bugün

Mouth of Empty Praise şarkısı klasik death ritüeline sahip melodiler içermekte olan gruptur.
the fathomless mastery isimli yeni * albümleri çıkalı baya olan grup *
http://www.myspace.com/bloodbathband
Eaten parçasına taptığım isveçli en baba brutal death metal grubudur!
zack de la rocha'nın çok güzel telaffuz ettiği sözcük. fuck the police adlı şarkıdan bahsediyorum tabi ki..
2002 albümleriyle röarh duygularımızı güçlendiren müthiş death grubu.

ccc mikael reis ccc
blade serisinin ilk filminde görülen, bir vampir club'ında sağlam trance eşliğinde, tavandaki yangın fıskiyelerinden yağmur gibi fışkıran kanla yapılan vampir eğlencesidir.
(bkz: death metal)
görsel
blade serisinin ilk filminde başlarda vampir hatunun gariban bir elemanı dondurulmuş insan eti reyonu gibi bir yerden geçirip underground bir bara soktuktan sonra yüzüne bikaç damla kan damladığını farketmesi üzerine kocaman "bloodbath" yazısını görmesiyle kafasından aşağıya o kadar vampir içinde litrelerce kan boşaldığı sahnedir. sağlam fantazidir denemek lazımdır. o sahne ayrıca meşhur tekno müziğiyle de ünlüdür.
eskiden süper olan hayvan gibi death metal grubu. yeni vokaliyle dinleyicileri ikiye bölmüştür, ben beğenmedim.
(bkz: gerdek gecesi)
(bkz: rock off 2017)
bir çeşit death metal super grubu. 1998'de kurulmuştur. aslında opeth ve katatonia'nın birleşimi olarak düşünülebilir. çünkü iki grubun önemli elemanlarını içerir.