bugün

senaryosu aslında basit. karakter değişimi hikayesi. ama çok gerçekçi işleniyor, yani o kadar sezonda buçuk mantık hatası bulursun ya da abartı.
bazı şeyleri tadında bırakmak lazım. yeni şeyler üretmek daha iyidir her zaman.
görsel
Say my name kesitleri ile izlememe sebep olan sonra hastalık haline gelen o Amerikan dizisi.
Sinema Ve televizyonculuk Tarihine Adını Altın harflerle kazımış benim için gelmiş geçmiş en iyi dram dizisidir. Diziden çıkarılacak en önemli Sonuç insanın Yapabileceklerinin Veya Tecrübelerinin Bir Sınırı Yoktur. Hayat en looser insanı en bahtsız insanı bile öyle bir değiştirir ki o kişi artık Eskiden olduğu adam değildir Artık Dünyanın en şanslı Winnerlarından Biri olmuştur öyle ki Kendisi bile korkar yapabileceklerinden. Eşsiz bir zeka + efsane bir karizma + Deli cesareti + Her işten Buz gibi sıyrılmasını sağlayan efsane şansı Evet Walter White'ı Bu şekilde tanımlayabiliriz. Walter White Kötülük yapmaktan çekinmeyen Özünde iyi kalpli bir adam Ve henüz izlemeyen yazarlara tavsiyem Bu epik yapımı ölmeden mutlaka izleyin Sadece Walter White için bile izlenir...
görsel
sadece jesse pinkman'ın '' bitch '' küfrünü söyleyişi için bile izlenir.
Where is my money? Bitch!!
Başlığı görünce gözlerim doldu, bitch!
iki günde 1.sezonu bitidiğim mükemmel üstü dizi.
Neden Skyler Neden lanet Kadın ? (bkz: Anna gunn)
görsel
Yo bitch. Pinkman

Gözümde canlanır koskoca mazi.
Favori yabanci dizilerim arasinda.
başlanılıp başlanılmaması konusunda tavsiyelerin verilmesi gereken dizidir.
1 haftadır büyük bir boşluktaydım ve bu diziyi bitirdim. Sonuç mu ? Hayatımda gördüğüm en büyük over-rated. Belki de önce milletin über yorumlarını okumam beklentimi yükseltti ve karşılığını bulamadım bilmiyorum. Saçma sapan kurgu hataları, gereksiz uzun bir ton sahne, kıl tüy karakterler, bütün dizi boyunca sallanan 10mp kamera ve sonunun başından göstere göstere verilmesi hevesimi kursağımda bıraktı. Eğer izlemediyseniz hiçbir şey kaybetmediğinizin teminatını ben size veriyorum.

Sadece pinkman'ın agresif olup sağa sola "yo" demesi hoşuma gitti.
ilk iki bölümünü izleyip sıkıldığım dizi. O aralara çabuk sıkıldığım dönemlerdi belki ama şu an da başlamak zor geliyor. Filmleri tercih ederim.
reisin "say my name" dediği yerin hemen ardına " benim adım name" diye bağıran çocuğu editleyebilir miyiz lütfen?
keşke hiç izlemeseydim. senelerdir bb izlediğim için başka dizilere bağlanamıyorum.
Kanser hastası kaybedeceği bir şey olmayan bir adam ve bir bok sap olamamış başarısız uyuşturucu bağımlısı genç uyuşturucu ticareti yapıyor. tüm özeti bu kadar olan dizi.
Diziyi şu an bitirdim ve içimde anlatılması tarifsiz bir burukluk var. Bu gece bu üzüntüden uyuyamam ama malesef bunu yapan bu orospu diye tarif edilen sky'ın kocasıdır. ulan şerefsiz ölecen bari huzurlu ölün. Bu kadın zaten senin için sefilliği göze almıştı. Ne diye bu acıları yaşattın bu kadın ve çocuklarına. Öldüğünde en azından arkandan iyi adamdı diye anılacaktın. Şimdi ailenin gözünde bir hiçsin malesef. ama kadın da az fena değil amq. Yedi içti suçlar ayyuka çıkınca sıyrıldı işin içinden. Belki sırf bu sebepten bile orospu diyecem ama arkadaki 2 çocuğu görünce diyemiyorum. Sırf onları düşündüğü için varsayıyorum bu kadar suçlamayı kocasının üzerine atmasının sebebini. Üzüldüğüm tek kişi hank ve karısı oldu. Garibim boşuna biç oldu ortada kaldı karısı. Kocası desen bi çukurda yatıyo. Neyse final güzeldi ve tadı damağımda kaldı üzülmeler dışında.
tekrar baştan izliyorum. better call saul'dan çok daha hızlı gelişiyormuş olaylar.
dünyanın en iyi dizileri arasında gösterilen vince gilligan tarafından tasarlanmış bryan cranston oyunculuğunun alıp götürdüğü drama türündeki dizidir.
çok derin ve gerçekçi bir criminal dizi. bu yüzden breaking bad'den sonra izlenen diziler hep biraz soft geliyor.

benzer tadı almak isteyenler için: (bkz: sons of anarchy).
Sarması için biraz izlemek gerekti söylemeliyim. Hadi biraz bireysel farklılıklara saygılı takılıp herkese hitap etmeyebilir de diyeyim.

Ama karakterler çok iyi kurgulanmış, oyunculuklar çok kaliteli, hikayesi çok hoş dizi. Çok aksiyon arıyorsanız o da 4. sezondan sonra.

Hâlâ bilmeyen sevenleri için, dizinin avukat karakteri Saul Goodman'ın dizisi de bu filmden sonra çekildi ve daha devam ediyor. (bkz: better call saul)
--spoiler--

--spoiler--

sonunda cidden üzüldüm be waltera o kadar uğraş çabala anca o kadarını yapabildi. bide herkes tarafından adam şerefsiz, egoist falan adlandırıldı. tamam melek olmadığı kesinde gerçekten sevdiği kişileri genelde kolladı adam. karı mal, oğlan mal, ortak mal. kimsede çıkıp hak vermedi adama. sonuçta ölecekti ailesini ne şekilde olursa olsun güvence altına almak istemesi çok anlaşılır bi durum bence.

birde en efsane final sahnelerinden biriydi oha lan diye yerimden fırladım taramalıyı görünce.

--spoiler--

--spoiler--
zekice kurgulanmış, zekice diyaloglar içeren kaliteli ve kelimenin tam anlamıyla efsane bir yapım. gönül isterdi ki hank'in sonu öyle olmasaydı daha doğrusu walter white ile düşman olmasaydı. her şey tuvalette o lanet kitabı bulduğunda başladı. en azından ölürken walter white'yi affettiğine inanıyorum çünkü onun için her şeyden, tüm emeği olan 80 milyon dolardan bile vazgeçebileceğini gördü. bu dizide en sevmediğim karakter walter junior denilen yamuk ağızlı çocuktur. bu velet değil miydi ki annesiyle babasının arası kötü olduğu zaman annesine 'neden böyle kaşarlık yapıyorsun' diyen? daha sonra da annesinin tarafını tutar oldu ve babam anneme bıçakla saldırdı diye polisi aradı. kodumun çocuğu oysaki her şey gözünün önünde olmuştu. asıl bıçak savuran annesiydi. her şeyin sorumlusu biraz da bu çocuktur. annesine kaşar diyerek onu kaşarlığa itti ve babasını aldatmasına sebep oldu.
Efsane drama dizisi. Benim gözümde en iyi dizilerden birisidir. Senaryosu daha akıcı olan, daha heyecanlı diziler de var elbet ama hiçbiri breaking bad kadar etkilemiyor insanı. Karakterler derin ve izlerken ister istemez kendinizi karakterlerin yerine koyuyor, empati yapıyorsunuz. Walter sıkıntılı zamanlar geçirdiğinde ben kendi hayatımda bunalırdım mesela. Bir daha böylesi gelir mi bilmem fakat gelene kadar en iyisi breaking bad'dir.