bugün

hayvan hakları federasyonu (HAYTAP) nun kampanyasıdır. sokak hayvanları için kapının önünde, balkonda, bahçelerde özellikle sıcak yaz günlerinde bir kap su koymayı destekler. bu sıcakta etraafta deli gibi su arayan küçük bir hayvanın yaşadığını düşündükçe içim gider. sürekli olarak uyduğum kampanyadır.
gayet anlamlı bir kampanya bir kap su hayat kurtarabilir.
o koyacağınız kabı birileri atacak ya da parçalayacaktır, pesetmeyin yine koyun... diye devam eder. yolu vicdandan geçer zor iştir.
sokak hayvanlarının açlıktan çok susuzluktan öldüğü düşünüldüğünde kalp taşıyan, vicdan sahibi tüm vatandaşlarımızın desteklemesi gerekliliğine inandığım kampanyadır.
alt tarafı dandik bir yoğurt kabına su doldurup kapı önüne koymak...

insanlara bu kadar zor gelen nedir anlamış değilim. evde pijama ile otururken canı sigara çektiğinde hiç üşenmeden kalkar, giyinir, çıkar ve alır ama iş sokak hayvanlarına geldiğinde 2 dakikasını bile almayacak şeylere bile binbir bahane bulur. yazıktır, ayıptır.
kesinlikle herkesin katılması gereken kampanyadır hatta yeri olanların bu hayvanlara yer vermeleri çok daha makbule geçer...
bırakınız ölsünler hayvanları.
bu dünyanın sadece insanoğluna ait olduğuna inanan zihniyetin küçümsediği kampanyadır.
sonuna kadar desteklediğim kampanyadır. açlıktan susuzluktan hali kalmayan, nereye sığınacağını şaşıran hayvanlar için yapılması gereken insanlık görevidir.
geç bile kalınmış kampanya.
süper kampanya.
böyle sokaklarda su dolu kaplar gördüm hep bu yaz süper oldu.
herkesin ilgi gösterip gerçekleştirmesi gereken bir kampanyadır.
sıcak yaz aylarında sadece kendimizi düşünmememizin gerektiğini gösteren kampanya.
herkesin ilgi göstermesi gereken kampanya, neticede bu dünya sadece bizim değil.
sevimli minik dostlarımız zerglingler de susuz kalmasın diye desteklediğim kampanya. ayrıca çiğneyip attığınız sakızları yemeye çalışan scourgelar da hunharca can veriyor, lütfen duyarsız kalmayalım...*
işin şakası bir yana çoktan gerçekleşmesi gereken, hep uygulanması gereken kampanyadır.
desteklenmeli ...
Ben bunu defalarca kez uyguladım. Kapımın önüne binanın çevresine falan yoğurt kaplarına su doldurdum bıraktım ama malesef hayvanlardan önce çoluk çocuk döküyor ya da çöp atılıyor yani böyle insanlar var olduğu sürece bu kampanyalar çok zor işler.
günümüz türkiyesinde pek mümkün görülmeyen şey. en azından yaşadığım şehirde... yani sokağa bir kabla su koyarsanız burda suyu döküp kabı da çalarlar. plastikte olsa çalarlar. olan size olur. hadi diyelim çalmadılar. bir tane dingil gelir tekmeyle ona vurur döker.

bence şehrleri insan denilen canlıdan arındırma kampanyası olursa daha çabuk amaca ulaşırız. onlar doğal hayatlarında rahat rahat suya ulaşıyorlar.
Bahçede var ama ben daha ordan ne kedi ne kuş ne de köpegin su içtiğini gördüm. inşallah bir gün içerler.
Hayati önem taşıyan kampanyadır. Bir de şu su kaplarını 2-3 kuruş için toplayan kağıtçılar ve canı sıkılıp tekme atan şnsanlar yok mu deli oluyorum.
(bkz: sanal duyarlılık)
Damda ve balkonda kuslar icin. Kapimizda da kedi kopek turevi canlilar icin su kabi bulundurarak destekledigim kampanya.
boktan kampanyadır.

şöyle ki bu tür şeyler kampanya olmamalı.
bu sosyal ve insani bir zorunluluktur.
mesela ben 10 yaşından beri hep kapımın önüne su bırakırım.
yıllar geçti şimdi kampanya adı altında önümüze sunuluyor.

bir kap su yetmez evinizden artan yemekleri ekmekleri de çöp yerine plastik bir tabak türü şeye doldurup belli noktalara bıraka bilirsiniz.