bugün

işte bu kapitalizmdir.
radyo reklamlarında (tv izlemediğim için bilmiyorum tv de de çıkıyor mu) "korkma dünyalı, biz dostuz" gibisinden saçmalıklar yaratmaya devam eden petrol şirketi. dalga mı geçiyorsun yahu!? gezegenin anasını siktin, öyle dost mu olur lan! ayrıca dünyalı ne demek?! ben dünyalıysam sen jüpiter'den mi geldin piç! senden korkan da senin gibi olsun!

hm edit: bpet imiş, bp değil. yukardaki saydıklarım bp içindir, bpet masumdur.

bp, gözüm üzerinde!?
meksika körfezindeki petrol sızıntısına oldukça geç bir çözüm getiren petrol şirketi, ceosu tony hayward ın, şirket yönetim kurulunun ortak kararı ile 1 ekim tarihinden itibaren görevden alınacağını açıklamıştır.
yerine ise şu an meksika körfezinde ki petrol temizleme çalışmasının başında bulunan ve rusyada ki bp iştiraki şirket TNK-BP nin başında bulunan bob dudley nin geçeceğini duyurmuştur.
petrol sızıntısından doğan maliyeti karşılamak içinse 18 ay içinde 30 milyar dolarlık bir varlık satışı gerçekleştirilecekmiş..

petrol kalıntısı haline dönüşen ve doğal yaşamı nerdeyse mahvolan meksika körfezi için yapılacakları ise merak ediyorum..

(bkz: http://www.hurriyet.com.t...onet/15423763.asp?gid=303)
meksika körfezi nin anasını ağlatan * boktan petrol şirketi. kıçımın şirketi. daha bugün istanbul anadolu yakası, moda civarında 5-6 adam toplamış arkasında pankartlar yeni açılacak istasyonun reklamını yapıyor. bir tanesinin arkasına boya bombası attım pişman mıyım hayır.
kozyatağında genel müdürlüğü bulunan şirket. (bkz: k2 plaza)
logosunun yeşil oluşuyla ilk bakışta çevreci bir firma izlenimi uyandıran fakat gerçekte çevre düşmanının allahı olan ingiliz menşeili petrol şirketi.
7.8 milyar dolar tazminat ödeyecek petrol şirketi.
dünyanın en güçlü kapitalizm şirketlerinden biri. dünyanın en büyük körfezlerinden meksika körfezini petrole bulamışlardır. şunuda belirtelim 2012 londra olimpiyatları öncesinde tvlerde en fazla ülkeye destek reklamı çıkaran şirkettir.
(bkz: british petrol)
yönetici titrine sahip pozisyonlar için bile görüştükten sonra olumlu-olumsuz en ufak bir geribildirimde bulunma zahmetine girmeyen, aynı eleştiriyi saha-mühendislik-tedarik departmanları için de duyduğum, isminin büyüklüğüne yakışmayacak derecede amatör davranan firma. öeehh yediniz bitirdiniz beni be.
facebooka verdiği reklamda "angolalı bir yeni mezun musunuz?" diye sorup duran şirket. bu reklamı türkiye facebooka vermenin amacı nedir anlamadım.
"siz reklam yapmayın amk" firması.
reklamında rüştü reçber'in ve mustafa sandal'ın oynadığı ezik benzinci. bu ne vizyonsuzluk aq.
2015 yılı cirosu 225 milyar 982 milyon dolar olan şirket.
(bkz: bharat petroleum)
2018 yılında cirosu 303.73 milyar dolar, kârı 9.58 milyar dolar olmuş petrol şirketi.
nedense diğer firmalarda 3-4 kuruş pahalı satıyorlar.
marketinde 8,5 tl'ye poğaça itelediler.
Arkasında kraliyet ailesi vardır

görsel
görsel