bugün

polonyoda travesti beceren eski inci sözlük atmini.
Sardığım sigaraların 5te 1ine filtre koymayı unutuyorum. Sonrasında birinci ve filtresiz Bafra tadında sigaralar oluyor.
Birinciyi veya bafrayı hiç içmedim ama ağza gelen tütün hissini bilirim.
hiç biri yokken o vardı. o bir efsaneydi.
paketin üzerinde yuvarlak sigara yazar. en son 2001 yılında eskişehir'de parasız kaldığımda filitre yerine kalem arkası takıp iki ay kadar içmiştim. emsalleri maltepe, samsun , bafra gibi sigaralardan çok daha iyidir...
herkese renkli günler
zamanın hayli sömürülmüş filtresiz sigarası. kırsalda sabahları erken saatte bir yakılır pir yakılırmış. çakmak kullanmadan üst üste üst üste derken uyuyuncaya kadar. pofur pofur. açacaksın ajans haberlerini dumanı içine çekerken. ülkenin sittin senedir değişmeyen makus kaderine meydan okurcasına üfleye püfleye çekilecek...
nerde eski cigaralar? nerde sorunlar, tasalar?
tok içimli bir sigaradır*.
1960'lı yıllarda Türk malı olarak üretilen Tekel sigara markası.
tadını merak ettiğim sigara markasıdır. satışı devam ediyor mu bilmiyorum.
"ister zengin ol ister fukara, yemekten sonra yak bi birinci"
avare sözlük de admin olan ve varlığı ile yokluğu bir olan kişi.
"filtresiz, yuvarlak sigara" yazar pakette.

babama "filtresizi anladık da yuvarlak ne iş?" diye sorduğumda şöyle yanıtlamıştı:
- o dönemde sigaralar böyle gelişmiş makinelerde üretilmediklerinden yassı olurlardı. örneğin ikinci ve üçüncü diye de sigaralar üretiliyordu aynı dönemde. onlar yassıdır.

(bkz: ikinci)
(bkz: üçüncü)
(bkz: ikinci) (bkz: üçüncü) (bkz: bafra).
ne muthis bir sigaraydi o eskiden. dedeme alirdim, simdinin parasiyla 2-3 liraya, 6-7 paket alinirdi.

sonra biz buyuduk, dedem sigarayi birakti. almaz olduk. hala piyasada mi merak ediyorum.
inci sözlük olan bitenine göre sözlüğü bırakmış. taşşak mı geçiyor bilemedim.
--spoiler--
boşverdim bile. sözlükte yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. artık sözlükte olmayacağım. eyvallah...

bu olan biten mesajı da hoşa gitmediği için birazdan silinir.
--spoiler--
inci sözlük modlarından en çılgın olanı *
hoşgelmiş 7. nesil yazar. koştursun efenim sözlükte.*
hoşgeldin.**
(bkz: fırat)
atatürk'ün de içtiği sigara markası.
ikincinin önündeki...
filitresiz olduğu için, içen insanların akciğer kanserine yakalanma riski yüksektir. Ayrıca önemli bir özelliği ise; acayip kokusundan dolayı içen insanları 40 metereden tanıyabilirsiniz. *
eskilerin mazotlu sigara dedikleri sigaradir. tek rakibi bitlis ve filtresiz bafra sigarasiydi. yurdum insani sarma sigara ile baslattigi akimin devaminda bir adim atarak bu sigaraya dadanmis akabinde maltepe ve filtreli bafra sigarasi ile sureci gelistirmistir.

gerci gunumuzde bu sigara hala piyasada olsaydi muhtemelen esrar muamelesi gorecekti. cunku oyle her babayigidin harci degildir birinci sigarasindan avurtlari birbirine yapisana kadar cekip cigerlere havale etmek. adamin nevrini dondurur. sonradan biraz modifiye edilip, aromalandirarak captain black adi altinda piyasaya surulmustur.
ilk içtiğim sigara olmakla beraber, pek içilecek bir tarafı yoktur. ayrıca bahsi geçen sigaranın perakende satışı yapılırken en son genel seçimde hangi partiye oy verdiniz ya da siyasi görüşünüz nedir gibi bir soru sorulmamaktadır. dolayısı ile yine bahsi geçen sigaraya siyasi bir misyon yüklemenin manası da yoktur, abestle iştigaldir...
devrimci sigarasıdır. Deniz Gezmiş bile kullanmıştır.
(bkz: viva monte carlo)