bugün

size ney ulaaan.
kendisini itici hale getirir.

bir bayan neden öyle kelimeler kullanır ki?
(bkz: kırgın çiçekler songül)
iticidir nokta
because
(bkz: bayanlar güldür ma çiçektir)
Bir insanın konuşmasını, giyimini, düşüncesini yargılayacak hadsizlere ' sanane lan kodumun amsalağı ' diyerek lafı yapıştırabilir mesela.
"bayan sensin lan" dese mis gibi olur mesela. size ne "lan" kadının nasıl konuşacağından? itici buluyorsan muhatap olma, cinsiyetçi seni.
(bkz: travesti)
Bir bayana yakışmayan bir harekettir,hele bir de küfür edenler var gerçekten nefret ediyorum.
Gerekli ve normaldir.
Mesela şimdi bir kadın bu başlığı açan arakadaşa, "sanane at kafası" yazsa, böyle eksik bi şeyler hissedilir.
Ama bak; "sanane lan at kafası!" yazınca böyle nasıl cuk diye ş'ooluyor di mi?
Neymiş, gerekliymiş.
iticilikte sınır tanımayan kızlardır. Kadın erkek eşitliğini bu noktaya kadar taşıyan zihniyetin eseridir.
Eğer lanlı lunlu konuşuyorsa bayabilir gerçi spesifik konu belki de 3. Kişiye göre baymayabilir. Bu yüzden (bkz: bayan değil kadın)
Bayan ne lan? "Bebek, çocuk, erkek, adam, bey/bay" erkekleri ifade etmek için biz "bayların x yapması" demiyoruz ama niçin kadın yerine bayan ifadesi kullanılıyor? Kadın ulan işte. Lan da der len de der size ne kardeşim sizi mi gerdi?
nadiren yapıyorsa sorun yok, sürekli böyleyse evlerden ırak.
Çok ayiip ,ve kültürsüz olduğunun göstercisi nefret ettim birsey ...
genelde eşlerinden ayrılmış, alt sınıf kültürüne ait olan, kızların veya bayanların, konuşurken kelimelerin sonuna ''lan, lun'' eklemeleridir... böyle konuşan kızlar veya bayanlar da %60 bir orospuluk vardır. böyle kızlar ve bayanlar, nerede bir kendisi gibi, kıro veya apaçi erkek varsa, onlar ile konuşur, bir yerlerde tacize ve tecavüze uğrayıp, sonrasında öldürülüp, bir yerlere atılırlar.

uzun lafın kısası, bayan olsun, kız olsun, bu tür insanlardan uzak durmak gerekir, yoksa başınızı belaya sokarlar.
samimiyetin dibine vurmadıysak itici bulduğum bir durumdur. söylememesi için uyarılmalı tekrarlarsa toplum içerisinde yarram diye hitap edilmelidir.
serseri ruhlu kızlardır. iticilikte üstlerine yoktur. üstüne üstlük karakterlerine yakışır olan serseri ruhlu erkekleri de kendilerine yakıştırmazlar. tahminimce çok baskın bir kişilik sahibi olduklarını düşünüyorlar fakat zerre kadar etkilemiyorlar. kızsın sen kız. hadi ikile şimdi.
Sana ne lan benim nasıl konuştuğumdan ibne.
Bak normalde bayan kelimesi gözüme batmaz şuandan itibaren battı. Sensin bağyan diye karşılık verdiğim başlıkımsı.
- Aşkım bak sinirlendirme!
+ Sinirlensen ne olur?
- Bak senle lanlı lunlu konuşurum çok fena.
+ Özür dilerim aşkım bir daha seni kırmıcam. *
Vurduruyordur.
Ağzına tepih atmaya bile değmez. Hemen uzaklaşın.
Kadini itici hale getirir. Kadin dedigin biraz zarif, hanim hanimcik, asil olur. Gerci ben bir erkege de yakistiramiyorum boyle lan lunlu konusmalari. Sozlukte tamam anliyoruz da reelde daha kibar olun derim ama yine de siz bilirsiniz.
yakışmaz. bayanın narinliği nezaketi farklıdır.
Her nasıl oluyorsa bunu seven hoşuna giden erkek tipleri var, kız kız gibi konuşmuyorsa olmadı ki.
O bayanın yetişme şekline bağlı, bilemezsiniz belki sokaklarda erkek kankalarıyla oynayarak büyüdü. Neyi tartışıyoz lan biz ?