bugün

sormaya korktum melegim nerde tanrim hesap ver simdi sira sende'
bugüne kadar beni karşılıksız sevdiğin için bütün huysuzluklarıma rağmen bana katlandığın için yavrum derken yüzünden gülümsemeni eksik etmediğin için kendini unutup sadece benim için yaşadığın için isteklerime elinden geldiğince karşılık verdiğin için tüm sıkıntılarımı bir öpücükle unutturduğun için eve geldiğimde beni hoş bir telaşla karşıladığın için her telefon konuşmamızın sonunda mutlaka seni seviyorum yavrum Allah'a emanet ol dediğin için dualarında kendinden çok bana yer verdiğin için ve bu hayatta başıma gelen en güzel en özel kadın olduğun için seni çok seviyorum ve her şey için teşekkür ediyorum.
Herşey senin için canımın içi... Herşeyi senin için yapıyorum annem...
ben hala gece yatmıyor ve sabah kalkmıyorum ana.
senin yüzünden hiç bi sınavıma kendim adıma üzülemedim,bi gün kanser olursam sebebi sen olcaksın ne olur sen bana bende sana üzülmesem,üç günlük be anacım dünya yemişim sınavını..
dün gece başımı yastığa bastırarak ağladım. çok ağladım. hıçkıra hıçkıra. içimi çeke çeke. yüzüm gözüm şişene kadar, ağlamaktan sesim değişinceye kadar.

kalkıp koynuna girmek istedim. şöyle bi sıkıca sarıl, öp istedim. sonra.. yere düştüğüm için attığın tokatlar geldi aklıma, vazgeçtim. düştüğümde elimi tutmadın sen, bitane de sen patlattın. gözlerim bi kere daha doldu, ısırdım dudaklarımı hıçkırdığımı anlama diye. zaten neyin farkındasın ki..
iyileştiğin için mutlu oldum anne, bilemezsin. sen hastayken terk edildim, bilemezsin. kitapları kaldırdım, müziği kapattım anne. anne, çalışmayacaksın bundan sonra bilesin. bir ay sonra, hani çorba işkencesi bitince ilk yemeğin benden...
ilk oğlun.
şu dünyada senden daha çok sevdiğim bişey yok. ve olmaz da kolay kolay. her ne kadar zaman zaman

seni üzsemde, kızsamda kızdırsamda.

öyle işte..
--spoiler--
anneme sordum niçin böyle ama baktım o da ağlıyor
--spoiler--
ahh anne ahh beni bi sen anlarsın, bi sen bilirsin, bi sen her zamn yanımda olursun...

bu şarkıda anneme gitsin beee
Daha çok küçücüksün
Yeni bir hayat var önünde
Kendini bilirsen
Yürüdüğün yol seninle
Yeni doğmuş bir bebek
Yeni açmış bir çiçek gibi
Bir ömür var önümde
Yaşarım istediğim gibi
Bazen sıkılırsın
Bazen bunalırsın hayattan
Biliyorum ben böyleyim
Yeter ki iste sakın korkma hayattan
Farkındayım seninleyim
Kal kal kal
Hep yanımda kal
Kal kal kal
Hep hayatta kal
Tut elimi
Duy sesimi
Belki zor olacak
içini yakacak düşsen bile
Kalk yeniden bana sarılarak göster sevdiğini
Kal..
anne bazen hiç çekilmez oluyosun. bazen de seni kaybetme korkusu. hatta o kadar abartıyorum ki kendi içimde senin öldüğün günü yaşıyorum.
Bazen dünyadaki en gıcık insan olabiliyorsun anne! Bir kere de babama karşı beni savun!
Savunmak bir yana, adamı bana karşı doldurmakla eline geçen nedir? Sonra yine pişman olmuyor musun nasılsa?
Olsun annem... Bana hiç sarılmasan da, saçımı okşamasan da , biliyorum, seversin beni.
geçen gün hakaret ettiğim halde gece gelip bana sarılıp "özür dilerim" dediğin için kendimi çok suçlu hissediyorum.
hakikaten hakkını ödeyemeyeceğim senin.
melek kokulum.
şimdi uyurken gördüm seni, içimden geldi yazmak.

her gün okuldan yorulmuş ve bıkmış bir şekilde gelip kapıda seni görmek tüm sıkıntılara değer. her ne kadar beni olduğum gibi kabullenemeyip değiştirmeye çalışıyorsan da biliyorum anne, her şeyi benim için istiyorsun. çok seviyorum seni, hiç ayrılmayalım.
seni seviyorum
anne bana kızma ama biz ablamla kaç gündür evde temizlik yapmıyoruz. bulaşıkları da bikaç günde bir temiz kullanılıcak bişey kalmayınca yıkıyoruz. anne evin hali çok kötü ama kızma biz böyle çok mutluyuz. siz tatilinizi yapın bizi düşünmeyin ok. kuzenlerime de slm söyleyin. hadi byby..
annem;
bu aralar sanki uzaklaştık birbirimize, zıtlaşmalarımız arttı.. yeni ergenler gibi davranıyorum farkındayım ya da senin alınganlıkların arttı bilmiyorum. ama bu bir gerçek ki biz birbirimize uzaklaşıyoruz anne. şimdi ben bunları yazmak yerine sana söylesem komik karşılayacaksın veyahut beni suçlayacaksın yine..
ama ben çok üzülüyorum anne..
yedi yıl sonra eve döndüm ama sen değişmissin, babam değişmiş ve tabiki ben de değiştim ama kimse kimsenin değiştiğini kabul etmiyor anne..
ben seninle zıtlaşmak istemiyorum, eskisi gibi seninle kahkahalarla gülüp dertleşmek istiyorum..
ve şükrediyorum anne ki yanımdasın..
seni çok seviyorum..
ilk göz ağrın madlen..
canım annem;

şu hava yolu şirketini yakacağım artık,1 kişi 1 hafta bodrum yatıya mı gönderilir,gel artık.
daha fazla güven... daha tatmin edici bi ısı... daha az risk ve gürültü... bolca karanlık... bi miktar da su... anne geldiğim yere dönmek istiyorum...canın yine çok yanar mı?!?
gün gelir, küçükken seni bir yere göndermediği için, büyüyünce seni terk edeceğim dersin
gün gelir, evden ayrılmak istersin
gün gelir, eve gitmemek istersin
gün gelir, yeter anne, off anne dersin
gün gelir, arama şansın varken, onu aramazsın
gün gelir, elbiseni ütülemediği için, ona kızarsın
gün gelir, sevdiğin yemek yok diye, ona tavır alır, yemek yemezsin
gün gelir, evdeki değerli bir eşyanı kaybeder, ya da kırar, sitem edersin
gün gelir, sana çok soru sorduğu için, sorularından sıkılırsın
gün gelir, senin geleceğin için kaygı duyduğunda, onu dinlememezlikten gelirsin
gün gelir, mürvetini istediğinde, daha çok var dersin
gün gelir, seni seviyorum annem. diyecekken, sonra derim dersin.

ama öyle bir gün gelir ki, saydığım hiç bir günün geri gelmeyeceğini anlarsın.

Şanslıysan ve hayırlı bir evlatsan eğer, o gün gelmeden, diğer günleri telafi etme şansın olduğunu erken farkedersin...

ben bu yazıyı sana yazdım, canım annem.

Eski ben olsam, bu yazıyı okuyamazdın. Severim de, söylemem hallerimi geride bıraktım. Artık seni sevdiğimi söylemek istediğimde, telefonla bile arayıp söylüyorum bunu sana. allah seninle daha nice güzel günler nasip etsin.
Senin anneden önce bir 'kadın' olduğunu zaman zaman unutuyorum, affet beni!
seni anlatmak için kelime aradım ama bulamadım. sen benim sırtımı dönüp yürüyebileceğim tek kadınsın. canım annem. seni çok seviyorum.
cennet nasıl bir yer anne?
eve geri dön artık canım annem. evi bok götürüyor. temizleyeyim, toparlayayım diyorum, yok ertesi gün ayyaş baskınına uğrayıp yine dağılıyor. yemeği dışarıda yemekten cüzdanım marmara depremini yaşıyor. evde düzen adına bir şey kalmadı annem. bu entryi girerken karşımda tekila şişesi eşliğinde horlayan insanoğlu var. geri dön artık.
seni çok özledim.