bugün

Diziden çok daha fazlasıydı. Diziye de el attılar tabi. Her bölümde alkol alkol alkol.. Tabi bizim millete ters. Bizim millete bölüm başı 50-60 bin alan adamın dizisi olan diriliş ertugrul gibi diziler.
Alanında ezber bozmuş olan dizi.
Kötü senaryonun muhteşem karakterlerle bütünleştiği dizidir, kült yapıdır. iyidir la iyi.
türk dizi tarihinde yeri doldurulamayacaktır. samimi, içten ve efsanedir. hangi dizide ayakkabılar çıkarılarak eve giriliyor ve kanepede sırtüstü yatarak sigara, bira içiliyordu ki. ilişkiler; behsat’ın buhranı ve ekibin ne bok olursa olsun birbirine kenetlenmesi yetmez mi?
izlediğim en iyi dizidir. hala özlüyorum. her izlediğimde ankara aklıma geliyor. bir puan verirsek 100 üzerinden 1000 alır. çoğu yabancı diziden iyidir. diziyi güzel yapan gerçekçiliğidir. diğer diziler gibi saçma değildir. inanılmaz bir kafanın ürünüdür. şunu bir sezon daha çekseler keşke.

(bkz: memduh başgan)
(bkz: amirim)
(bkz: ercüment çözer)
devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi.
özlenen diziler arasındadır.
ödül töreni konuşmasından;

" Ben iyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım. Hep doğru bildiğim yolda yürüdüm. Ama bugün siz beni yoldan çıkardınız. Kendi yolunuza soktunuz. Bana kendimden utanmayı öğrettiniz. Vicdanımı kirlettiniz. Bana bu ödülü o çeteyi çökerttiğim için vermediniz, bana bu ödülü o katili serbest bıraktığım için verdiniz. "
görsel

(bkz: Olmasaydı sonumuz böyle)
normal görünmeyi başarabilecek kadar yetenekli delilerin dizisi.
teşkilatı mahsusa demesine mi güleyim, benzer bi durumda olduguma mı üzüleyim.

https://www.youtube.com/watch?v=okmVz5K1lHY
Boş dizi diyenler gitsin a haberde dizi varsa onu izlesin.
tv şeysiymiş. hiç bilmiyorum tv izleyecek kadar aptal değilim sonuçta. bir ara bizimkiler falan görmüşlüğüm var ama kaç sene önceydi hatırlamıyorum.
Iyi bir diziydi onun gibisi yok.
tekrar başlayabileceğim dizi. bir çok sahnesinde doğaçlama olan dizi.
Zamansız bitti ama en baştan tekrar tekrar izlenir. Kaliteli dizi.
Özlenen dizi

"unutmak kelimesi undan çıkmış. bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. unutmak için un ufak etmek gerekiyormuş. birini bütün olarak unutamazmışsın zaten, öyle pat diye unutamazmışsın. öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. unuttuğun zaman da o kişi olmazmış. hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş. ben unutmak istiyorum la. her gün ne zaman unutacağım diye soruyorum kendime, her sorduğum zaman da her şeyi yeniden hatırlıyorum ben, daha net. unutamıyorum ben."

https://m.youtube.com/watch?v=g2YXDpyegEo
En sevdiğim dizidir hala. Yukarda ki linki tıklayıp videoyu sonuna kadar izledim izlerken de gözlerim doldu. Behçet ç. Resmen beni aldı götürdü eski diyarlara, Yüreğimi sızlatti. Ah be komiserim.
görsel
dördüncü tur izlemeye başladığım kült olmuş bir dizi. ankarada doğup büyümenin etkisi var sanırım bunda. sadece tanıdık mekanlar falan değil çeken. demek ki diyorum hep aynı seviniyor, hep aynı üzülüyoruz. hep aynı tepkileri verip hep aynı vuruyoruz dibe. aynı yerlerde. mesela Harunu benden iyi kim anlayabilir ki?
Ben seninle mutsuzluga da varim sözünü hayatimiza katan efsane dizi.
" Geçmiyor amına koduğum dünyasında bir sikim geçmiyor." Özledik be amirim.
HARUN KARAKterinin unutulmaz olduğu dizi.

(bkz: kimsiniz sorusuna alternatif cevaplar/#40913861)
1 bardak tekila mı içilir la öküz repliği hâlâ aklımda.
efsane bir dizi.zamanında çok izlerdim.