bugün

Özellikle, turk düşmanı suluman zamanında çekirdek gibi dağıtılan silah ruhsatlarının sonuçlarını izliyoruz.

https://www.instagram.com.../?igsh=MWJ3ZnhyMW1xNTJ6cQ==
Özellikle, Türk düşmanı "soysuz" zamanında silahlanma arttı. Çetelere mafyalara silahlar dağıtıldı. imtiyazlar verildi. Onun döneminde büyüyen mafyalar, ekonomik çöküş ile birlikte insanların kanlarını emmeye başladı. Geldiğimiz durum bu.

https://www.instagram.com...A9/?igsh=cHR6bHExNDh4bjhk
Mevcut yasalar ile silahlansan ne olacak.
Ne hırsızı vurabiliyorsun ne de canına kast etmeye çalışan birini.
Karşı taraf sana ateş edecek de sen ateş edebilesin.
Bu konu şuan kontrolden çıkmış durumda.

Yeni içişleri bakanı umarım bu işin de üstüne gider.

Bizim Adana mesela.

2 evden birinde var.
zaten var tartışmayalım. küçük yerlerde çok yaygın.
Bizimkiler maganda kültürüne sahip olduğu için sakıncalıdır.
çok tehlikeli bulduğum ve korktuğum bir şey. mesela adam seninle hem tartışacak hem de ona bir laf söylesen vuracak mı. ben zaten kimseyle tartışmıyorum, kavga hiç etmiyorum zaten. duymazdan geliyorum kötü sözleri.
görsel
Havaya sıkılan kurşunlar ve habersiz masum insanların ölümü.

https://www.instagram.com...Jr/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Bireysel silahlanma terörizmdir.
Size bir dost, bir kardeş tavsiyesi veriyorum.
imkanı olan evini silahla doldursun. Çünkü buna çok ihtiyacımız olacak.

Koruyup, kolladığınız mülteciler gün gelecek size silah doğrultacak. işte o zaman sizin götünüzü görecem..
blackrock setimi kuşandım elime +15 katana'mi aldım şimdi onlar düşünsün.
Eğer bir sahnede silah görüldüyse patlar. Çehov da derki patlatmayacaksan dolu tüfek koyma. Yani Allah korusun ayol ne gerek var?
Taşıması çok zordur.
Öyle filmlerde olduğu gibi beline konmuyor. Elinde sallaya sallaya da gezemesin.
Ancak ruhsatlı şekilde arabada bulunabilir. O da bir tehlike anında işe yaramaz. Sen silahı torpidodan çıkarana kadar seni zımbalarlar.
Gerek yok. Ben kendim silahım.
Mesela benim evime silah giremez çünkü herkes deli aq.

Ben son söylecek sözü ilk söylediğim için silah almıyorum sokakta seni gebertirim dediğim kişiyi sırf lafım yere düşmesin diye gebertme potansiyelim var silah bana yaramaz patlar çünkü.
Fotoşap yeteneği sıfır.
Çok ilkel ve tehlikeli durum.

Dağ başında yaşamadığınız sürece gereksiz.
Silah herzamn vardı,ama buna engel olmak çok zor, karadenizede adam evinde silah yapıyor hobi olarak.
Dünkü seslere bakılırsa ilgili kesimin bireysel silahlanma oranı artmış gibi duruyor.
Bu insanlar bu silahları nereden buluyor?nasıl alabiliyor? nerede saklıyor? Hangi durumlarda kullanmak için ediniyor?
inanılmaz bir noktaya gidiyor ülke...
Gereksizdir. Bu tip serbestiler herkesin kendi adaletini sağlamasına çanak tutar.

Şahsen gerek bulundurma, gerek de taşıma ruhsatını hiçbir engel olmaksızın alabilecek biri olarak desteklemiyorum ve silahlardan nefret ediyorum.
babamın beylik tabancası var olur mu?
Haktır.
Bana göre değil.
görsel
Avrupa'da Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Arnavutluk gibi Balkan ülkelerinde kişi başına düşen ruhsatlı ya da ruhsatsız silah sayısı Batı Avrupa ülkelerine göre iki katına yükseliyor.

isviçre merkezli Small Arms Survey'e göre Türkiye'de silah sahibi olanların sayısı da artıyor. Verilere göre 2007 yılında Türkiye'de her 100 kişiye 12.5 silah düşerken bu oran 2017 yılında 16.50'ye yükseldi.
Türkiye ve dünyada kişi başına düşen silah sayısında artış yaşanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Teksas eyaletinde yaşanan silahlı saldırıda 19'u çocuk 21 kişinin hayatını kaybetmesi, ülkede silah satışına kolayca erişimi sağlayan yasaları yeniden tartışmaya açtı. Her ne kadar Güney Amerika ülkeleri nüfusa oranla ateşli silahlardan kaynaklanan cinayet oranında ilk sıralarda olsa da, ABD, gelişmiş ülkeler arasında açık ara önde bulunuyor.

Son verilere bakıldığında ABD'de 100 kişiye 121 silah düşerken bu Almanya ve Fransa gibi gelişmiş Avrupa ülkelerinde 20'nin altına düşüyor.