bugün

kesinlikle patlamis olmasidir.

korkulcak bise yok bacim, gidiyoruz diktiriyoruz bi guzel. endise etme yabanci bi sehirde cikmaz gecmisin ortaya. cikarsa da reddet amk kanit yok ya ellerinde ispatlayamazlar.

yeniden iyi bozulmalar, mutluluklar.
frijit olabilir. aradığı beyaz x5 li erkeğini bulamamıştır.
Her kadinin evlenme nedeni farklilik gösterir, genelde hayalleri dir. sevmek, sevilmek, cocuk yapmak ya da mutlu olmak, fakat hepsi ortak noktada bulusurlar. yirmi yil sonra eşlerine, " lanet olsun seninle evlendigim güne!!! derler ve bu kacinilmaz bir gercektir her kadin icin.
Daha gencim güzelim, önüme neleri çıkar oohh sefam olsunn .s.s şeklinde kimseleri beğenmeyip sonra treni kaçırması, o trenin ardından öküz gibi bakakalmasıdır.

En azından benim etrafımdaki örneklerin çoğu böyle.
istediği erkek kendisini istemediği için.
evliliğin aşkı bitirme düşüncesi.
ilerde kardeşine bakmak zorunda olmasıdır. anne baba baki değil.
Lan güvenipte ilişkiyi yürütemiyoz nasıl bi erkege güvenip de evlenelim dediğimdir.
Sorumluluk istemiyordur, güveneceği erkek yoktur, özgürlüğünü kaybetmek istemiyordur, elti-görümce-kaynana konulu korku filmine gerek duymuyordur...
güvenebileceği erkek bulamamıştır belkide..

ya da maddi açıdan özgürlüğünü almamıştır. kimseye muhtaç görünmek ya da olmak istemiyordur..

belki de kendini yuva kuracak kadar hazır hissetmiyordur.

çokta kurcalamamak lazım. biz erkekler olarak önce kendimizi bir sorguya çekelim de..
saçma buluyor, birine bağlı yaşamak istemiyor,çoluk çocuk istemiyor,saçma sapan yapmacık aile bağları istemiyor olmamdan kaynaklanıyor olabilir daha birçok etken de yok değil.
erkekte para yoktur.
babasından şiddet gördüyse kuracağı ailesinde böyle şeyler olmasından korkması nedenlerden biridir.
aşk meşk işleri umrunda değildir.
Evlilik rutine döndüğünde adamın sağa sola bakmasından korktugu iÇindir.
Kendini satıyordur.
Bir hayatı paylaşmak kolay deil,kısıtlanıcaksın ,sorumluluk alıcaksan yemek yapicaksin,çamaşır yikayacaksin,eşini memnun ediceksin ohooo ben yaşamaya üşeniyom ne evliliği.
Kendim gibisini bulamamamdır.
Doğru erkeği yanlış zamanda bulmuş olması.
bakire olmadığının ortaya çıkmasını engellemek olabilir. ortaya çıkarsa zaten evlenemez büyük ihtimalle.
''ben evlendiğimde 45 kiloydum'' diyen 90 kiloluk teyze geyikleri. yani 45'miş 90 olmuş. bunu dikkate alan saf kızların da evlilikten soğuması muhtemeldir.
yaşam tarzına müdahale edileceği ve özgürlüğünün kısıtlanacağı korkusudur. ekonomik bağımsızlığını kazanmış kadınlarda görülür.
eşimi aldatma ihtimalimden dolayı evlenmiyorum.
eşime acımıyorum, ülkemizde yaşanan toplum baskısı yüzünden ölmekten korkuyorum.
bir kıllı göbekli adam yüzünden neden öleyim canım.
Uludağdaki erkekleri görünce erkeklere karşı önyargı beslemiş olabilir kesinlikle şüphesiz..
Toplumsal dayatmalara karşı gelmek olabilir.
Yanındaki erkekle değil sırf kendi olabildiği için hayatta yer edinmek istiyor olabilir.
Aşk kapısını hiç çalmamış da olabilir.