bugün

genç, yetenekli, sol ayaklı, ucuz, türk ve en önemlisi gönülden fenerbahçeli olan futbolcu. daha ne olsun.
geçen sezona çok iyi başladığı halde devamını getiremeyen futbolcu. yedek kalmayı sorun etmezse fenerbahçe'ye yararlı olur. ama sürekli ilk on bire girmesi zor gibi gözüküyor.
sarı- kırmızı bez parçasını giyerken bile fenerbahçeli olduğunu söylemekten çekinmeyip gönlümüzü çok önceden fethetmiş yeni transferimiz.
her ne kadar fenerli olduğunu söylese de, bir gese artığı olarak takımımda görmek istemediğim oyuncu.
fenerbahçe ile an itibariyle anlaşmış futbolcu.
taraftarı olduğu takıma transfer olmuştur. umarım başarılı olur. vederson gibi bir yeteneksizlik abidesinin yerini fazlasıyla kapatacaktır. ayrıca sol önde oynayabilmeside avantajlarından biridir...
sağda solda kendisinin vederson'dan daha yetersiz olduğu söylemlerini okumaktayım ve ben de diyorum ki; vederson denen adam futbolcuysa, caner erkin bambaşka bir şeydir..

eğer geldiyse hayırlı olsun çubuklu kendisine..
birçoklarına göre yetenksiz olan ama bence çok yetenkli ve fiziği yeter futbolcudur. galatasaray'da çok istekli oynamıştır. asla kötü niyeti olduğunu düşünmüyorum. taraftarı olduğu takıma gitmiştir, keşke gitmeseydi ama bizim takımda adamı istememiş. yolu açık olsun.
hızlı, iyi top süren, hırslı futbolcu. fakat oyun zekası da aynı oranda kıt.
eğer sol açık oynayacaksa fenerbahçe'nin ihtiyacı olan süratli bir futbolcudur, sol bekteki performansını baz almamak gerekir.
geçen sene bütün yıl boyunca açtığı ortalarla dalga geçen fenerbahçeliler bu sene nasıl savunacaklar kendisini, cidden merak ediyorum..
sol açık mevkisine stoch adlı eleman alındığına göre fenerbahçeye gittiğine çok sevindigim futbolcudur.
fenerbahçe'yle anlaştığına dair hala resmi açıklama yapılmamış futbolcudur. bu kesinlik nerden geliyor diye merak ediyor insan. ayrıca geçen yılki performansıyla benim için sabri'nin sol ayaklı versiyonudur. takımımda görmek istemeyeceğim bir canlı bombadır ama hayırlı olsun. geçen yıl kendisiyle dalga geçiyordum, şimdi çubuklu için mücadele edeceği söyleniyor. eğer gerçekten geldiyse, umarım bu entrymi çatır çatır yememi sağlar.
galatasarayda oynamaması gereken futbolcudur.
bu adam fenerde daha iyi oynarsa taksimde g.tümü açarım *
vederson'a taş atanlara seslenelim :adam kaç maçınızı kurtardı biraz saygı.

edit : seri eksileyenler de sağolsun.
bugün itibariyle fenerbahçe'nin kadrosuna kattığı bir önceki sezon galatasaray'da sol bek iken başarısız sol açık oynarken ise çok başarılı bir performans göstermiş olan futbolcudur.
fenerbahçe'ye sol açık olarak alındıysa miroslav stoch'u, onu geçtim uğur boral'ı kesemez. sol bek olarak alındıysa andre dos santos'u kesemez.

ha unutmadan, orta da kesemez. ama çok iyi saç baş yoldurur.
amatör ruhlu genç. diyeceksiniz ki genç futbolcular her zaman amatör gibilerdir ama yok kardeşim. günümüz futbolunda bunun gibi adamlara yer yok. türkiye ligi'nde 3-5 orta açar asist yapar avrupa ligi'nde, şampiyonlar ligi'nde en kritik anda gider kırmızı kart falan görür. bu fener'in orta sahasına göre zaten üzerine büyük yük biner. kart görmesi de zor olmaz.

ne diyelim başarılı olsun.
fenerbahçe ile anlaştığı söylenen futbolcu. Eğer gerçekleşirse geçen sene kendisine mal diyenler şimdi geleceğin yıldızı ilan edeceklerdir.

(bkz: fenerbahçeli hafızası)
sol frame'de adını görünce fenerbahçe'yle anlaştığını sandığım futbolcu. ama hala anlaştığı söyleniyormuş. bu fenerle kaçıncı anlaşması, sayamadım artık.
galatasaraylı biri olarak çok kızsak da bazen kendisine, canlı izleyenlerin asla kızamayacağı topçudur. tv'den ben de kızardım ama canlı izlediğim maçlardan sonra önemini anladım.

bir sol bek düşünün ki takım ruhu dağılmış, en fazla topla oynayan oyuncusu, çabalayan oyuncusu, top süren, çabalayan oyuncusu caner erkin... böyle idi galatasaray'daki macerası.

fener'e ve kendisine hayırlı olmasını dilerim. galatasaray adına kayıptır alınmaması.

hakan balta'Nın düşen form grafiğini anlamlandıramamış insanlar fosur fosur sigara içtiğini bir ara öğrensinler. işin aslı profesyonel futbolcuların %30'u içer o boku. ama ne kadar profesyonelcedir tartışılır. hakan'daki çöküşü başka şeye bağlayamıyorum. hakan'ın eksilen formunda lazım olandı caner ama fb aldı. hayırlı olsun. umarım milli takımı hak edecek performans sergiler.
fenerbahçe nin yeni sol bek yedeği.
mevkisi olmayan futbolcu. sol beke koysan defans bilgisi, sol açığa koysan yeteneği yetmez. canla başla oynaması göze hoş gelebilir ama dengesiz hareketleriyle bir süre sonra çekilmez oluyor. Atletico madrid maçında yediği akıllara ziyan kırmızı kartı hala hatırlıyoruz.
ugur boral 2 olarak fenerbahçemizde yer alacak futbolcudur.

(bkz: sonu benzemez inşallah)
takımın başında hala daum olsaydı alınmasının gereksiz olduğunu düşünürdüm fakat şu anda takımın başında bilindiği üzre aykut var. aykut un daum gibi yetenekli adamları yedek klübesinde çürüteceğini düşünmüyorum. ki caner de yeteneksiz bi futbolcu değil. yıllardır sol kanat sıkıntısı yaşayan takımımda şu anda sol kanatta kimin oynayacağı düşünülüyor adam fazlalığından. gelmesi iki taraf içinde hayırlı olacaktır.
fenerbahçe'nin sol beki olacak futbolcu.

babam sordu da cevap veremedim;

bu adamın vederson'dan ne fazlası ne?

hayırlı uğurlu olur inşallah çok başarılı olurda pedere cevabı kendisi verir.