bugün

http://www.facebook.com/p...36&type=1&theater
memduh başganın olaylar olaylar dediği bir bölüme sahip dizi.
özlemişiz memduh başkanı takiyeciyim falan epey iyiydi mesaj gitmiştir bir yerlere ama dizinin sonunu hayırlı görmüyorum.
arka sokakların rıza babasının o babacan marur tavrından tamamıyla uzakta sert ve küfürbaz tavırlarıyla Türk izleyicini ve savcı Esra'yı kendine bağlayabilen kişilik.
son bölümüyle yeni bir şokun habercisi olan kutsal dizi.

çok fena bir --spoiler--

son 5 dakikasında memduh başgan behzata: "kızının katilinin kim olduğunu herkese söylerim. başta da savcı hanıma. anladın mı? araştırdım ben biraz. kardeşine bile acımamış. manyak lan o kadın." demişti. orada 2 önemli nokta var. ilk olarak bernayla şuleyi tam olarak kardeş sayamayız. anneler farklı, hiç görüşmemiş sadece y kromozomundan gelen ufak bir bağ var. zaten şule de berna'ya hiç bir zaman kardeşimdi dememiştir. bir diğer nokta ise memduh başgan'ın katilden kadın diye bahsetmesi. şule'ye kadın diyebileceğini sanmıyorum. suç yön değiştiriyor. katil değişiyor. izleyelim görelim.

--spoiler--

edit: orada "kadın" derken savcı esra'dan, kardeşi derken savaş'tan bahsetmiş. uykulu kafayla diziyi izleyince böyle hatalar ortaya çıkıyo. affola. hatamı düzelten ruyaqibi, cakaf, hero of the day ii, otomatik barbunya nickli yazarlara sonsuz teşekkür.
ben mi bir şey kaçırdım anlamadım ama, akbaba'nın telefon olayını anlamadım.
behzat amirim, bu kadar karmaşanın, sırrın, acının, ihanetin altından nasıl kalkıyor diye soruyor insan. ayakta kalması bile mucize ya. bir kendinizi koyun bakalım yerine. yaşanır mı?
imla.
(bkz: takiyye)
"parmak kesen seri katil" temasının olmadığını, bize gelmediğini düşündüğüm dizi.
ama seviyor, izliyoruz, o ayrı.
SON BÖLÜMÜ iLE TOPARLAYAN DiZi.

--spoiler--
lakin kafama takılan bi nokta var. tekin komser öldürüldügü an, kendisini öldüren kişiye neden "menekşe" diye bir cümle söylesin ki. yoksa benim kaçırdıgım bi noktamı var.
--spoiler--
Türkçeyi en kötü kullanan dizilerden biri belkide birincisi.
yorumlardan anlaşılacağı üzere daima diğer dizilerden araklama yapan bir diziymiş. *
türk kanallarındaki en realist yapıya sahip dizi. ilk sezon fırtınalar estirmişken bu sezon fırtına öncesi sessizlikle başlamış dizidir bence.
kabul edilmek istenmese de gerçekleri anlatan en güzel dizilerden biridir. Konuşmalarında bir abartı yoktur zira Ankaralılar zaten öyle konuşmaktadır.
51. bölüm itibariyle illuminati yapılanması içinde olaraktan subliminal mesajı göndermiş dizidir:

http://tinyurl.com/7e4bxvp

bi sen kalmıştın behzat reis. sende mi brütus?
Benim en sevdiğim dizidir. Pazar gününü iple çekiyorum, hataları varmı? evet var, bu hatalarına rağmen türkiye deki en kaliteli dizi olduğunu düşünüyorum.
beğendiğim noktaları diyalogların çok doğal olmasını, yazarlarının çok zeki olması geçen sezon finali ile ispatlamıştır.
geçen seneye göre bende biraz çıtanın düştüğünü söyleyebilirim. yönetmenin mor menekşelere geçmesi olabilir veya ercüment çözeri özlemiş olabiliriz.
şunuda belirtiyimki behzat ç. de mesaj verilmesini sevmiyorum. her hafta bir cinayette bir siyasi mesaj veya toplumsal mesaj var. buna gerek yok ki behzat ç. nin doğal olması diyalogların daha eğlenceli olması hiç bir mesaj vermese bile seyirci vicdanına göre bundan ders alıyor.
+18
--spoiler--

behzat ç. : "hava yastığınızı sikiim ben sizin!"

--spoiler--

+18
ikinci sezonu sarmıyor nedense. ilk sezondaki muhabbet, doğallık, tepkiler yok gibi. eskiden bir şey anlatmaya çalışmıyordu. olduğu gibiydi yani. sonradan olanlar oldu işte, para kazanmak derdi girdi araya. son bölümlerde düzeldi diyorlar ama, artık iş işten geçti. şevkle pazar günlerini bekliyorduk, muhabbetleri hafta boyunca tekrarlıyorduk, ankaraya sempati duymamıza yol açmıştı vs.

alternatifi: (bkz: luther) *
türk televizyon tarihinin gördüğü en iyi seri filmdir.
51. bölümünü izleyeli 4-5 saat oldu ama hala etkisinden çıkamadım desem yalan olmaz. sezonun en iyi toplamda da geçen sene sezon finalinden sonraki en güzel bölümdü. şimdi selim'in ağzının burnunun dağılacağı günü bekliyorum.
Herkesin teker teker karşı tarafa geçtiğini her hafta takip ediyoruz.

full hd tv alıp, hd uydu alamadığımız için, diziyi pazar akşamı değil, bir gün sonra hdsini indirip izlemek zorunda kalıyoruz ama olsun.
fundada bir numara olduğu ilk andan itibaren belliydi. yoksa öyle bir kadın neden ilk anda o adamın koynuna girsin ki?
izlerken bu şarkıyı çalınca insanın tüylerini diken diken eden dizi
(bkz: (vid #32150))
SENARiSTLERDEN BiR iSTEGiM OLACAK. MiSAL BEHZA GEÇiCi SÜRELiGiNE iŞTEN AYRILSA VE iŞ ARASA. O ESNADA BU ARTiST TiPLER OLUYORYA. BiZi NEDEN SEÇTiN GiBi SAÇMA SAPAN SORULAR SORUYORLAR YA ONLARA Bi GÜZEL AYAR VERSE. NE GÜZEL OLUR DEDiGiM DiZi. BAK LEYLA iLE MECNUNDA Ki iSMAiL ABiMiZE, HER HAFTA BiR PATRONA AYAR VERiYOR. ÇOKMU ŞEY iSTiYOM LANN?
51.bölümde de görüldüğü gibi behzat ç. dizisi bittiği zaman , memduh b. diye yeni bir dizi ile devam etse ortalığın amına koyacağına adım kadar eminim.
*harun malsın amk bildiğin mal. amirim bir güzel dövsün de seni aklına başına gelsin emi baban da evden kovsun falan.
* larissa seni savunduğum iyi kız yiaa dediğim günler oldu. ne diyeyim aklımı..
*hayalet aşığım la sana.
* cevcev- aslı bir barışın artık.
*amirim adamsın adamın dibisin.
*memduh başgan sana sempati duyuyorum hala. adam ol da amirimle uğraşma.
*ceyda yat kızım kliniğe kendine gel.
*şule artık bir tek bana mı anlamsız geliyorsun ?
*akbaba oğlum itiraf et lan sen de hayaleti seviyorsun oğlum dostsunuz lan siz.
*savcım senden şüphelenmedik değil zamanında fakat memduh başganın kardeşine bile acımadı manyak kadın lafının üzerine anladık bizdensin iyisin. aferin.
*selim orospu çocuğu musun ?
*eda çok tatlı flört ediyorsun. ama o harun mal hak etmiyor kızım.
*şevket dört beş bölüm sonra götüne girecek bekle olm.
*tekin in karısı ne çirkinsin lan.
*tekin in kızı eheheh gözlerin çok güzeldi.