bugün

laz kit'ten fazla izlenmiştir.
solda başlığı görünce tekrardan yasaklandı falan sandım. malum her şeye vergi geldi belli mi olur sırf kasayı doldurmak için cam filmi yaptırana trafik cezası uygulanacak diyebilirler. şahsen olursa beni pek şaşırtmaz.
yönetmeni kum olan ve yayımcısı silikon olan filmdir. gerçekten duygusaldır. kalbi sağlam olmayanların izlememesini tavsiye ederim.
cam filmi şuan’da hafif kusurlu olarak muayeneden geçmekte ve ön cam da olmadığı taktirde ceza uygulanmamaktadır.

edit:ama şuan sorun teşkil etmiyor ülkemizdeki herşey gibi bununda yarını belli değil.
saçma bir uygulamayla kullanilmasi yasaklanmis. hani nerede ak partinin muhafazakar zihniyeti. siktim öldü.

ulan hic dusunmuyor bu reis bu cam filmini yasakliyorsunda bu türbanli bacilarimiz nasil swinger seks yapacak yada araç içinde nişanlisina oral yapacak, video kaydı alacak periscopta yayin açacak? şimdi herkes görür. vizyonsuz iktidar vizyonsuz. ah reis ah.
sabah sabah 235 tl ceza yememe sebep olmuş sokuk türk geleneği.

hayır ben zaten bu cam filmi olayına karşıyım, bu cam filmi yasaklandığında sevinmiştim, hatta eylem yapan çomarlarla dalga geçmiştim.
ama 3 ay önce aldığım arabamda cam filmi var, bende söktürmedim, öyle geziyorum.

neyse, bu sabah 8'e doğru trafik uygulamasına girdim, polis benim aracın ön camında da cam filmi olduğunu söyledi.
iddialaştım, "önlerde yok yanlarda var" falan dedim dinlemediler, yazdılar cezayı "git söktür pazartesi günü trafik şubeye gel göster" dediler.
görsel

hem ceza yazdı, hem aracı trafikten men ettiler.
geçici trafik belgesi düzenlediler 7 günlük.
görsel

ama nasıl kurdum kendimi anlatamam, ön camda cam filmi yoktu çünkü.
yemedim içmedim doğru sanayiye bir oto camcıya gittim, dedim "usta böyle böyle ön camlarda film var diye ceza yazdılar şuna bak ön camda film var mı amk?" dedim.

usta cevap verdi: "evet var..."

nasıl var amk ya? 20 metre uzaktan baktı anladı lavuk iyi mi?

oysa ki ne kurmuştum kendimi "ön camda cam filmi yoktur" diye rapor alacak ve bu raporla mahkeme açacaktım.
ama malesef ön camda cam filmi varmış.

hayır bir insan arabanın ön camına neden film kaplatır, acaba arabayı aldığım kişi uyuşturucu baronu mu?

neyse söktürdük tabi cam filmini sonuçta.
görsel
görsel
görsel

kural kuraldır arkadaşlar, kurallara uyalım.
bu arada artislik yapıp bağırdığım polis arkadaşlardan bu vesileyle özür diliyorum.
Garip ülkeyiz. Gereksiz bu sey icin ayağa kalkariz sonuc alırız, çocuklarımızı kısır bırakan, erken öldüren gıdalar ve sekerlere karsi hic ayağa kalkmiyoruz. Çünkü çocuk daha ölmedi. Kanser olmadı. Olursa düşünürüz.
yasak kalktı diye biliyorum. ceza işlemi yok. tabi polisten polise değişir.
Valla ben çektirdim ceza yazacaklarsa da yazsınlar memleketin sıcağına film olmadan dayanılmaz. Yapacak bir şey yok.
"tzam filmi" diye de bilinir. çünkü apaçi karadenizlilerden başka kimsenin önemsemediği bir ürün.
Uzun bir süredir yaşıyorum. Bunca yıllık ömrümde ben böyle saçma bir ülke meselesi görmedim.
Yasaklansin ya arabanin icini kesemiyoruz lol.
Yasaklandı. Her yeri trafikçiler çevirdi, alayına ceza köstüler. Söktüm amk filmini ceza yemeden. Şimdi de serbest diyorlar.

Sonra Türkiye kabile devleti deyince itiraz ediyorlar.
şu sıralar yasaklarla gündeme gelen, arabaların camlarına takılan aksesuardır.
benzin zamları bir cam filmi kadar tepki almamıştır ülkemde.
Filmlerini söktürenler ne yapacak? Bu zararın tazmini nasıl olur veya bu zararın tazmini olur mu? Şipşak geçiyorlar halk ile.
görsel
araç içindekileri güneşin zararlı ışıklarından koruyan güvenlik objesidir. arka koltukta oturan çocukların hem seyrini engellemeyen hem de onları güneşten ve ışıkta durulduğunda sağdan soldan el sallayan insanların sevgisinden koruyan bir objedir. aracın içini göstermeyen cam filmi yasak olsun, ön camı karartıp sürücüyü bile göstermeyen cam filmi yasak olsun da açık tonlar için serbest olsun. bu önemli.
bizim araba hem ucuz hem de cam filmi var, hay böyle şansı dedirten bir durum.
Ben yaptırmaya 400, söktürmeye 150 crzaya 200 lira veren biri olarak itirz ediyorum
Arabasi olmayanin ya da ucuz yerli arabasi olanin anlayamacagi durumdur. 0km audi al sonra cam filmi olmadan mi binelim ? Ziebarta o kadar para verdim. Cikartmam arkadas.
Cam filmi neden önemlidir?

Herhangi bir darbede camında film olan araçların camı kırılmaz, yani kırılsa da tuz buz olmaz. Sadece çatlar.

Güneşin zararlı ışınlarından korur.

Kadınların trafikte taciz edilmesinin önüne geçiyor.

Aracın içinde ekran vs multimedya sistemi varsa hırsızlara karşı giz perdesi oluşturuyor.

En önemlisi otobanda 200 le gidiyorsunuz ve önünüzdeki kamyondan koca bi tuğla fırladı ve ön camınızda film yok. Şoföre veya yanda oturan kişiye gelse öldürecek o tuğla. Fakat camda film varsa sadece camı çatlatıp atlatacaksınız badireyi.

Ve araç içinde sevgilinizde sevişebilirsiniz etrafa fark ettirmeden. Sırf bu yüzden bile film yaptırılabilir.
Güneşin altında, Saatlerce istanbul trafiğinde kalmamış insanlar anlayamaz o cam filminin değerini. Yaz aylarında klima her ne kadar serinletse de güneş yavaş yavaş kavurur teninizi. Siz bilmezsiniz bir kolunuzun kararmış diger kolunuzun beyaz kalmasının verdiği acıyı. Cam filmi önemlidir ve bunu yasaklamak insanlık adına bir suçtur. Şimdi yasağın kalkması gündemde, bu iyi bir gelişme olsa da o filmleri söktürenlerin masrafı ne olacak? insanlara yaptığınız bu maddi zulüm ne zaman son bulacak?
Ne cam filmiymiş aınakoyayım ne terör ne hayat pahalılığı milleti bunun kadar kenetlemedi.
milli bir savaş sebebi olacak olan durumdur. insanlara önce serbestlik tanıyarak cam film taktır sonra bu hukuksal açıklığı kapatarak herkese yasak de.

tam anlamı ile bizim gibi 3. dünya ülkesi olan bir ülkede olabilecek bir durum.
aslında; şöyle bakınca bir yandan acaba hangi bakan ya da ona benzer birinin cam filmi işine girdi diye düşündüm. çünkü önce serbestlik var dediler ve hemen herkes taktı. sonra da yasak diyip çıkartma kararı aldırdılar. kim lan bu erol egemen mantelitesindeki görünmeyen yüz!

yazık değil mi bunca adamın bunda insanın paralarına. taktırırken 100 lira ver, çıkartırken 50 lira ee? ekonomi canlansın diye yapıldı diyeceğim de bizim ülkede ki hangi gerizekalı bunu düşünür?
Teröristlerin teyit edilmesi engelleniyor diye yasaklanması çok saçma olan gereç.

O zaman kara çarşafı da yasaklayın aq kadın mı erkek mi terörist mi belli değil.
ya gerçekten böyle başlıklar açılıp eylemler yapılacak kadar önemli mi sizin için bu cam filmi ey erkek yazarlar?