bugün

oyuncularını gördüğüm an allahtan başka birşey dileseymişim kelimelerinin dudaklarımdan dökülmesine, girdiğim entrylerin romantikleşmesine sebebiyet veren yeni sezon kanal d dizisi. yine de senaryosunu daha orjinal beklerdim.
(bkz: mehmet günsur)
(bkz: nejat işler)
Fikret Kuşkan'a ağlamanın çok yakıştığını bir kez daha bizlere göstermiş dizi.
herşey tamam da bu fikretin başmüzakereci tavrı kuyumcu conceptiyle pek uyuşmuyor. fikonun babasını da bi sağlam dövmeli ama yakında ölür zaten.
osmanlı hanedanından yola çıkan böyle muazzam bir konunun, zengin kadınla şoförü arasındaki ilişkiye indirgenme ihtimalinden dolayı, çaptan düşebilir dizi..
sözlük yazarlarının hakkında yaptıkları kehanetlerin yavaş yavaş gerçekleştiği diziymiş bu. bu hafta bunu gördük.

(bkz: bicak sirti/#2334285)

(bkz: bicak sirti/#2334348)

(bkz: bicak sirti/#2355000)

eee, sonra ne oluyor?
ilişkilerin dallasa döneceği kesin olan dizi, dizinin kadrosu diziyi izlemek için yeterli sebep zaten ama nejat işlerin saçını yandan tarayıp bıyık bırakınca recep tayyip erdoğanın juniorı olmasa da gençlik haliymiş gibi görünmesi kendisiyle çelişkili bir portre oluşturuyor.
iyi de osmanlı adını kirletmeye ne gerek vardı? ilerde karakterlerin neden osmanlı olarak seçildiğini güzel sebeplere bağlamazlarsa kızacağım dizi.

--spoiler--
bir de hadi çocuğu aldınız hamile kadının karnından, peki nisan birden hamile kalıp mı doğurdu çocuğu? ne biçim bir sırdır bu, yoksa karnında yastık mı taşıdı?
--spoiler--
(bkz: bu filmi görmüştüm ben) dedirtecek kadar şaşırtıcı benzerliklere sahip dizi. ancak yine de izlemeye değer.
çok süper diziymiş
tam süper diziymiş
en süper diziymiş
ayrıca 2 tane çok sevdiğim arkadaşımın en sevdiği diziymiş.
en yakında zamanda izlemeli ve çok sevmeliyimmiş *
bu dizi hakkında bu kadar olumlu şeyler yazmamın tek sebebi arkadaşlarımın baskısı değilmiş
nedeni oyuncular ve rollerinin konumu itibariyle olması muhtemel "mustafa hakkında herşey" filmini hatırlatan dizi. yine nejat bey fikret beyin validesine sahip olacak.ayrıca ilk bölümde fikret kuşkan ın eşi de veledin öğretmeni rolündeydi.
üçüncü bölümünde açık bir paris texas göndermesi yapmış dizidir. kadın ve erkeğin yüzünün yansıması, camda üstüste gelir. tabii paris texas'ta çok daha etkileyicidir, çok daha şiirseldir ama eğer yönetmenin niyeti gerçekten böyle bir gönderme yapmak idiyse kendisini kutluyorum. gol olmuş.
nejat işlerin tayyip erdoğana olan benzerliğinin ,bıyık bırakarak çirkinleşmesiyle ayyuka çıkmış olduğu dizi.
hikaye ilerledikçe daha da güzelleşen, izlediğim en güzel ve kaliteli dizilerden biri. vildan atasever o kadar muhteşem oyuncunun arasında biraz sırıtsada gelişme görüyoruz kendilerinde.
jenerik müziği muhteşem, c ve d gruplarının pek izlemediği ve bu yüzden total'de reytinginin düştüğü dizi. a/b'de hep birinci oluyor o ayrı.
son sezonda izlediim tek dizi oyuncu kadrosu sağlam
ilk üç bölümünü izlemiş biri olarak, hal-i hazırda izlenmeye değer tek televizyon dizisi diyebileceğim çalışma. ilerde saçmalaşır mı, sıradanlaşır mı bilmiyorum ama senaryosu uzun bir dizi olmaya müsait. senaryosu iyi ayrıca. herşeyi geçtim fikret kuşkan için bile izlenebilecek dizi.
(bkz: başladı lan koşun) *
nejat işler!in oğlundan bahsedişi takdire şayandır.
-uyurken yüzüne kirpiklerinin gölgesi vuruyodu abi...
--spoiler--
beyzadelik feci yakışmış fikret kuşkan'a.
adam metresi konumuna düşen piyano hocası'nı serra hanım diye kaydetmiş telefonuna. zerafete bak. başkası olsa, şarışınbomba, serra-kocameme olmadı piyano vs diye kaydeder.
--spoiler--
vildan atasever'in ilerleyen bölümlerde mehmet günsür'a vereceği dizi.

dediydi dersiniz.
sadece ve sadece fikret kuşkan için izlenen dizi .. bir insan bu kadar mı alımlı olur be iyi oynar ... bence bu adam oynamıyo o zaten kendi.
dizi hakkında gerçekleşmesi muhtemel bir beklenti. mehmet günsur evdeki hizmetçinin oğlu. çünkü bir önceki bölümde hizmetçiye "senin en kıymetlin geliyo." denildi ve bu akşam da tekrar hizmetçi mehmet e "babanıza ne kadar benziyorsunuz." dedi. ee daha ne olsun.
dizinin yaşça en büyük karakteri (dede rolünde) selim reşat' ın dikkat edilirse tıpkı homer simpson' ın patronuna benzediği dizidir.
youtube'den her biri 7-8 tane parça halinde olarak bulunabilinen dengesiz dizidir. eğer sizin de imkanınız yoksa bu yola baş vurmak pek de fena sayılmaz. benim nedenim için :

(bkz: msb yurtları)
ali'nin karısını öldüren şahsın o kahve sahibi* olduğunu iyice açık etmiş dizidir. adam ali'ye "katiller cinayet işledikleri yere mutlaka dönerler" dedi* daha ne olsun??