bugün

lanet olsun, güzel bir üniversite. yalnız hazırlık binasının içi bok gibi. gerçi mimarisi yeter be hacı... o binaları görünce, kocam siksin seni boğaziçi, dedim içimden. okul gezimiz vardı da oradan biliyorum. tm'ci olsam girmek için kasacağım yer olurdu... gerçekten müthiş.

ayrıca yurtlarını yerim lan. mükemmel bence. diğer üniversitelerinkini görmedim gerçi de.
Uluslararası sıralamalarda geride olmasının sebebi öğretim üyesi sayısının az olmasıdır. Ayrıca hala bu okula ya şu bölümde derslerin veren hocalar şöyle şu dersi böle diyenlere arkadaşlara şunu demek istiyorum; yavrum eğer ders için geliyorsanız gidin odtüye itüye burası üniversite lise değil.
derslerin hemen hemen hepsinde curve uygulayan öğrenci cehennemi okul.
fen edebiyat fakültesi öğrencilerine mühendis dersleri verip, bu öğrencilerin curve altında nasıl kaldıklarını izleyerek gülen şeytanımsı öğretmenler yuvası.
fizikten geçebilmek için 40ı tutturma gerekliliği var. yoksa ortalamanın sınavların %25 ine tekabül ettiği dersi %25i geçemeyen kalır sistemiyle bırakmak.. ah neyse.
bazı merhametli bölüm hocaları curve'a cb verebiliyor en azından.
yine de üniversitede yatar kafa dinlerim diyen insanın asla seçmemesi gereken çalışkan insanlarla dolu okul.
insan üniversitede niye bu kadar çalışır anlamıyorum gerçekten, gez toz eğlen, derdiniz ne sizin..
Lise son sınıftayken gezi için gidip kazanmak için çabalasamda giremediğim muhteşem manzaraya sahip kalite eğitim kurumu.
Lise son sınıftayken gezi için gidip kazanmak için çabalasamda giremediğim muhteşem manzaraya sahip kalite eğitim kurumu.
önümüzdeki yıllarda 'en iyi' sıfatını kaybedeceğini düşündüğüm üniversite.
an itibari ile kazandığım...*
Kesin olmayan haberlere göre Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF-1 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olan Abdullah Coşkun'un tercih ettiği üniversitem.

Tıp yazmayı reddederek elektrik-elektronik mühendisliğini yazmış.
elektrik elektronik mühendisliği bölümünün tavan puanının 603 olduğu okul. o ne la? elim ayağım titriyor yemin ederim.
turnikelerini kaldirmis, kantinde masalarda gezen kedilere bile kimsenin tek kelime etmedigi, kampusunde kur'an ayetlerinin mealleriyle 'gayseniz uzulmeyin, bogazicinde size de yer var' vs. icerikli yazilarin yan yana bulunabildigi dillere destan ozgurlugunun hakkini vermeye hala en guzel haliyle devam eden universitem. gittim, gordum ve sevdim.
curve alınmadan notlara göre ne verileceği belli olan bir hss dersi bulmak istediğim okul. var mıdır böyle ders?
bu tarz bir computer electivine de razıyım. hatta daha bile iyi olur.
bu sene hazırlıkla girizgah edeceğim üniversite...
azizim muhabbet şöyle. kantine gittik bizim muhterem peder bey ile. kapıda bir görevli veyahut orada gelip geçenlerin sorularını alan bir müteşebbis bey var.

peder bey: sigara var mı burada?
*: yok. amma alkol var.

tabi bu bende bir etki bırakmadı. manzarası filan güzel. üniversite talebelerinde bir kendini beğenmişlik havası olduğu doğru. çoğu gördüğüm öğrenci kafası yukarıda geziyordu ''ulan boğaz aşağıda nereye bakıyorsunuz havaya'' diyecektim de, ortam müsait değildi. her köşe başında bir kedi olduğu doğrudur. çok özgürlükçüdür. her tür insan üniversite de vardır.
kazandım diye sevinenlere şaşıyorum. normal üniversite işte. manzarası filan diyorsunuz, benim memleketin buğday kaplı bozkırı boğazın serin sularından güzel göründü gözüme valla. he hocaları filan pek muteber olabilir. eğitimi iyi olabilir. ama bu tespitler yanlış. iş hocalarda veya eğitimde değil öğrencilerde. sen türkiye'nin çalışmaya en yatkın öğrencilerini üniversiteye alırsan onlar eşşek gibi çalışıp başarır. bence öyle yani. daha hocaları görmedim ama öyle geliyor.
Tartışmaya gerek duyulmadan türkiye'nin en iyi üniversitesidir. ilk 10,100 ve 1000'de en fazla öğrenci bu okulda bulunmaktadır. Sıklıkla diğer okullardaki öğrenciler tarafından çamur atılmaya çalışılır. (bkz: meyveli ağacı taşlarlar)
istediğiniz dersleri kotalara takılmadan, zorunlu derslerinizle çakışmadan alabilmeyi başardığınızda güney kampüs'te düzenlenecek bir törenle rektörden anahtarını teslim alacağınız üniversite.*
ayrıca tenis ve yoga derslerinin kotaları ışık hızında dolan okuldur.*
tikilerin cirit attığı okuldur.
yeni halini bilemeyeceğim de eskiden yurtdışından gelen hatunların doluştuğu bi okuldu. o zamanlar boğaziçinde okuyan erkeklerin çoğu kadına doymuştu. millet artık birbirine paslamaya çalışıyordu asılanları. hey gidi be o zamanlar bile elimizi sikiyorduk biz. evet.
kedi kesme olaylarının arttığı okul.

http://www.ulusalpost.com...itesinde-vahset/4876.html

asabım bozuldu haber görünce. bu insanlar delirmiş. cidden psikolojileri bozuk. hasta.
her öğrencinin hayali sadece ilk 500 kişinin girebildiği okuldur.
erkek arkadaşın boğaziçi'nde siz uludağ üniversitesi'nde okuyorsanız ister istemez sürekli bir eziklik hissedersiniz. neyse allahtan bitti egoist herif.
Açık Toplum Vakfıişbirliği ile yaptığı bir araştırmaya göre Türkiye: Muhafazakar, işkenceyi Normal Bulan, Kürtajı Onaylayan Ve Parayı Ön Planda Tutanların Ülkesi...

http://www.baskahaber.org...akar-statukoyu-seven.html
Benim düşlerimin yetmediği; kazananlara gıpta ile baktığım; çok iyi eğitim verildiğini bildiğim; sevenin abartılı sevdiği, nefret edenin ise ölesiye nefret ettiği ilim irfan yuvası.
giremeyenlerin sürekli bok attığı üniversite. lan arkadaş bu kadar eziklik olmaz. evet.
girenlerin yarısının lys'den korkup ygs6 puanıyla yerleştiği üniversite.
Orta vadede, 40-50 öğrencilik "butik" bir "Hukuk Fakültesi"nin açılacağını tahmin ettiğim güzide bir üniversitemiz.
her kayıt günü gibi bugün de bize yaşattığı ders seçme eziyetleri yüzünden sövdüğüm okul. ulan 440 kişilik matematik kotası açmışsınız, o benim zorunlu dersim ve kota dolu olduğu için almam gereken dersi alamıyorum.
hadi onu geç 44 tane türkçe section'ı var. 44ü de ilk dakikadan doldu. benim bu dersi de almam gerekiyordu ve şu anda 14 kredi alabilmiş olduğum için kayıt olamayacağım galiba. bu yarı yılı okumak hakkım değil mi?
evet kontenjanlar artmış olabilir ama sizin de bunu hesaplayabilecek kadar zeki olmanızı beklerdim sevgili kota belirleyenler.
saçmalığınıza da size de..