bugün

sözlükte eskiden çok sevdiğim, beğendiğim bir yazarın en sevdiklerinden biri olan metal grubuydu.
uzun mazisi olan ünlü bir metal grubudur.
1970 senesinde çıkardıkları paranoid albümü metal müziğin doğuşu olarak kabul edilir, şahsen 70'li senelerden en sevdiğim rock gruplarından birisidir, dinleyin dinlettirin.
I, arter forever, a National Acrobat, supernaut, diye young, falling edge of the world gibi diğer müthiş parçaları da var.
severek dinlediğim gruptur.
ilk metal grubu olduğu için insanların en iyi metal grubu dediği grup. ilk olan her şey en iyi mi oluyor yani bu ne saçma mantık? Objektif olunursa ilk 10 da bile işi yok bu grubun. Severiz, sayarız o ayrı fakat bayağı overrateddır. Ozzy'nin de Dio'nun da solo grubu bu gruptan daha iyidir.
Dio'nun olduğu zaman daha iyi olan grup.
Dıdıdıdıı dıdıdıdıı dıdıdıdı nıı.

Sizin için god is dead in introsunu ağzımla yaptım tşk.
paranoid' le geceme eşlik eden grup. birazdan tüm ışıkları kapatıp, ışık yayan her şeyin fişini çekip, halıyla sevişip tavanı izleyerek kulaklarım kanayana dek dinleyeceğim şarkıların sahibi grup aynı zamanda. keşke zihnimizin de fişini çekip dinlendirebilsek bazen ve içeri hiç ışık sızmasa.

https://www.youtube.com/watch?v=0qanF-91aJo
(bkz: judas priest) var bir de.

ne zaman ilahlarina cok guvenen yahudilerin hasare gibi harcandigini gosterseler tv'de aklima bir sarkilari gelir, su an unuttum neydi.
heavy metal deyince akla gelen ilk ve bazıları için tek isim. ozzy osbourne ve black sabbath. nokta.

edit: ossy kim ya...? osikim? neyse. ozzy olarak düzelttim.
Ozzy nin sesi resmen bu gurubun kimligi gibi. Sonraki solistler ki ne kadar iyi olsalar da (bkz: dio) benim icin bir anlam ifade etmiyor. Ozzynin sesine herzaman hayran kalmisimdir. Sesi sarap gibidir ayrica.
gece gece end of the beginning dinlerken the end turnesine çıktıklarını ve sahnelerden artık emekli olduklarını hatırlayıp derin bir efkara kapıldım.

ulan canlı canlı bir ozzy osbourne dinleyemeyeceğiz.
görsel
babaların konser filminin şöyle bir gösterimi olacakmış.

https://www.facebook.com/...20826/?type=3&theater
Birmingham konserinden sonra dağılmış gruptur hayır anlamıyorum bu zamana kadar gelmişsiniz ne diye dağılıyorsunuz ölene kadar götürün işte zaten 70 yaşlarında adamlarsınız ne olursa olsun black sabbath ismi devam etmeliydi evet kızgınım dağılmamaya ısrar etme konusunda biraz pink floydu örnek alın.
04-02-2017 Birmingham’da verdiği konser son konseri oldu.
gg wp olmuş grub. 4 şubaddaki börmingım konseriynen olayı kabadmıştır. canlı dinleyemedig yabcak bişi yog.
solitude ve planet caravan gibi şahane parçaları var.
Pink floyd ve ac dc ile birlikte altmışlarda kurulup günümüzde kadar baki kalmış üç efsanevi gruptan biridir war pigs paranoid ve günümüzde özellikle iron man eserleriyle bilinmektedir ayrıca heavy metal türünün de mucidi bu gruptur pink floyd queen ac dc gibi günümüzde de çok büyük bir hayran kitlesine sahiptir.
fark etmeden aşık olduğum grup (bkz: War Pigs)
https://www.youtube.com/watch?v=OhhOU5FUPBE
Hayatımda dinlediğim en güzel gruplardan biri
Heavy metalin babaları

God is dead
Loner
War pigs
Supernaut

Gibi herkesin dinlemesi gereken şarkıları olan efsane grup.
çok efsane grup. planet caravan'ı dinlerken başka alemlere gidersiniz adeta. hand of doom'u da çok severim.
Kim olduklarina veya muziklerine dair en ufak bir fikrim yok , ama isimleri hosuma gidiyor koyu bir hasan sabbah hayrani olarak , sempati duyuyorum adamlara.

Not : ne kadar templar varsa anasini sikeyim.
her zaman hasan sabbahı çağrıştırmıştır.