bugün

akasya durağı son gaz devam.
ilk bölümü ile tüm türk dizisi klişelerini hababam sınıfı formatı ile soslayarak ailece midemizi bulandıran yapım.
derslik sıkıntısından taksi durağından okul yapmışlar.şuraya girdiğim entry+zamana yazık .
Boş dizi gerçekten boştan da öte. öğretmen ve okul dizisi
olunca nerede ders çalışmayan ögrenci, nerede
şaklaban öğretmen var hep bu dizilerde. Öğretmenlerle dalga geçen öğrenciler, tembelliği marifet sanmaları falan. Hatta
bu tür dizilerde öğretmenlere "taş bebek, iki lafı biraraya getiremeyen öğretmen"
sıfatı yakıştırılıyor. Eee n'oluyor tabi
Bütün gün bunları izleyen
çocuklar da çoğu
zaman öğretmene ters cevap
vererek bu popülerliği elde
edeceğini düşünüyor ve
öğretmene saygısını yitiriyor. Bu sebeblerden dolayı biran önce yayından kalkmasını istediğim dizi.
izlemeyin izlettirmeyin.
hadi bize acımıyosunuz izleyici olarak ya bu diziye harcadığınız parayada mı acımıyosunuz arkadaş? nasıl ütopik bir dünyanız var sizin ayrıca? tüm okulun ıq toplamı 80'i geçmez yemin ediyorum.hocalar dahil bak tüm okul diyorum.
ya şöyle adam gibi dizi çekmek çok mu zor?hadi bir game of thrones demiyorum bak.o kadar büyük bütçelerden bahsetmiyorum. kendi halinde efendi gibi bir dizi olsun ,bizi biraz düşündürmeye, bilgilendirmeye, kafa yormaya çalışan dizi.çok şey istiyormuşum evet
rtük aranarak gerekli şikayet yapılabilecek düzeyde dizi. resmen türk halkıyla dalga geçiliyor.
Zeki alasya'nın oynadığı dizi. işte buna yazık derim ben. Sen yılların sanatçısısin böyle kıçı kırık dizilerde ne işin var be adam? Kesin paraya ihtiyacı var.
ilk bölümündeh klişe Şampiyonu olmuş dizidir. Emeği geçen herkese saygı duymak lazım. Ama o senaristlerin de elini ayağini bi... neyse.

Hee akasya duragina gore sempati sampiyonu olur dizi, o baska. Yaramaz, ayri.
yeni yerli dızi olanbizim okultv severlerle bugünden itibaren buluşmuştur.
notakasya durağı 2 gibi olmuş.
--spoiler-- akasya durağı'ndan daha kotu. 30 yasinda liseliler var --spoiler--
birisi atv'yi çok pis kandırmış. akasya durağı'nın atv şubesi.
atv'nin yeni saçmalığı olup sırf yayın akışını doldurmak için çekilen dizi. bu kadar berbat kurgunun, senaryonun ve oyunculuğun açıklaması olamaz çünkü. senarist kafasında yeni bir hababam sınıfı oluşturabilir miyim acaba diye kurmuş ama becerememiş ve hatta kendi dalındaki pis yediliden bile berbat.

dizide ibne müdür rolünde zeki alasya, kel mahmut rolünde cem davran oynuyor.

buna ek olarak, akasya durağı castını doyurmayı kendine görev bilen arkadaş; hay allah seni kahretsin emi!

edit: denk geldiğimden, izlediğimden değil. kaldığım yerde televizyon yok izleyemiyorum maalesef (üzgün smiley).
Nasıl bir kalitesizliktir anlamadım gitti. Herşey o kadar basitki. Bayat espiriler, klasik rollü hocalar. Sen atvsin ya. Paran var senin. Sadece fragmanı yetiyor herşeyi anlamaya. Zaten fragman sonunda çıkan bizim okul yazısı bile o kadar dandik ki. Yazık yani. Yazana, çekene, bu şekilde insanları eğlendirebileceğini düşünenlere... Azıcık yaratıcı, yenilikçi olursunuz ha aman bak.
Şu liseli dizileri azalarak bitsin diyordum ki bizim okul diye yarak kürek bir
dizi çıkarmışlar.
dün gece bi akrabamın, kadrosu çok sağlam dediği dizi. Artık akraba değiliz.
allah belamızı vermiş.
bence herşeyden önce o senaristin kafası çok önemli. bence bu adam zamanında çok profesyonel senaryolar yazmış ama kabul görmemiş. sonra sinirlenip böyle sırdan basit senoryaları bize kaktı . hadi millete kızdın bizim ne suçumuz var.
Bu ve türevleri dizileri çoğumuz ben de dahil hor görüyor sevmiyoruz.sürekli aynı kurgudan farklı diziler görmek insanın hoşuna gitmiyor ama şöyle bir gerçeği de yadsımamak gerek. esnaf,ev hanımları,anneanne babaannelerimiz vs. basit kurgu seviyor yoksa arka sokaklar akasya durağı neden bu kadar sürsün izleniyor bir yerde.düşünmek istemiyorlar bir entrika, sığ bir aşk hikayesi, fakir zengin edebiyatı onlara yetiyor.
en fazla 5 dakika dayanılabilen dizi.

lise arkadaşım oynadığı için 5 dakka izledim yani yanlış anlaşılmasın onun hatrına bile anca o kadar.
aynı gün yayından kaldırılması istenen diziye benzeyen bir şey.
en kısa sürede yayından kaldırılması ve dizide yer alan kişilerin aynı dizide en az 5 sene beraber oynamama cezası verilmesi gereken dizi.
zeki alasya gibi türkiye'nin önemli geçmişi olan oyuncularından biri ısrarla neden böyle projeler de yer alır anlamadım...
sırf kendisine duyulan antipatiden dolayı zeki alasya, levent ülgen, cezmi baskın gibi ülkenin sayılı aktörlerinden birkaçına bok atıldığını gördüğüm dizidir. hiç izlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum ama bugün bu adamlara bok atmak biraz vicdan meselesidir, ayıptır.
öğretmen camiasının tepkisini çeken dizidir.

Konuyla ilgili internette gezen yazıyı paylaşıyorum.

''Bizim Okul'' adlı dizi başlayacakmış. Fragmanını gördüm rezalet bir şey. Reyting uğruna bunlara hiç gerek yok. Doktor, polis, avukat vs. dizilerde yüceltiliyor. (Böyle olmalı zaten) Lakin sıra öğretmen ve okul dizisi olunca nerede yaratık var, nerede şaklaban öğretmen var ortaya çıkıyor. Öğretmenler fiziksel görüntüleri ile yargılanıyor. Hatta ‘’taş bebek, iki lafı bir araya getiremeyen beceriksiz öğretmen’’ sıfatı yakıştırılıyor. Bunun gibi onlarca sıfat…
Bütün gün bunları izleyen çocuklar ise sınıfta arkadaşlarına kendisini güldürünce sınıfın en popüleri olacağını sanıyor. Çoğu zaman öğretmene ters cevap vererek bu popülerliği elde edeceğini düşünüyor ve öğretmene saygısını yitiriyor. Öğretmen- öğrenci arasında sevgi, saygı yitirildiği an kaliteli nesil yetişmeyecektir. Bu yüzden kendi adıma elimden geleni yaptım ve diziyi RTÜK’e şikayet ettim. ( http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/gorusoneri.aspx)

Dizinin müziğinde ‘’ Ah be ZALiM hocalar, bırakmayız yanınıza ‘’ gibi sözler geçiyor. Bunu diyen öğrenci , hatta bunu her dakika yayınlanan fragmanla diline dolayan öğrenciye öğretmen saygınlığından nasıl bahsedebiliriz? Öğretmene ‘’zalim’’ sıfatını nasıl yakıştırırlar ! ‘’Bırakmayız yanınıza’’ derken bile öğretmene bir başkaldırı var. isyan var. Öğretmenlerimiz zarar gördükten sonra mı akıllanacak bu toplum? Öğretmenlik mesleğinin itibarı bu şekilde zedelenmemeli. Son bir cümle ile yazacaklarımı sonlandırıyorum ;

''Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır'' demişti, ATAM.