bugün

türk sporundan ve türk mizahından utanma sebebidir.. ulan amma hararetli girdik konuya hadi bakalım..
hepimiz şu esprilerden yaptık, kimse kendini soyutlamasın:

- lan beşiktaş aimar'ı istiyormuş..
+ haha siktirsinler.. mersin idman yurdu'na falan gider beşiktaş'a gitmez aimar haha..
- hehe..

* rafet abi sen hangi takımlıydın.. ben cimbomluyum..
+ mersin idman yurdu'luyum ben koçum (mersin idman yurdu'lu?)..
- hehe uğraşma abi çocukla.. fenerli rafet abin evladım..
* benle oyun mu oynuonuz ibneler?..

- lan fotomaç da çıldırdı iyice, 'ibrahimovic fener'e' diye başlık atmışlar (nah bu gözlerimle gördüm)..
+ haha yakında kaka mersin idman yurdu'nda da derler hahaha..
- hehe..
+ çok mu komik yarraaam?..
- n-n'oldu abi?.. klomikti mersin idman yurdu fala..
+ lan kıl oluyorum sana ha ne desem gülüyorsun.. mersin idman yurdu da güzide bir spor kulübümüz lan.. deniyordum ben seni hep.. kaçma mersinli arkadaşlarıma dövdürtücem seni.. idman olur onlara da belki mersin idman yurdu ilk 11'ine girerler..
- hehe.. ilahi rafet ab.. ahhhh, başım!..

yeter ulan!.. bak rafet abi bile uyandı durumun pisliğine.. tamam futbol nankör spor da, bu kadar mı?..
bugün bir mersin idman yurdu, lefter küçükandonyadis'i türk futboluna armağan etmiş bir kulüptür.. avrupa kupalarında ülkemizi temsil etmiş bir kulüptür.. renkleri mavi-kırmızı olan bir kulüptür (başka övülecek olaylarını bulamadım)..
ayıptır/yazıktır/günahtır beyler.. bu tufaya gelmeyelim.. mersin idman yurdu ve bu tarz esprilerde başrol oynayan şekerspor ve çatladıkapıspor gibi spor kulüplerimizi değerlerini bilelim, bilmeyenleri tartaklayalım (çarpıtılmış 'lütfen' kampanyası)..
yalnız çok aramama rağmen çatladıkapıspor diye bir takım bulamadım, galia hastalıklı beyinerimizin bizlere oynadığı bir oyun bu..
şekerspor ise zaten birinci lig falan da gördü, dalga geçilecek yanı yok.. lan ama hiç unutmuyorum, futbolun sadece ayakla oynandığını bilen kuzenim (ki bu bilgi de ingilizcesinin iyiliğinden geliyordu), bir gün gazetede bu şekerspor'un ismini görmüştü de ''aa ne güzel isimli takımmış bu.. ben bundan sonra bunları tutacağım, yazık zaten 4. ligdeler..'' demişti.. şekerspor üç seneye birinci lige çıktı.. bu sefer de kız ''bunların acınacak bir şeyi kalmadı, tutmuyorum artık..'' dedi, takım anında küme düştü yeminle.. voodoo gibi..
onursal başkan yaptılar zaten sonra kızı.. hala maçlarında uyur arada..
son olarak amme hizmetimizi de yapalım:
http://www.mersinidmanyurdu.org/