bugün

hunharca ter kokan şehir.
Bursa, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2013 itibarıyla 2.740.970 nüfusa sahiptir. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr'dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

--vikipedi.
zamanla sevilen ve alışılan, hemen ısınmanın mümkün olmadığı gerçek gri şehir. zamanla aydınlanır, sevilir.
metronun yer üzerinden gittiği, daracık yollardan tramvayın geçtiği, aldığı göçlerle giderek yozlaşan, bonzai üretiminde ilk sıralarda olan bir ilimizdir. ama ne olursa olsun tarihi ve doğa güzellikleri inkar edilemez derecede mükemmeldir.
Burayı seviyorsanız iq nuz 90 altındadır. Boşuna testlere zaman para falan harcamayın.
Genelde melez insanlardan olustugundan güzel kızları vardır.
bursa, gece kar yağarken çekirge caddesinde yürümektir.
http://www.youtube.com/watch?v=hRcLkXSB1hs#t=34
bugun 5 farklı mevsimi yaşamış şehir. evet muson iklimini de yaşadık.
tek kelimeyle candır.
bu aralar kafası yine güzel. 100 metre ötede kafam kadar yağmur yağarken biraz geride hava süt limandı. sonra tabi yine günlük güneşlik falan. bu şehrin manyaklığını seviyorum*
Askerden sonra yerleşmeyi düşündüğüm, her şeyiyle aşığı olduğum şehir. Askerde bir çok arkadaş da edindim. Bolca davet de aldım. Çoğu kaliteli insanlar. Hayatımı orada devam ettirmek istiyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz allah'ım.
2 hfta sonra ayrilacagim guzel sehrim,yine ozleyip ozleyip kacacagim sanirim,keske hic gitmeyebilsem.
ibne mekanıdır.

not: ibne, lez benim için önemli değil, ama bu yarım akılları çok sinirlendiriyor *
bugün düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü olan şehir.
(bkz: 11 eylül bursa nın kurtuluşu/@protest sanayici)
Türkiye'nin en güzel, en kalabalık, tarih kokan illerinden'dir.
iskenderi ve travestileriyle meşhur ilimiz.
ipekböceği diye bir tramvayı vardır,küçük emrahın amcası gibi bursanın anası ile ilişkiye girdi resmen
tramvay yavaştır iyidir. binen bilir.
5 yılımın geçtiği şehir. Hiç özlemem diyordum üniversite yıllarının özlenmesiyle eşdeğer olarak bu şehri de özledim sanırım.
Bursa bir başkadır...
"Tarihi şehir" imajını "sanayi şehri"ne kaptırmış geleceğin Detroit'i olmaya aday şehri.
Ah bursa, yine döktün beni sokaklara, yine üşüdü içim. Şarkılar mı hüzünlü, sen mi yoksa ben mi?
özlediğim şehirdir.. sonbaharda bir başka güzeldir..
istanbulun tazesi. ist orospu bursa tazecik neredeyse 0 km.