bugün

bugün milyonlarca insana hakaret etmiş biri. bunu yaptığı için aferin alması insanı üzüyor tabi. bir yetişkinle çocuğun ortak noktalarından biri de hakaret edebilme yetisidir. insanın çocukluktan sonra kendini geliştirmesi beklenir.
Bugün yazdığı yazıdaki üslubu nedeni ile yakında Ergenekoncu diye içeri atılmazsa şaşıracağım yazar.
bugünkü yazısında türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca hükümete gelmiş bütün iktidarların ve destekçilerinin akılsız olduğunu beyan etmiş kişi.

iyi ki mustafa kemal seçimle iktidara gelmemiş. yoksa hakkında 'atatürk'ün hatırasına hakaret'ten dava açılırdı maazallah.
terbiyesiz faşist demokrasiden nasibini almamış yazar.
insanların secme özgürlüğünü sadece ''benim partimi seçerseniz akıllısınızdır yoksa aptalsınız'' olarak anlamış daha doğrusu anlayamamış yazar.
insan utanıyor böyle insanlardan ve bunlara destek cıkan diğer insanlardan.
şimdi kendisinin kafası karışık tabii rakiplerinin oylarının toplamından fazla oy alan partiye nasıl çakayım diye düşünüyor. karışık yazar. akıllı yazar. hep öyle olması dileğiyle.
millete tepeden bakma ve farklı görüşleri aşağılama konusunda uzman olan hürriyet'in yazarlarından biri.
demokrasi kültürünü içine sindirememiş ve demokrasinin anlamını kavrayamamış, aklı tek parti iktidarında kalmıştır. ona göre yeryüzünde başında atatürk'ün bulunmadığı her siyasi hareket "aptal ve boş kafalı insanlara" hitap eder ve o siyasi hareket aptal insanlar sayesinde var olup onlar sayesinde ayakta kalır. yıllardır birçok yazar gibi bekir coşkun'u da okuyorum. söyler misiniz hangi siyasi saptaması birileri için yol gösterici olmuş? hangi sorunları çözmek için ortaya farklı bir fikir sunmuş? yapabildiği tek şey her ulusalcı yazarın en iyi yaptığı şey olan "kuru muhalefet etmek, aşağılamak ve tepeden bakmak". ama artık millet bu ittihatçı bozmalarına hiç prim vermiyor.
öfkeye bile değmeyecek kadar acınası olmak..
yazısının son bölümünde yaptığı tasnife katılıyorum ve kendisinin de uzun bir zamandır birinci grupta yer aldığını düşünüyorum.
'sıkma baş' ifadesiyle bir dönem kafayı bozmuş yazar.bu ifadenin ne anlama geldiğini kendisinin de bilmedigine,anlamsız saçmala kendince(!) aşagılama ifadesi olduguna eminim ama aynı zamanda saçmalayarak gülünç duruma düştügüne de eminim.

bir de toplum şunu söylemeye çalışıyor, bunu söylemeye çalışıyor gibi toplum üzerine komik okumaları kendi zekası ve yaratıcılıgı üzerine çok güzel fikirler edinmemizi saglıyor..
ortaokul seviyesinde okuma yazma bilen fakat 20. yüzyılın değerlerinden, demokrasiden, özgürlükten, fikir hürrüyetinden, insan haklarından, kültürden, düşünce tarihinden, insanlık tarihinden, felsefeden, mantıktan, kısacası hiçbirşeyden zerre çakmayan ezberci papagan. takdir edilmesi gereken tek yönü, birçok ortaokul ögrencisinin kompozisyonlarıyla tur bindirecegi yazılarını (yadar fikirciklerini) bir takım kişilere yutturabilmesidir, helal olsun; kel malın kör alıcısıda var tabii.
popülist atatürkçülüğün alamet-i farikası.

yazılarındaki kibir, ancak bir nadanın cehaletinden kaynaklanabilecek kibiri düzeyindedir. ancak bir nadan bu kadar kibirli olabilir.

ne iç politikadan, ne dış politikadan, ne siyasetten, ne ekonomiden, ne sosyolojiden zerre miktarda çakmaz. daha fenası çakmadığını da bilmez. bilmediğini bilmeyen bir cahildir.

lafı istediği yere getirmek uğruna sıklıkla, artık kendisinin bile bilebileceği nadir, gerçekleri saptırır ya da görmezden gelir.

götüne girebileceği endişesi ile bir çok fikrini, düşüncesini söyle(ye)mez ya da kamufle eder. korkaktır.

bugünki yazısı bu tanımların en açık delillerinden biridir.

filistin'de hamas'ın karşıtı olarak israil'i değil BM'yi göstermiştir örneğin. yemez çünkü israil'in değil hamas'ın tarafında bu yobazlar demek. müritlerin bile ayaklanır o söyleme...

hoş israil'in tarafında olsalardı bu sefer hamas özgürlük savaşçısı olacaktı iktidar yine ve yine ve yine sıçmış olacaktı, şeriatçı olacaktı, ne de kötü adamlar olacaktı.

ya kürt sorunu ile ilgili söyledikleri? pkk ile mücadale eden asker içerdeymiş. yani ergenekon davasından göz altına alınan askerleri bağladığı yere bakar mısınız? nasıl yaparım da bu askerleri meşru gösterip hükümete laf sokarım diye oturmuş düşünmüş. tüm toplumun ortak paydada buluştuğu "kötü" ne? israil. ama onu kullandık. hah pkk. tamam o zaman. "sen nasıl pkk'ya kurşun sıkan askeri içeriye alırsın." yahu bu nedir? bu nasıl bir bilinç daralması, nasıl bir....nedir ulan bu?

o her gün sövdüğün iktidar olmasa idi hala pako'yu yazıyordun sen köşende, börtü böceği yazıyordun. çünkü iktidara sövmekten gayrı (onu da beceremiyor ya) yazabildiğin tek şey onlar.

akp'nin iktidarı kaybetmesine en çok bu herif işsiz kalacak diye sevineceğim.

(bkz: nadan)
akp ile ilgili tespitlerini ancak ve ancak başörtüye endeksli yapabilen kişi.sanırım başka türlü ayrım yapabilme yeteneği yok...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/11586024.asp
ey türk milleti diye baslamak istiyorum yine, ayrica ben kürdüm ama üst kimlik alt kimlik meselesi hasebiyle böyle baslamak istedim yanlis anlasilmasin. kim bu bekir coskun? tecavüzcü coskunla alakasi ne? emin cöl asan neden ona pasa diyor? bu cevapsiz sorulari kendi peltek oldugundan belki cevaplayamaz ama eminim bunu okuyan birileri bu ucube adamim kim oldugunu acikca yazarsa memnun olurum. bekir coskun ne kadar coskun olursa olsun müslüman türk milletinin ibadetlerine dil el ayak vs. uzatamaz. haaa uzatir ama bunuda bilsin ki ilahi adalet bir gün gelir sorar. kimsenin beni ibadetimden sogutmaya hakki yok! ve daha nice nice deli sacmalari ve bekir coskun...
bugünkü politika otobanı başlıklı yazısı şahane benzetmelerle bezeli yazar.

http://www.hurriyet.com.t....asp?yazarid=2&gid=61
benzetmenin bokunu çıkaran yazar. bugunkü yazısı son yıllarda okuduğum en kötü yazısıydı.
aşırı derecede disney çizgi kahramanı gufy'ye benzeyen amcamız. ne zaman bir resmini görsem sebepsiz bir gülümseme atmama vesile olan abi.
kendi deyimiyle: ölen köpeği pakonun babası.
"O benim yazarım" Bu sloganla yürümeye devam edeceğiz. Durmak yok! Bekir Coşkun'la Coşacağız. (bkz: Aptal-Saptal Vaadler)
ipe sapa gelmez konularda yazılar döşenen, komik, etkisiz şahsiyet. Göbeğini kaşıyan adamla star oldu. Oda patronunun koca göbeğini kaşır, aydın patron vergi kaçırır tık yok, almanın kucağına oturur tık yok, tık dese sonunun emin çölaşan gibi olacağını bilen yazardır. tek kötü huyu var bu köşede kalmış köşe yazarının, çeteciyi, darbeciyi aydın sanması. patronunun adıda aydın ondan olsa gerek.
ankara hukuk fakültesinin düzenlediği bir etkinlikte dinleme fırsatı bulduğum,okurken ayrı dinlerken ayrı tat veren korkusuz yazar.kendisine sorulan 'gazetede baskı altında olduğunuzu düşünüyor musunuz?' sorusuna 'emin gittikten sonra artık benle uğraşmıyorlar' diye cevap veren şirin ötesi kişilik.
kendi yarattığı tanrısıyla her gün halvet olan bir adam. bugünki yazısında yine göbeğini kaşıyan adamdan bahsetmiş. kabul etmek lazım, elindeki bir mazlemeyi dibine kadar kullanmakta başarılı.
sen göbeğini kaşı yazısıyla türkiye nin yarısına iyi saydırmış yazar.
ayşe arman'ın soyunması sonrasında hürriyet gazetesi yazarlarının tutumlarını eleştirdiği bugünkü yazısıyla koparmış insandır. yazısının başlığı "ben de soyunmalıyım".

--spoiler--

Farkındaysanız Ertuğrul Özkök ile Mehmet Yılmaz, daha eleştiri olmadan "Şimdi eleştirecekler..." diye, Ayşe'nin çıplak poz vermesini savunan yazılar yazdılar.

Ben size söyleyeyim:

Bu ikisi kadın olsalardı çoktan soyunmuşlardı.

--spoiler--

yazının tamamı: http://www.hurriyet.com.t....asp?yazarid=2&gid=61
en sonunda sıyırdı memleketin hallerine üzüle üzüle, yakında soyunacakmış, kaçıııın!!!!
bugün yazdığı yazıyla güldüren yazar. yazıda ince mesajlar bulunmaktadır.
ak parti, tayyip erdoğan, abdullah gül ve bülent arınç destekçisi milyonlarca vatandaşa kimliği silinmiş nitelemesini yakıştıran kimliği silinmiş köşe kadısı.

http://www.hurriyet.com.t....asp?yazarid=2&gid=61