bugün

adına henüz başlık açılmamış olmasına şaşırdığım seyahat adamı.

an itibariyle (bkz: interrail türkiye) adlı grupta, önüne gelen soruya cevap vermektedir. 2 saatten fazla zamandır dur durak bilmiyor. (bkz: cennete gidecek insanlar)

interrail hakkında bilmediği birşey olup olmadığını merak ediyorum. kendisine özelden sorduğum bin puntoluk sorulara verdiği açıklayıcı bilgiler için ne kadar teşekkür etsek azdır. buluşma fikrimizi kırmayıp, bizi bilgilendirerek gidip gitmeme arasındaki kararsızlıklarımızı ortadan kaldırmış bulunmaktadır. sürekli aktif büyük bir grubu yönetip de bu kadar alçakgönüllü olmasını da takdir ediyorum. hayatında başarılar diliyorum kendisine, yakında güzel yerlerde göreceğimizi düşünüyorum.

http://www.interrailturkiye.org diye bir siteye de sahipmiş kendileri.
işsizlerin taa kendisidir ama candır bestami. türkiye gezginlerinin abisi, interrail'ın üstadıdır.
kendisi hakkında söyleyebileceğim o kadar çok şey var ama kendisini hiç görmedim. kimdir necidir ne yer ne içer hiç bir bilgim yok evet evet kendisi hakkında çok şey söyleyebilirim.

dünyanın en yardımsever insanlarının başında gelir. türkiye'de interrail'i tek başına geliştirmiştir. yıllardır interrail araştıran bir insanım bestami köse ve bestami köseden sonra interrail diye birşey vardır. sizin tüm korkularınızı yenmenize yardımcı olur. gezi boyunca bu kadar insana nasıl yetişiyor anlamıyorum. aklınıza takılan binlerce soruyu iki kelimeyle yok edebilecek beceriktedir bu adam. grubu ve goygoycu tayfasıyla beraber bir problem varsa ekibi sizden daha paniktir. hiç tanımadığınız onlarcası sizin için sorunu çözer. - italyada trende gözaltına alınan arkadaşlarını google translate aracılığıyla hapisten çıkarmışlıkları vardır-
sürekli bir gezi halindeler. takip etmekten zorlanıyorsunuz. 24 saat ayakta olduğunu düşünüyorum asla çevrimdışıyken görmedim kendisini. gruptaki paylaşımlarını gördükçe sabaha kadar övmekten usanmayacağım kişilik. umarım yaptıkları karşısında insanlardan teşekkür alıyordur. ben çok teşekkür ederim güzel kalpli değeri bilinesi sırdaş.

(bkz: interrail türkiye)
henüz görüp tanışma fırsatım olmasa da -ki olacaktır yakında uzaktan sevdiğim tanımadığım aşırı saygı duyduğum abi kardeş dayı amcadır. interrail deneyimini yasayanlara, yeni çıkacaklara tavsiyeleri, önerileri, fikirleri candır canandir çok kalitelidir.

benim varlığımdan bile belki haberi yoktur ama biz onu görmeden sevdik ağbi

Suan hayattaki tek amacım onunla bir geziye katilabilmek
kendisi şimdiye kadar gördüğüm en mübarek insanlardandır. bestami hocaefendi hazretlerini sever sayarız. o interrail yolunda cihad eden ümmetimizin yol göstericisidir. o bizi karanlıklardan aydınlığa ulaştıracak yegane insan.

inşallah, allah onu çıktığı bu tefekkür yolunda irşad etmesinden alıkoymaz ve biz tüm interrail cemaatinden şefaatini esirgemez. biz seni görmeden sevdik ya bestami hoca. yolun açık olsun büyük usta.
interrail'in babası.
Kaçır beni bestami. *
interrail sevdasına düşmüşlerin bir şekilde tanıdığı kişi. samimiyetini hissettiren birisi ayrıca. namı diğer besto başgan.
kendisi hakkında yazacaklarım bir arkadaşının karakter tahlilidir;

yaptıklarını gördükçe başlığını açmaktan gurur duyduğum canım arkadaşım. nisan ayında kendisi sadece hayran olduğum birisiyken, şimdi karşılıklı sabahlara kadar sohbet edebildiğim arkadaşım haline gelen bir acayip kişilik. hayatım boyunca gezmek için ölen bir insanım ve idolüm kesinlikle kendisidir.
benim kim olduğumu muhtemelen bilmiyor. buraları okuduğunu da biliyorum. o yüzden iki kelam edeceğim.
öncelikle çocukluğunda ne yaşadın bilmiyorum, nerede ne eğitimi aldın onu da bilmiyorum. inanılmaz dolu bir insan kendisi. oturup ortaçağ'da konuşabilir, epistemoloji hakkında da tartışabilirsiniz.dini konularda şaşılacak derecede bilgili. çok güzel bir eğitim aldığını ya da kendini geliştirdiği açık, bir gezgin. eğer ki bir gün bu adamla karşılaşırsanız mutlaka oturup karşılıklı sohbet etmeye çalışın. kendisi yola çıkmak isteyenlere çok güzel gaz vermektedir. yüzünde sürekli salak salak bir gülümseme olur kafası genelde kıyaktır. her muhabbete gelen ve kendiyle dalga geçebilen bir insandır. çok tatlı bir samimiyeti vardır. yanındaki herkesi mutlu edebilen, gördüğüm en zeki insanlardan biridir. kriz yönetiminde dersler verse yeridir. interrail türkiye grubunda yaptıklarıyla grup kendisine tapmaktadır ki haklılardır. yolda farklı bir kafası olduğı söylenir, henüz kendisiyle bir seyahate çıkmadım ama en yakın zamanda karadeniz düşünüyordu ona katılmak istiyorum.
son kez; kendisini tanımaktan, hayatıma girmesinden o kadar mutluyum ki son 2 aydır aralıksız bir şekil kendine ulaşabiliyor olmaktan çok mutluyum. umarım o temiz kalbin hep aynı kalır da grubu hep sen yönetirsin. bu insanların sana ihtiyacı var güleç adam.
kendisi hakkında "o kadar gezmiş de bir kız bile sikememiş" şeklinde dedikodular çıkan insan. bu dedikoduları çıkaran ağır gerizekalıdır.

ulan adam kız sikse bile buyrun bu da siktiğim kız diye interrail türkiye grubunda caps mi paylaşacak amk. inci sözlük mü orası "antalya'da siktiğim amlı bunlar da capsleri" diye başlık açılsın. illaki kızların 3'üne 5'ine atlamıştır. adam popüler sonuç olarak. popüler erkekler her zaman kızların ilgisini çekmiştir. eminim bestami her interrail'da en az 3 kız götürüyordur.

yoksa daha fazla mı ? laaaaaaan bestami !

http://inciswf.com/1305674001.swf
facebook hesabından da görüleceği üzere cevresinde cirkin kiz bulunmayan ama onlara o gözle bakmayan bir karaktere sahip delikanlı admin, adminimiz. interrail'e hatun düşürmeye giden über abaza türk erkeklerinin, tanınan popüler rakiplerine attığı boktan öteye gitmeyen iddalara maruz kalmış felsefik gezgin.
bugün twitter hesabından star gazetesiyle interrail üzerine roportaj yaptığını duyurmuş sahip çıkılması gereken içimizden biri. bestoo başgaaaaaaannnn!!
bugün yine adamlığını göstermiştir. büyüksün reyiz !

https://www.facebook.com/...s/posts/10153372586474267
interrail türkiye grubu kurucusu. Mübarek adamdır kendisi. istanbul üniversitesi tarih bölümünde son 7 yıldır 4. siniftir, dediğine göre öğrenci avantajlarindan yararlanmak icin mezun olmamış. Ayrica interrail biletinin tüm hilelerini bilmektedir. Cok yasasin.
Bir kere ayni masada oturma imkani buldugum kisi. Interrail hakkinda bilgili biri. Ama iste herkesin hayallerine yaklasmasina yardimci oluyor diyelim.
namı değer besto başkan. Dün Roma'da bugün Mahmut Tuncer şovda görebilirsiniz.
King of interrail diyollağ.
bir röportajını okuyup tanıma fırsatı bulduğum, interrail türkiye, kamprail gibi bir çok grubun kurucusu gezgin kişi. http://sanatkaravani.com/interrail-hakkinda-hersey/
sabah sabah snaplerini yine benim çantamı alip dışarı çıkmama neden olan kişi.
azıcık da bilgi içerikli olsun:
başta interrail türkiye olmak üzere;otostop,kamp, couch, food,yardım, izdivaç, motor,bisiklet ve tabi ki goygoyrail in babasıdır. (bkz: daha bilmediğim bilmemnerail grupları var) 150bin kişilik bir aileden bahsediyorum. hic tanımadığı insanlara yardım etmeye çalışan bu büyük aileyi bize kazandıran kisi. kendisi sürekli gezer efenim yetişemiyoruz ancak bizi de ihmal etmiyor. kendisiyle tanısın tanışmayın mutlaka sorulariniza cevap veriyor hatta cok saçma olsa bile. plansız gezgin e selam olsun.
interrail türkiye gibi ülkede eşi benzeri olmayan bir işsizler örgütünün lideridir. kavgaya çağırsanız 3000 kişi ile geliyorlar. ilerde adını çok duyacağız gibi. akarı kokarı yok, karı kızla işi olmayan temiz bir adam.
bilinirliğinden kaynaklı hakkında çok atıp tutulsa da tanıyıp da sevmeyen birine rastlamadım. twitterdan yazmış grup bizim çocuğumuz ve onu korumak için tahammülsüz olmamız normal diye. gruplardan atılan sallıyor yazmış, hakkıdır birşey demem.

sülüklü göl kampında ortada amaçsızca dolaşıp sürekli gülerek ortamın enerjisini yerine getirdi. ülkece değeri bilinmesi gereken adamlarda kafaya oynar. bulunduğu konum ne kadar riskli de olsa pek takmıyor sanırım bunu da takdir ediyorum. eğer olur da bir konferansına denk gelirseniz mutlaka gidin, öğreneceğiniz çok şey var bu supertramptan. ayrıca burdan henry kardeşimize, can kardeşimize, sabri kardeşimize, gamze kardeşimize de kolaylıklar dileyelim hepsinin emeği var bu güzel toplulukta.
interrail türkiye grubuyla yaptıkları dillere destan fenomen. ilham kelimesi bu adamın kurduğu grupların karşılığıdır. bizim gibi anadolu çomarı 3 arkadaşın bitmek bilmeyen sorularını cevaplayarak ibizalarda dolanmasına sebep olmuştur. künefe manyağıdır. bu adamı tanımayan bir genç nüfus görmedim twitterda tedx'te konuşacağım gibi bir iması var eğer konuşursa ağzımız açık dinleriz. umarım bu şöhretin kaybettiklerinden olmaz yol açık yola çık besto başkan.

Edit: valla açıklanmış tedxistanbulda hem de. adına çok sevindim başkan yolun artık açıktır.

http://interrailturkiye.c...ami-kose-tedxistanbul-da/
Dünya tatlısı bi adamdır. Interrail ve camprail de olmak güzel..
aptal.
sen bestami kösesin aptallık etme!
kendisi iyi çevresi kötü olan insan. ya sen bestamisin ne işin var o saçma sapan ucuz basit kadınlarla sen gezmene bak etkinliklere bak. istediğin kadınla yine takıl gez yat seviş ama o nedir ya gittiği her ilde godoman adamlarla takılıp para yiyen bir kadınla senin ne işin olur bestami.
şu ülkede son zamanlarda en sevindiğim haberi aldım tedxistanbul konuşmacılarından biri de bizim başkanmış. insanların bu güzel adamı tanıması gerekiyordu organizatorlerde kaçırmamış.

http://interrailturkiye.c...-turkiye-tedx-istanbulda/
Biz görmeden sevdik ya Bestami.
Kendini Marco Polo zanneden işsiz herif.
Araplara çok benzeyen insan. Belki de arap kökenlidir.