bugün

Okumaz.
Neden bu kadar güzelsin ne amina kodum kızı.
sadece ruhen yanında olmak canımı sıkıyor.
ismail köybaşı fener'e koybaşı.
Kırıp, üzdülerse seni.. gel omzum seni bekliyor.
Bu başlıkta ki o sıfatına layık mısın onu bile bilemiyorum.
" Söylesene Vera ,
Çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpe değildir ? "

Nazım Hikmet
ponçik hoop.
Bir öncekinde okumadın anlaşılan. Burda okuma gel ben sana herşeyi anlatayım demiştim. Okusaydın gelirdin.
"Ben çok sevdim gözlerini"..
Naber lan ziyan olduğum ?
anladım ki, bu gülüşü bir daha görmezsem yapamam.
bu sabah canım çok sıkıldı. alışverişe çıkmak için heyecanlanıyordum ve yerimde duramıyordum. hemen hazırlandım ve doğruca kasaba gidip 3 adet muz aldım. akabinde gelişen bir dizi olaylar ile kendimi berberde buldum. berber sadi abiden 2 kilogram ultra yağsız rosto aldıktan sonra manava doğru yöneldim, malum üstüm başım eskimişti artık. kot pantolon ve 2 tane baskılı tshirt aldıktan sonra usulca çıktım manavdan. saatlerdir yaptığım alışverişin verdiği yorgunluktan ötürü boğazımın über derecede kuruduğunu farkettim, içecek birşeyler almak için en yakında ki cast ajansına girdim. bir adet küçük su ve niğde gazozu aldıktan sonra çıktım. akşam yemeğine rakı ve balık düşünüyordum. balık almak için terziye, rakı veya alkollü başka bir meşrubat almak için kuru temizlemeciye uğradım. bütün ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra triportöre binerek eve ulaştım. kapıda küçük bir armodillo gördüm ve onu içeri aldım. şu an yan oda da uyuyor. ben ise kuru temizlemeciden aldığım amsterdamı yudumluyorum.
Ben istedim ki her ne zaman bisey başarsam ilk sana Sarılayım ilk seninle kutluyalım "sevinçten ilk seni opeyim" ilk sana vereyim bu müjdeli haberi ben istedim ki bisey -bi parca ekmek dahi olsa- ilk seninle paylasayim aynı şekilde ben istedim ki bisey başardığında ilk bana Sarılasin ilk benimle kutlayasin "ilk beni öpesin" ilk bana veresin bu mübarek müjdeli haberi ilk ama sen bi sebep bile sunmadan daha doğrusu sunmaya tenezzül bile etmeden yavaş yavaş uzaklaştın benden… oysa ben hayatımı hiç tereddüt etmeden sana vermeye razıydım sana hiç yaşamadığın mutluluklar yaşatmaya hazırdım… ama sen oyunu bozdun sözünü tutmadın…yemin olsun ki benim yaşadıklarımı görünce pişman olucaksin… benimle birlikte olsaydın neler yaşayabileceğini neler kaçırdığını gördükçe pişman olucaksın bunun için çok çalışacağım... hayalindeki hayatı yaşamak için ne gerekiyorsa yapacağım,
……sana yemin ederim ki bunu yapacağım.
sezai "saçlarını kimler için bölük bölük yapmışsın?" diye soruyordu leylasına. ben pek fazla bir şey sormayacağım. ben sadece çocuk saflığıyla ne kadar çok sevdiğimi anlatacağım. biraz amatörce olacak ama idare edeceğiz yani. sevdanın da amatörcesi vardır elbet. her şey gibi sevdanın da amatörcesi güzel gelir bana. sabahın köründe yokuş tırmanan kırmızı palton kadar saf ve temiz sevdalardır işimiz. işimiz sevmektir. karşı kaldırımdan belli etmeden süzmektir aslolan sevdiğini. göz göze gelince dizlerinin üzerine çökmektir. sezai bir de "biz seni işte böyle seviyoruz leyla" diyordu leylasına. ben pek fazla bir şey sevmeyeceğim.
Burdan beni takip etmeyi bırak artık gel otur yanıma ben anlatayım her şeyi.
Cesaretin yok senin korkağın tekisin. Her zaman zor gördüğün şeyde kaçtın. Yıllardır yaptığın işte ve kendinde bir arpa boyu yol alamadın. Üzgünüm ama çocuklarına anlatacağın adam akıllı bi geçmişin yok senin başarın yok. Bir kadını sevmeyi bile adam gibi beceremedin. Ne diyeceksin oğluna ben bir kadın sevdim sende yap diyebilecek misin? Hayır. Ya kızına ne diyeceksin benim gibi bir erkek bul diyebilecek misin?Gerçekten cesur değilsin. Sen varya kötüsün. Hemde çok kötüsün. Hiç kedi sevmeyen insanlar gibi kötüsün.
Okumaz.
Git bunu okuyacağına faydalı bir kitap oku. Denilmelidir, ona.
O mesajı at artık. Ayrıldık yaz bitti yaz ama yaz. Bi ayrılık mesajını hakediyorumdur herhalde.
Sen saçımın yeni halini çok beğendin ya, ben de bu dünyada en çok senin saçlarını beğeniyorum.
naber len keko.
Yine kayboldun.kendini özletmeye mecburmusun.
ooo, bakıyorum okumayı öğrenmişsin... tebrikler, belki insan kırmamayı da öğrenirsin böylelikle..
Başka türlü biri olsan olurdu ancak diye günümüz kadın filozoflarından irem derici nin mana dolu bir şarkısını hatırladım.