bugün

pardon telefon numaranızı alabilir miyim ? ben benimkini kaybettim de.
istenmez. Kendi verirse versin.
yanına yanaşılır ve denir ki: eğer telefon numaranı verirsen her sabah günaydın ve her gece iyi geceler mesajlarını ben atarım, her konudan konuşabilir eğlenceli sohbetler yapabiliriz, ayrıca mavi tikten sonra en geç 10 saniye içinde cevap veririm, son görülme ve profilim her zaman açık olur, istediğinde foto da atarım sesli de konuşurum.
-bağyan telefön nömrönüzü reca eyleyrüm.
- pardon bir anket yapıyoruz. telefon numaranı alabilir miyim ?
istediğin asıl şeyi belli etmeden istersen verir telefon numarasınıdır.
(bkz: send me number)
Pardon kardeşime ulaşamıyorum şarjım bitti sizden arayabilir miyim ?
-telefon numaranı verir misin ?
+tmm. 5×× ××× ×× ××
-tşk.
+ö.d.
Orospu numarası lazimsa ben vereyim sana. Bildiğim cok iyi bi kasar var gardaş. Sevgilime yavşayan orospunun numarası.
Gecenlerde başıma gelen olay;
-bana sözlü için not getirirsin o zaman
+olur olur getiririm..(bi kaç sn düşünülür) ama unuturum ya hatırlat bana. Numaranı versene haberlesiriz.
Güzel istedi, benim iyiliğim için istemişçesine.
kardeş kadının gözlerinin içine bakarsın sonra kadın senden etkilenmişse kendi verir (bende işe yarıyo) .
20lira uzatılarak şöyle denir: Telefon rehberinden bir kişilik yer alabilir miyim?
+bi sakıncası yoksa telefon numarasınızı alabilirmiyim
-ne diyon sen be salak aptalmısın Nesin
+ne dedik amınako****** (bkz: basimdan geçen bi olay)
tanıdığın biriyse muhabbet esnasında numaranı versene ya? şeklinde,

tanımadığınız ama bakışığınız birisi ise tam bakışırken telefonu başınızın yanında sallayıp soru mimiği yaparak,

eğer hiç alakanız olmayan biriyse de bir konu ile ilgili alaka kurarak mesela,
buraları bilmiyoum çok, alsancağa gideceğim ama nasıl gidebilirim? diyerek adres tarifi alınıp kaybolma ihtimalime karşı bana ücretsizlik rehberlik etmen adına numaranı alabilir miyim?
Merhaba tatlım numaramı kaybettimde seninkini, alabilirmiyim.
aslında çok zor değildir. önemli ve zor olan numarayı aldıktan sonraki süreçtir.

mesela havaalanında bir kız gördünüz ve hoşlandınız. yakınına bir yere oturup sürekli biri gelecekmiş gibi yanınıza arkanıza falan bakarsınız. kızın dikkatini çeker bu huzursuzluğunuz. sonra yanına gider dersiniz ki, "bu uçağa mı bineceksiniz?", "evet" diyecek. "ben de bineceğim ama arkadaşım gelemedi, gidip bakacağım. numaramı versem, yolcu alımına başlandığında arayabilir misiniz beni?" dersin. kız insan evladıysa, kapılar açıldığında arayacak veya mesaj atacaktır.

tamam da, sonra ne yapacaksın? *
hiç te zor değildir. gittiğim spor salonunda fiziği güzel bi kız vardı. bi kaç kere gözüme çarpmıştı. tek başına bisiklet sürüyordu gittim yanına.
selam ben numaranı isticektim dedim. sen kimsin gülerek kendimi tanıttım sonra ayak üstü biraz muhabbet oldu sonuçta aldım numarasını.
şu istanbul gibi bir yerde en kolay olan iştir.

numaranı versene yarram deseniz bile verirler.
o kadar salaktır istanbul kızı.
Merhaba tatlım numaramı kaybettimde, seninkini alabilirmiyim?
Merhaba bayan numaram sizde mi kalmış bi bakabilir mıyım, tisikkirlir.
Vericekse zaten ne şekilde söylediğiniz umrunda olmaz verir.
kıza yürümek için yapılan numaralardır.

kıza anket yapıyormuş gibi gidilir. birkaç soru sorulur. ardından da bilgileri alınır.
Telefonunda tuş kilidi yoksa ya da tuş kilidini girerken gördüyseniz ve biliyorsanız çaktırmadan telefonu alıp kendinizi çaldırın sonra arama kaydından sadece kendi numaranızı silip telefonu yerine koyun. Lisedeyken yapmıştım, gerçi telefonunu aldığım kız sınıfta yoktu telefon cantasındaydı, şifre yoktu. Numarasını kimseye vermediğinden öyle bir girişimde bulundum. Sonuç başarılı.
(bkz: kim arıyor)