bugün

isvicrede bir futbol takimi. tam adi bsc young boys berndir.
* isviçre Süper Ligi:
o Şampiyonluk (11): 1903, 1909, 1910, 1911, 1920, 1929, 1957, 1958, 1959, 1960, 1986

* isviçre Kupası:
o Şampiyonluk (6): 1930, 1945, 1953, 1958, 1977, 1987

* UEFA Kupa Galipleri Kupası:
o Çeyrek Final (1): 1986

* Coppa delle Alpi
o Şampiyonluk (1): 1974 *
sürekli iddaa oynayan arkadaşlardan duyabileceğiniz takım.
isviçre ligi'nin gençlerbirliğisi.
Sari-siyah renklere sahip isvicre takimi. Eski galatasaray'li hakan yakin'in takimidir ayni zamanda.
bugün oynanan müsabakada rakibi luzern'e evinde 1-0 mağlup olarak hem iddaacıları üzmüş, hem de şampiyonluk yarısında büyük yara almış takım.
maçları çoğu zaman üst biten takım.çok gol yer çok gol atar.
ikinci sırada yer alan fc basel'le arasında 6 puan vardı zamanında. grasshoppers deplasmanında 2-1 mağlup oldular. basel, 2-0 geriye düştüğü maçta hummels'in inanılmaz gayretiyle 3-2 galip geldi ve puan farkı 3'e indi.

şu sıralar sion deplasmanında oynuyorlar. ikinci yarıya golle başladılar, 3-1 gerideler.

düz tanım: şampiyonluğu tehlikeye atan, basel kadar sevimli olmayan kulüp.
geçen sezon kaçan şampiyonluktan sonra şampiyonlar liginde fernerbahçenin rakibi olmuştur.
2010/11 sezonunda şampiyonlar ligi 3. ön eleme turunda Fenerbahçe'nin rakibi olan isviçre bern şehrinin futbol kulubü.
ntv spor da ''fenerbahçe ye sürpriz rakip'' ifadesiyle ekranlarda gördüm lakin zaten muhtemel 4-5 rakip vardı bunun neresi sürpriz anlamış değilim. hayır sürpriz felan deyince atraksiyon olmuyo, ekrana kilitlenmiyoruz ntv spor. bu kadar basitliğe hiç gerek yok.
(bkz: young jeezy)
avrupa kupaları elemlerinde galatasaray dan çok çekmiş isviçreliler şimdi de fenerbahçeyle eşleşerek avrupa kupaları umutlarını bir sonraki bahara ertelemiş oldu diyebiliriz , ev sahibi oldukları 2008 avrupa şampiyonasında son dakikada tüm hayallerini yıkmamızı da işin içine katarsak nedir bu isviçrelilerin bizden çektiği diyorum.
(bkz: gençlerbirliği) *
1898 yılında kurulan, isviçre liginin köklü ekiplerinden biridir.
http://www.bscyb.ch
adresli internet sitesinde sadece almanca yayın yaparak kapasitesini sergileyen kulüp. büyük takım değildir, ama küçümsenmemelidir.
Bizim aistanın kuzeninin top oynadığı kulüp. sol açıkmış.
"Kapa lan o zaman" dedim. Yüzüme bön bön baktı. Salak sanırım biraz.

Ek bilgi: inanmayıp, eksi oylayanlar için
(bkz: Erhan Kavak)
son 2 senedir evindeki maçlarda kazanarak iddaacıların kankası olan isviçre takımı.
fenerbahçe normal şartlar altında eler.
isviçre futbolundan bihaber, young boys'u ilk kez fb ile eşleşince duyan bünyelerin temkinli yaklaşmaktan kaçındıkları futbol takımı. fb ile kıyaslamak abes olsa da fb'nin bu takıma bank asya muamelesi yapması çok büyük hata olur.

isviçre ligi ile bizim ligimizi karşılaştırmak mümkün değil ama isviçre liginin şampiyonluk yarışında son hafta basel'e yenilerek şampiyon olmayı kaçırmış bir takımdan bahsediyoruz.

çok gol atıp çok gol yiyen bu takıma karşı fb özellikle deplasmandaki maçta dikkatli olmalı.
muhtemelen ilk maci fenerbahce ye karsi kazanip ikinci macta yenilerek elenecek olan isvicre takimi.
muhtemelen fenerbahçenin hiç zorlanmadan eleyeceği takım. young boys'un kötü bir takım olmasından söylemiyorum bunu gayet iyi bir takım ama son yıllardaki klasik fenerbahçenin sezon başı gazıyla darma duman edeceğine inanıyorum. ha young boysa iyi dedik ama sadece iddaa bültenlerinden biliyoruz o da ayrı.

edit: kadıköy'de fenerbahçe 10-0 kazansa bile her türlü götüme girmiş oldu bu entry. bu ne gaz be genç oğlanlar.
iyi ve istekli top oynayan bir takım defansif yönleri çok zayıf lakin.
bildiğin gençlerbirliği lan bu. kimi kandırıyosunuz.*
on numara stadı var adamların helal olsun.
fenerbahçe'ye karşı 24 gol pozisyonu buldular inanılacak gibi değil.
ateşli taraftarı olan ama şükrü saraçoğlundan mağlup çıkacak takım.