bugün

Ne saçma salak insanlarsınız siz ya!
Kesinlikle ciddiye almıyorum ama burcumun tüm özelliklerinide taşıyorum o yüzden arada bakarım ama günlük ve aylık burç yorumları tam bir saçmalık.
boş insandır.
benim lan. gerçek olmadığını elbette biliyorum, ama aşırı realist yaşayınca canım sıkılıyo. doğaüstü bişeylere inanıyomuş taklidi yapmalıyım. bu benim kendimle kavgam. iç meselem.
Düz dünyacıdır gelmişiz 2017 ye hala merkürün haretinin yaşamını değiştirdiğini sanıyolar.
işsiz olsam 12 burcun hepsine birer birer yorum yazarım. Hem de öyle bir yazarım ki hepiniz aa bu ben dersiniz. Benim gibi amatör bir yazar bile burçlara inanan insanların binlercesini kandırabilecekken usta yazarların yazdığı yorumlari ciddiye alıyorsunuz. Marsın hareketiyle senin mutluluğun ne alaka lan? Bu ne fizik bilimine uygun ne dine ne de mantığa. Bu kadar inanan olmasına hayret ediyorum.
yıldızların insanlar üzerinde bir etkisi olduğu aşikardır.

lakin o yazılanlara inanmakta ne bileyim biraz şey gibi.
Burda burçları eleştirenlerin yüzde sekseni kız düşürmeye uğraşırken ben akrep burcuyum kızım yükselenim de balık der.
genellemeye inanmaktır.

başak aşırı titiz, oğlak mantıklı, aslan kibirli, kova zeki, akrep seksi, balık duygusal :(, koç lider, yay canlı, yengeç anaç, terazi estetik, ikizler dengesiz, boğa arkadaş canlısı.
genelde ev kadınları veya ofis çalışanı kadınlardir.

eee hayyatta bir işe yaramayip boş gezenin kalfasi olduklari için...
tutunacak dal arıyordur.
Ben inanıyorum. Kesinlikle kişisel özellikleri yansıttığını düşünüyorum. En sevdiğim burç balık, nefret ettiğim burç ikizler hatta.
kişilik belirleyici bir hadise olduğu doğrudur diye düşünüyorum burçların, zira benzer özelliklere sahip insanların benzer zamanlarda doğmaları bir tesadüf olamaz diyorum. ama şu günlük fal olaylarına mantıklı bir açıklama getirecek olanlara benden çay.
inkar hiçbir zaman ilim olmamıştır araştırmak lazım.araştırdığım kadarı ile bilgi vereyim...

gökteki bazı yıldız gezegen her neyse dünyamıza maddi manevi etkisi var mıdır. vardır tabi, en basitinden güneş, ay dünyayı etkilemiyor mu, ay bile med cezire neden oluyor.. yani sayısız fiziki etkileri var.. hal böyle iken gözle göremediğimiz etkileri de olabilir mi elbette olabilir. insanı etkileyebilir mi elbette etkileyebilir. sebepler alemindeyiz her şey bir sebebe bağlı değil mi? Allah bazı gezegen yıldızlara insanları etkileyecek bazı tesir gücü vermiş olabilir.

ama kim derse ki bu yıldız şu gezegen kendi kendine etki ediyor, islamiyetten çıkar. cansız bir şey kendi kendine bir etki yaratabilir mi?

islamiyette de burçların yeri vardır. bu bir ilimdir ve zamanında bu ilmi bilen kişiler varmış. günümüz gazete köşelerindeki sallama şeyler yazan kişileri kastetmiyorum.

furkan suresi 61. ayet meali: Göğe burçlar yerleştiren, orada bir ışık kaynağı (güneş) ve aydınlatıcı bir ay yaratanın şanı çok yücedir.

sonra kuranı kerimde burûc (burçlar) suresi vardır.

ama burçlara göre eş bulayım iş bulayım yaşamımı burçlara göre belirleyeyim gibi bir şeyin kesinlikle dinde yeri yoktur.

şu gün doğanlar şöyledir bugün doğanlar böyledir demek ne kadar mantıklı?
aynı gün ve saatte doğan tek yumurta ikizlerinin bile karakterleri birbirlerini tutmuyor çoğu zaman..
o köşeler çoğunlukla peri masallarına dönsede insanın evrenden bağımsız olması tam anlamıyla imkansızdır. ister istemez evrenin bir parçası olarak kozmosta gerçekleşen her şeyden ister istemez etkilenmekteyiz. belki çok belirgin, belki moleküler seviyede.
Kadinlarin %98i ve erkeklerde ise meriç tayfadir... yapmayin beyler meric olmayin.
dine inanan insandan hallicedir.
ikizler, burcun'da iki yüzlü, agresif yazıyordu. sırf ikizler burcu özellikleri öyle diye; sevgilim de ona göre davranıyor. allah'ım sen ne çeşit insan yaratıyorsun ?
Kandırılması basit ve kolay insanlardır.
hayat onlara güzeldir. bu kafayı yaşamak için çok şey veririm. gerçekten özeniyorum.
bir de bunların yan versiyonu var.

inanmadığı halde her gün burç yorumlarını takip edenler.
inanmayan insanlara sadece “ sa na ne “ der.
Bunların günlük burç yorumu okuyanları var allah korusun lan.
masumane duygularla süslenmiş peri masalları. burçlar eşittir disney.
(bkz: sembolizm)

tamam sakin.