bugün

örnek olarak şu girdiye eksi verebilen kişidir;

'nohut: proteince zengin bir bakliyat'.
ki biz ona kısaca ibne deriz...
entrye değil yazara eksi veren gerizekalıdır. karmayı kıskanıyorsa karmayı düşürmek için uuser arkadaşlarını çağırıp topluca eksiler.
kendi karmasını yükseltemediği için diğerlerinin karmasını düşüren ibnenin ta kendisidir.
genelde böyle kişiler entry'e değil yazara eksi oy veriyorlar.
ilginç bir şekilde yazara kin güderek değil, kişisel yorum katılan entryleri bile değil sadece somut bilgi içeren entryleri eksileyenleri vardır.
siyasal görüş içeren, tartışma çıkarıcı özelliği olan entrylerin eksilenmesini anlamakla birlikte belki de henüz kimsenin adını duymadığı, gösterime girmemiş bir filmle ilgili olarak "şu oyuncu oynamıştır, şu tarihte gösterime girecektir" şeklindeki entry neden eksilenir anlamak zor. hayır yanlış bilgi varsa söyle düzeltelim en azından.*
kişisel olarak yazara eksi verilse ve seri eksi oy verilse yine anlarım ancak o da yok. önceki ve sonraki oylar pozitif. *

edit:
entry girmek - 0 kuruş.
alınan eksinin değeri - 0 kuruş.
başlıktaki hakareti üzerine alınanları görmek - paha biçilemez.*
kendi yazacak birşey bulamadığı sürev , başkalarının yazdığı bilgi girdilerine hayran kalan , hatta hayranlık sınırını aşarak ne yapacağını bilemeyen şapşal.
bilgiye karşı çıkandır, atarlıdır.
sözlüğün kullanım amacını bilmeyen zekasızdır.
sözlüğün sadece eğlence alanı olduğunu sanan yazardır.
verilen bilgiye kafası basmayan, idrak edemeyen gerizekalıdır. Anlamaz, eksiler, bir sonraki entrye geçer.
6 ihtimal söz konusudur.

1- konuyu açana kıl olma olmayı vardır. okumadan basar eksiyi.

2- konuyu açan farkında olmadan yanlış birşey yazmıştır ve bunun sonucunda aldığı eksiye yakınmaktadır.

3- konuyu açan siyaset yapmıştır, kendine göre doğrudur başkasına göre yanlıştır olayını aşamaıştır ve gelen eksiyi sindirememiştir.

4- konuyu okuyan kişinin doğruda olsa canı yanmıştır yazılanlardan, intikam almak için basmıştır eksiyi.

5- seri eksi veren ibneye denk gelmiştir.

6- adam eli kaymıştır, yanlışlıkla basmıştır.
(bkz: eksi çokta zikimizde)
(bkz: #10987553) buna eksi veren adamdır.
(bkz: yanlış bilgi veren entry)
veya
(bkz: doğru bilginin olmaması)
bilgi veren entrylerle sir unvanı kazanmayı ümid eden yazarları hayal kırıklığına uğratmış yazardır. madem ki hakaret etmekten vazgeçmeyen bir sözlüğüz hakaret ederken bile karşı tarafın saygısını kaybetmemenin yollarını aramalıyız sözlük olarak gerizekalı demek sözyleyenin zeka seviyesi hakkında önemli bir göstergedir.
bu insanlar genelde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilerdir.
nick altında yazılan yoruma eksi veren, mesaj atan kişiyle aynıdır.

edit: kişinin bende bıraktığı izlenim sadece beni ilgilendirir.
bu sözlüğe niye geldiğini anlayamadığım kişidir. sadece tanım lan tanım yapıyorum sik kafalı niye eksiliyon. yani bir hüsumetimiz yok bir derdimiz yok niye eksi veriyon. tipime mi veriyon görmedin ki amk.
(bkz: eksi oy veren yazarlara bilgi veren gerizekalı)
entrynin inci şamatası, ayar verme ya da ego şişirme potansiyeli olmadığını fark etmiş panpadır. öyle diyordunuz değil mi?
(bkz: cahil)
(bkz: risk budur)
hiç anlamamışımdır. unutmam yazarlıktan en tat aldığım zamanlardan maglev isimli konuda aldığım eksidir efendim.(#11752619)

niye eksilersin be adam? ki o konu benim elektromanyetik dersinde sunumumdu. haftalarca hazırlandım ben.

elbette bilgi ukalası değilim. varsa yanlış bir şey özel msj at. yorum yok bilimsel bir veriden bahsediyoruz.*
anlamamış, basmamıştır ama kötülenmesi gerekir fakat garipsenmesi gerekmez. yazıktır.