bugün

ilk defa gördüğün tanıştığın birine karşı kendini gereksiz övmendir.
parasının olmaması. zira kalite her konuda parayla dogru orantılıdır, ucuz olan kalitesizdir, ha eger yook canım ne alakası var yaa falan diyecekseniz kafanızı arada bir evinizin camından dışarı çıkarmanızı öneririm.
vefa nedir bilmemesi. menfaatleri için yaşayıp işi bitince sırtını dönüp gitmesi.
eğer bir adamla tanıştığınızda ilk dikkatinizi çeken şeyler adamın kol saati, dar paça pantolonlu takım zıpçık takım elbisesi, ya da kafam kadar yüzüğü ise o adam net kalitesiz bayağı bir adamdır. aynısını semt pazarından kilo hesabı da temin edebilirsiniz. kaliteli adamlar aksesuarlarınızı gözünüze sokmaz. siz onları bir süre sonra kendiniz fark edersiniz.
soruya soruyla karşılık vermek
eli havada konuşmak
muhatabın sözünü tamamlamasına fırsat tanımamak yani dinlemeyi bilmemek
astını ezme üstüne yaranma tavırları sergilemek

(bkz: daha gider bu)
Badem bıyık
Seyrek bıyık
Kısaca bıyık...
sadece , hep kendinden bir şeyler anlatması değil de, bununla birlikte olarak, karşı taraf , bir şeyler söylerken bir yeriyle dinlemesi, hani siz anlatırken, sözünüzü kesmese bile, onun; hadi ya bitirse de , ben anlatsam düşüncesinin ve dinlemiyor olduğunu fark etmeniz, kalitesiz olduğunu anlamanızdır o insanın.
laubali tavırlar.
Sürekli kendini övmesi.
3 kelimeden 2si "sıkıntı yok" ise bana orada bir sıkıntı var gibi geliyor.
Sigara içmesi, iddia oynanması.
•Burger king, kfc vb hazır gıda ve fast food marka zincirlerinde yemek yemesi.
• Starbucks’ı pahalı sanıp kahve dünyasına gitmesi.

• tükettiği herhangi bir yiyeceği/içeceği çöp yerine sokağa atması
• nazist, marksist, yeşilci kafaya sahip sahip olması.
• dandik yayınevlerinden ucuz kitap alması.
Allah kitap din laflarını ağzından düşürmüyorsa o insan kalitesizdir. Net.
Terörist komünist hırsız katil demiyorum. Yediğini içtiğini görgüsüzce paylaşan (fotoğrafını) insan, gözümde binlerce insanın katili trump ve putinden daha aşağılıktır.
Verdiği sözde durmaması!
Hatasını kabul etmemesi.
Malların kalitesi olur. insanların, karakteri, ahlakı, kel kafası, büyük memeleri falan olur.
karşı cins görünce değişmesi, dışarı çıktığında itici bir şekilde gözleriyle aranması, marka olan şeylerin çakmasını alması, kendi gibi olmayan insanları küçümsemesi...
chpli olması. chpli olup kaliteli olan bir insan görmedim.
Kuru sıkı gibi atıp tutmasıdır.
Dinlediği müzik, desteklediği parti yeterli.
devletin malını babasının malı gibi yemesi.
Bir insan nargile kafeye gidip 5 saatini orada geçiriyorsa kalitesizdir.
kalitesiz adam oturduğu sandalyede ya da koltukta ayakkabının burnunu yere değdirir. arkadan bakıyorsanız ayakkabının tabanı görülür. bunlar nasıl oturacağını bilmeyen özgüvensiz çapsız tiplerdir. bir sandalyede otururken ayağınız yere tam bassın.
Sadece işi düşünce yazması.