bugün

Şenol hocanın kafasına atılan ve komaya girmesine sebep olan Perukla başlatılmıştır.
Size bir şey söyleyeyim mi, bunu sabaha kadar tartışsak hikaye. Bir Fenerbahçeli olarak kadıköyde taraftarın neden olduğu rezaletten ne kadar utanıyorsam beşiktaş'a büyük sempati besleyen ve "biz olamazsak Beşiktaş şampiyon olsun" diyen biri olarak Şenol Güneş'in kişisel hırslarını Beşiktaş gibi bir kulübü alet ederek tatmin etmeye çalışmasından da o kadar ar ediyorum...

Onu bunu bırakın, endüstrileşen futbol, futbol değildir. Endüstriyel ayranın gerçek ayran olmadığı gibi... Üzerine bir de politize edilmiş futbol hiç bir şey değildir. Kavga etmeye değmez...

Futbol delikanlı oyunudur. Baba HAkkı'ların, Metin Oktay'ların, Lefter'lerin delikanlılıkları halen akıllarda, dillerde, gönüllerdedir...

Çıkar, adam gibi maç eder, maç kaç kaç bitmiş olursa olsun bitimde birbirlerine sarılır, arabası olanlar olmayanları yanlarına alır, beraber dönerlerdi... Hakem hata mı yaptı? Hemen çıkar, "hocam yanlış karar, ben faul yaptım" derlerdi... Onlarda yürek vardı, bir de bilek... Hakem yanlışta ısrar mı etti? Topu rakibe yuvarlar, adaleti kaybetmezlerdi...

Şimdi 1-0 öne geçmiş takımın son 5 dakikada 3 değişikliği 12 dakikada yapmasını, kalecinin 40 saniyede degaj atamamasını "profesyonellik" sayıyoruz... Haydi Babanın zamanında kaleci yapsaydı ya böyle bir şey? Lefter zamanında oyuncu değişimi 3 dakika sürseydi ya? Metin Oktay 2 dakikada saha dışına çıkamayan oyuncuyu bizzat itin götüne sokmaz mıydı?

Hakeminden federasyonuna bütün kılcal damarları endüstri ve siyaset tarafından zapt edilmiş futbolu bir gün geri kazanmak dileklerimle...
Sadece Beşiktaş'a değil, kasıtlı eylem varsa tüm ülkeye karşıdır. En yakın arkadaşlarıma bile anlatamıyorum.

(#39288784) da yazdım, bugün yine queresma ya madde atan orospu çocukları vardı tribünde. Ben yenildiğimiz maçtan keyif aldım, tribündeki hayvanlar sahada olana müdahale etmeyi kendinde hak görüyor. Bu ilkelleri tribünlerden kazıyacak irade olmadığı sürece sahada oynanan futboldan başka her şeyi konuşuruz.

Ülkedeki cumhurbaşkanı aleni taraf tutuyor, diğer takımlar önce bu tavra karşı çıkacağına saçma sapan hesaplar peşinde koşuyorlar. Fenerbahçe Galatasaray lılar, Beşiktaş ın şampiyon olamamasına en çok seviniyor gibiler.

Ben Beşiktaş üzerine oynanıyor diyemem ve öyle düşünmüyorum. Benim düşüncem, futbol sadece futbol değil, ama Türkiye'de o kadar futbol değil ki, futbolun futbol olmayan tarafı futbolun kendisini aştı.

Bir de, ekşi sözlük te okuduğum bir detay çok güzeldi ve beni ayrı düşüncelere itti. Evet futbolun ideal olarak sahada oynanan oyun çerçevesinde kalması ve oyun içinde kalanı hayatımın bir parçası yapmak istiyorum. Ama benim buna kafa patlattığım kadar, içinde olanların umrunda mı bilmiyorum. Günün sonunda onların dünyasındaki dertler, onların yaşadıklarını dert eden bizlerin kendi dertleri yanında bu kadar büyük ve önemli mi? Ben yarın işe gidip milletin olur olmaz derdi yasası ile uğraşacağım, orada kulübede götü üstünde oturan adamlar kıçını oraya koydu diye benim 1 ayda aldığımı tek seferde alacak, maç sonu işkembeden yorum sallayanı dahil tek programdan en az 2 3 aylık asgari ücret kadar para kaldıracak. Bir de bu denge var.

Edit: Çok komiksiniz silme eksi basmışsınız. Bokunuzda, itinayla ama, boğulun. Boynunuza batarken tuttuğunuz takımın atkısı sıkı sıkıya dolansın inşallah.
an itibariyle besiktaslilar
(img:#1)
2017 - 2018 sezonunu kirletmiştir. kimse göğsünü gere gere şampiyon oldum, türkiye kupası aldım diye gerinemez. çünkü şaibeli, temiz değil.
3 sene art arda alınacak şampiyonluk birilerini ürküttü.

beşiktaş, fikret orman'la muazzam bir yapılanmaya gitti. şl'de ekmeğini yedik, ne hikmetse ligde havlu attık.

bu sene de şampiyon olsa, ezeli rakipler yok olacaktı zira beşiktaş en az 10 yıl art arda şampiyon olurdu.

seneye bu oyunları da bozarız.
Ya siz kimsiniz ki savaş başlatılacak bir de sistematik savaşmış kupaya uzun seneler hasret kalıp üstuste alınca sanki sampiyon klüpler kupası kaldırmış moduna giren saçma sapan bir taraftara sahip olmasaydınız şuan Türkiye’de galatasaraylilar da fenerliler de sizin yerinize birbirlerinden nefret ediyo olurdu.
işin yoksa beş yıl bu ağlaklığı dinle artık.
Türkiyede kim derse ki temiz futbol oynanıyor; hiç şaibeli işler teşvik primleri rüşvet takım kayırma adam satınalma tekelleşme hak yeme kara para aklama v.s. dönmüyor, o türk futbolunu tanımıyor. Özellikle 80 lerden sonra türk futbolunun tat vermemesinin ve eğer dikkatle incelenirse dışarıda kupalarda başarılı olamamasının nedenleri incelendiğinde futbolda mükemmel dolapların, ayak oyunlarının döndüğü görülecektir. Bunu anlamak için teknik direktör olmaya gerek yok. Gidin altyapılara Genç fulbolcuların varolma mücadelesini hikayelerini oturun dinleyin yeter.

Fair-play Sportmenlik ve centilmenlik sadece sözlükte geçen kelimeler. Bizde Yok öyle bir şey.
klasik beşiktaş ağlaması..

bunlar, eğer kazanırlarsa "çok büyük takımlar", kaybederlerse "kimse bizi sevmiyor" derler. 59 yıllık lig tarihinde 59 şampiyonluğu olacaktı da işte hakemler izin vermedi.

yoksa onlardan başkası şampiyon olamaz.

he bir de şenol güneş'in olduğu yerde fatih terim gelemezciler var..
neyse takılsınlar onlar.
dıj güjler.
bir akp birde beşiktaş. sanki bütün dünya işi gücü bırakmış bunlarla uğraşıyor.

yedi düvel hüloğğğ.
Demba Ba'nın da dahil olduğu sistematik savaş olsa gerek.

Bir de şunu öğrenin Allah kerim, fatih terim.
He milletin işi yok bjk ye sistematik savaş açacak.
görsel
aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş.
şenol güneş in milli takım teknik direktörlüğünü kabul etmemesiyle canlandı.

herkes şenol hoca gitsin diye bakıyor ve bunu açık açık söylüyorlar.

dün a spor da ilker yağcıoğlu denen fenerli mikrofon, 5. dk önce şenol hoca gidebilir dendikten sonra bekledi bekledi lafı unutmadı " be şuna takıldım ya şenol hoca gidebilir mi gerçekten diye sordu"...
adamlardaki zihniyet bu hepsinin gözleri dönmüş, beşiktaş en sonunda şl de 1. çıkınca çıldırdılar. bayern münih çıkınca kuradan müthiş sevindiler. aylarca o günü beklediler.

galatasaraylılar avrupa başarımızı kıskandılar. çünkü ayrıcalık onlarda kalsın istiyorlar, fenerlililer ise ligtekini. az parayla çok iş yapmak elbette müthiş iş ama buraya kadarmış. beşiktaş 2-5 yılda rüya gibi bir zaman geçirdi. seneye yeniden başlamak lazım. dik durmak gerekli.

haldun domaç
serdar ali çelikler
rıdvan dilmen
emre bol
mehmet emin uluç

gibileri iyice dikkat edilmeli, algı operasyonlarında payları var.
(bkz: beşiktaş operasyona rağmen şampiyon olabilirdi)