bugün

belediyenin önündeki fiskiyeyi kıran adam bunu okuyosan topsun olm top.
ben karasal iklimi sevmem senle tek sorunum bu. ha bir de yerli halkın dünyanın en kıro insanları, çok kaba konuşuyorlar.
her ankaralı eminim denizi olsaydı der, ama bu şehirde deniz olsa ankara olmazdı.
istanbuldan 1.15 pamukkale arabasıyla yola çıktım. Şuan yoldayım. Yaşasın wifi. Sabah 7-8 gibi yanındayım.
aşk senin üzerinde güzel şehir. bayrak en güzel senin rüzgarında esiyor. en güzel adam senin topraklarında yatıyor. güzel dostluklar senin sayende değer buluyor. götü başı oynayan insanlar bile 3. yıllarında yavaş yavaş adam oluyorlar. sen nasıl bir şehirsin ? en zengininden en fakirine la-bebe dedirtiyorsun. ya-la ekletiyorsun. memur olsun , işçi olsun, mevki makam sahipleri olsun 3-5 yerde topluyorsun. sevmeyenlere inat cansın sen.
Geçen yaz Çankaya Kentpark'ta 4 saat geçirdim. 1 tane çirkin kız görmedim. Hepsi güzeldi. O gün çankaya'ya taşınasım geldi, gerçekten.
19 sene istanbul'da yaşayan biri olarak 1 sene gibi bir sürede seni çok sevdim seni ankara, sıkma canını bok atanlara. raaaaad ol.
yollarına hep sevdiğimiz insanların adlarını vermediler ama biz her duvara bilvesile onların adını yazarak yaşadık.
kül ve betondan mürekkep.
yaşadıkça yaşanılası gelen o tuhaf bozkır kokusunda...

ankara ya öyle yakışırdı ki kar.
Hiçbir zaman bi istanbul olamayacaksin..
Göğe Yükseldin mi.
bırakma beni...
Ben başka yerde yaşayamam ki, başka bir şehre bu denli ait olamam...
Her sokağında ayrı bir hatıra, her köşesinde ayrı bir anı...
Tiyatro bileti alabilmek için girilen kuyrukta tanışan insanlar, başka hangi şehirde oyunda görüşmek üzere diye vedalaşır ki...
Bir sahafta kitap alırken, kaç sahaf oturup size çay ısmarlar ve koleksiyonunun en nadide parçalarını size gösterir...
Bir millikütüphane başka nerde o şehrin' en piyasa mekan'ıdır.
Çay ocakları başka nerde bu kadar sıcaktır...
Gece saat 1-2-3 fark etmez hangi şehrin en çok barı olan caddesinde hiç birşey olmadan, başınıza hiç bir iş gelmeyeceğini bilerek güvenle yürüyebilirsiniz

Bırakma beni, izin verme, gitmeyeyim...
sözlük yazarlarının ankara'ya ithaf ettikleri yazılardır.

saat gecenin bir buçuğu olmuş sen soğuyorsun. seni biraz sevdim biraz sevmedim. ama sevmeyen tarafım bile özlüyordu. geldim.
Tamam iyisin hoşsun seni çok severim de bu yağmur ne la bebe. Yeter artık tamam döktün içini, barajlarda doldu. Yarın işim gücüm var.
Özlettin kendini piç.
Soğuğun bile delikanlıydı.
Iliklerime kadar üşütür, hasta etmezdin.
sana diss atarım ankara. soğuksun hacı bildiğin soğuksun ya.
Insanlarindan nefret eden insanlardan nefret ediyorum. Şu kadar.
sana gri diyenlere aldırış etme, babadan bir farkın yok; asabi ama bir o kadar da yumuşak kalpaşslgkas yok aga olmuyo ya...
kaldırımlarında yürürken kayıp kaymama ihtimalimi sevdim ankara. ayazında uçup uçmayacağımı. kızılay'da yol kesip fal baktırmaya çalışan apaçilerini. beyinsiz ego soförlerini. açılan 86954. avm ni. samimiyetsizliğini.

beytepe'deki muhteşem karlı manzaran olmasa çekilmezsin.
gece yoksun.
Kızılay ın çok başka be ankara o yüzden ben bu yazıyı bayağı bi kızılay a yazdım. solcuların müziklerinden,sloganlarından ya da şu aralar çok moda olan kavhe+fal 5 lira diye dangalaklardan gözlerim kapalı tanırım konur u. bekleyiş ve acele havasında karanfil var bi de. içki ve balık kokusunun birbirine karıştığı güzelim sakarya var ironiktir köprü tarafından gelirseniz önce çiçekler sizi karşılıyor*.Aslında var da var ama şimdi bi kızılay avm var beton yığını, amına koyayım onun ben. ne diye big buss ın karşısında ki tantunici* gibi yerlerde ucuza karın doyurmak varken cebinizde ki 10 lirayı da bitirmek için sikik sikik yerlere gidiyorsunuz ki.Küçük esnafınızı sevin gençler.
Metro kullananlar için*girişler genelde hep veda yerleri olur. Şirin bir hatununuz varsa onu bırakma isteği duyarsınız bineceği otobüse zarta zurta bırakırsınız*. Sizin gideceğiniz yer yerin dibinde kaçmıyor.
batıkentin çok güzeldi onu da siktiler. sessiz sakindi ne güzel. Avmden önce her şeyi çok tatlıydı ama yapmak zorundaydınız dimi burayı da sikmeliydiniz.
Söylemeden de edemeyeceğim geçenlerde beytepe de gördüğüm hatun ankara nın en mavi gözlerine sahipti.yerim onu.*
sen değil ama büyüttüğün hayatımı sikti. Teşekkürler.
özledim be seni.
Seni seviyorum la. Bana sıcağın değerini hatırlatıyorsun.
özledim seni ben.
burda çok sıkıldım dışarı çıkmak istemiyorum onu görmemek icin kapana sıkısmıs gibiyim be.
Öleceğim zaman kalbinde olmayacağım diye öyle korkuyorum ki.. Bırakma beni olmaz mı? Tüm vefasızlara inat sen kal yanımda hep.