bugün

okulda basariz olmus ve gidip magazalarda tezgahtarlik isi bulmus, bir ton makyaj yapip kafasindaki boslugu kapatmaya calisan tezgahtarlardir. bu cahil insanlar da zaten gelir beni bulur.
bazen global, vizyon sahibi sanılan markaların bile tercih ettiği tezgahtarlar.
akıllı olsa zaten tezgahtar olmayacak kişilerdir.
bunun akıllılıkla ya da cahillikle alakası yoktur.. böyle bir genellemede saçmadır bence.. işe ihtiyacı olan bi çok insan tezgahtar olarak çalışmakta.. ailesine maddi yönden destek olabilmek için.. okuma imkanı olmadığı ya da bu imkan ona verilmediği için bi insan cahillikle suçlanamaz..ya da bi insan tezgahtar olduğu için cahil olmaz.. herkes şanslı doğmuyor malesef..
üniversiteden mezun olanları da mevcut bulunmakla birlikte birçoğu lise mezunu olan, kişisel gelişim adına pek bir çabası bulunmayan ve genellikle mağazanın sahibi gibi davranan kişilerdir.
her insanın cahili vardır elbette ama bu insanların cahili hiç çekilmez. kararsız bir insansanız yandınız demektir. * surat beş karış olur, kaşlar çatılır, ses tuhaflaşır, konuşma sertleşir. bazıları için kararsız olmaya bile gerek yoktur. 'küçük dağları ben yarattım' havasındadırlar. erkeklerde bunu pek göremezsiniz, aam nedense yüzüne tezek sıvar gibi makyaj yapmış çakma sarışın tezgahtarlarda bu durum mevcuttur.
- bu masa örtüsü kaç kişilik?
- 6 kişilik!
- bunun 12 kişiliği yok mu?
- azcık sıkışık oturursanız 12 kişilik olur!
- bu kazağın fiyatı ne kadar?
- ...............
- hanfendi bu kazak ne kadar diyorum?
- ........................
- kardeşim söylesene sen ne biçim satıcısın bu kazak ne kadar?
- .........................................
- susma büyük insan söyle ne kadar ne kadaaaaarrrr...