bugün

elinde okey yokken "okeye dönüyorum oğlum" nidalarını atması
vatan hainliği yapmak.
okumak isteyen küçük kardelenin okumasına izin vermemesi.
anneyi ağlatması.
arkadaşlarınızı özellikle de kız arkadaşınızı*tanıştıracağınız zaman zil zurna sarhoş olup sizi elaleme rezil etmeleri**
anneyle haksız olduğu halde kavga etmesi, saçmalaması, kardeşlerinizi ağlatması.
sevgilinle senin aranı bozmaya çalışması.
(bkz: fitneci)
kızını para karşılığı sevmediği birisiyle evlendirmek.
kimse kusura bakmasın ama namaz nedir, allah nedir, peygamber nedir öğretmeyip, karıyla kızla gezsin diye cebine para verip kendini bir de baba sanmaktır.

allah'ın sana verdiği en güzel hediyeyi cehenneme odun olur olarak dünyada kesip hazırlamak kadar utanılacak bir şey yoktur müslüman bir baba için.
Çocuk; slayer, megadeth, anthrax, metallica, manowar, heaven and hell gibi grupların aynı festival kapsamında türkiye'ye geldiğini öğrenir. festival için babadan izin ister
+Babaaaa. Ya haziranda festival var gidebilir miyim ?
-Ne festivali?
+Baba müzik festivali işte ne festivali olcak. dinlediğim bütün gruplar olcak inanılır gibi değil.
-Metalika konseri yani
+Metallica da geliyo diğer gruplar da. Baba nolur bidaha b*k gelirler
-olmaz oğlum. orda sen içersin falan. başıma risk alamam
+baba bak masaj yapim he ?
-git başımdan işim var.
+(allah belamı vermesin!)

Gerçi ben babama dediğimde konser işine direk izin verdi. ama bu diyalogdaki baba bir babamın yapabileceği en büyük şerefsizliğe bir örnektir.
hamile karısını aldatması...

çok tartışıldı gerek halk arasında gerek sözlükte kernel anadeus sayesinde bu konu. hamile karı aldatılmayı hak eder diye. halbuki aldatmanın her türlüsü şerefsizlik iken hamile karıyı aldatmak ayrıca bir şeref yoksunluğudur. son altı ay daha az sevişmek arada masturbasyon yapmak zor geliyor olsa bazılarına. sanki ergenliğinde abazanlarcasına asılmıyordu pipisine. pipi diyorum çünkü henüz bir üst seviyeye geçemediklerinden.

organları pipi, beyinleri yarrak insanlar bunlar...
babalığını unutmasıdır.
eşinden boşanıp, baba ocağına dönemek isteyen kızına '' çocukları bırak da gel '' demesi...
anne onu terk etti diye çocuklarada düşman olup okul bahçesinde arkadaşlarının önünde küfür ve hakaret yağdırması. ve anne dönmediği takdirde öz çocuklarını öldürmekle tehdit etmesi. bu konuda ciddi olduğunu gösteren girişimlerde bulunmasıda görülmüştür.
*çok eşliliğe meyilli olması ve bunu gerçekleştirmesidir. üç tane çocuğun olmuş, hepsi ergenliğe yakın dönemlerde üstelik. sen git, bir arkadaşının "sen bu işleri bilirsin, bir yardım et kızcağıza" niyetiyle yolladığı akrabasından hoşlan, oralarda buralarda sürt, imam nikahı kıydır, ona ev tut, masraf yapıp dur, sonra eve gel, kendi parasıyla kendine bir şey almış evladını azarla. yok efendim, gereksiz harcamalarmış bunlar. karıyla yerken o paralar çok gerekliydi ya, kusura bakma bilemedim. sonra git, o şırfıntıyla kavga et, eve gel, tüm hıncını yine o aciz evladından çıkar. kötü not aldı diye tekme tokat gir, sonra hızını alama, kabloyla sırtını kırbaçla. hakaret et, ana avrat küfret, iftira at, yetmez. sonra başka bir zaman gel, bu sefer anneme metresinle aranı bozdu diye götü boklu bir sebepten ötürü tartış dur, sonra annemi gecenin dördünde dövmeye başla, iki defa öldürmeye çalış. ne ala, sonra çok üzgünüm diye gelip, bir sene ardından tekrar aynı boklara başla. afedersin, ama sikmişim senin babalığını, insanlığını.
zil zurna sarhoş eve gelip, bak anneni dövüyorum diye sizi yatağınızdan kaldırıp yatmanıza izin vermemesi.
- kızını yada oğlunu dövmesi,
- alkol, kumar, karı kız'a dadanıp evlatlarının rızkını yemesi,
- kızını satması,
- kızını istemediği halde zorla evlendirmesi,
- keyfiye çocuğunu okuldan alıp çalıştırması.

(bkz: ocaklardan ırak)
ne olursa olsun en ağırı ensest ilişki ihtimalidir!
kötüleyen geri zekalılar sürüsünün başına gelseydi acaba ne yaparlardı sorusunu akla getiren bir olay.
(bkz: karısıyla sevişmek)
*
hamile karısının erkek çocuk doğuracağından emin olan baba , olası bir kız çocuk doğumunda kızı benimsememesi ve dünyanın en büyük şerefsizlik örneklerinden birini göstermesi durumudur.
bu title'ın yazarı sevgili (bkz: selfless) aramızdan 22 mart 2010'da ayrılmıştır.
cenazesinde annesinin de babasının da durumu çok kötüydü.
*
ama Allah bu babaya evlad acısı tatdırdı. çok zor çok.
son zamanlarda sıkça duymaya alıştıgımız o malum olay.
ben kızıma aşık oldum diyen zavallı babalar.
ensest ilişki kurmak.
iki tane çocuğu olduktan sonra "bana ne çoluk ne çocuk nede kadın lazım ben hayatımı yaşamaya gidiyorum" diye sktr olup gitmesi aradan zaman geçip çoluk çocuk büyüyüdükten bütün işler rayına girdikten sonra "ben pişman oldum ve hastayım" bahanesini söyleyerek eve dönmesi bununla da kalmayıp hiç birşey olmamış gibi davranmasıdır.
alkollü ya da ayık kafayla eşini ve çocuklarını dövmesi.