.com/watch?v=Y231x2bhWkE
Her izlediğimde ağladığım filmdir.
yine ağlattı...
pazar pazar sik var gibi yayınlıyorsunuz bu filmi ya.
yapmayın işte bunu, yapmayın...
Ağlatmamıştır. ilk izlediğimde de ağlamamıştım zaten.
her izlediğimde ağlatan artık klasikleşmiş bir türk filmidir. filmi acıklı yapıp izlenebilir kılan şey senaryodan ziyade cahit oben'in canım kardeşim adlı bestesidir.
Yine beş dakikadan sonra kanal değiştirten film. Gözüme toz kaçacakti yine.Niye yapıyosunuz bunu pazar pazar ya.
sosyalist temalı içten film. çomarlara hitap etmez. onlar şaban izleyerek anırırlar.
bu filmi ilk izledigimde ablamlarin evindeydim. onlar bir iki gunlugune baska bir yerdeydi bem tek basima o evde kaliyordum. midemi usutmustum lanet olasi bir karin agrisi..istifra ustune istifra artik midemde birsey kalmamisti artik agzimdan safra kesesi cikiyordu. sirtim televizyona donuktu ve bu film baslamisti. televizyona yuzumu donemeyecek kadar kotuydum. yani filmi aslinda izleyememis sadece dinleyebilmistim..aglaya aglaya dinlemistim filmi..izlemek bir kac sene sonra nasip oldu.
türk sinemasının kilometre taşı olan filmlerden bir tanesidir.

hep bu cümleyi kullanmak istemişimdir *
Hastanenin merdiveninden alıyorlarya kahramanı sonra kahraman ikisinin elinden tutup hiçbişeyden habersiz mutlu mutlu gidiyorya
minenin hayallerine bayıldığım çizgi film.
çoğu eski türk filmini restore ettiler ama hala bu kült film de bir düzenleme yapmadılar. ayıp.

görsel
senaryosu güzel.
insanı hüzünlendiren film.
canım kardeşim. :(