bugün

geri sayım başladı.
pazar günlerinin sultanı, nadir yaşam kaynaklarından, tüm zamanların en iyi dizisi.
Türkiye de çekilmiş en iyi polisiye dizilerden birisi senaryo güzel kadro güzel tek kötü yanı dizinin yarısının meyhane ve pavyonda geçmesi ve gençleri özendirmesi.
böyle polis mi olur lan.bir cumartesi annesine yardımcı olan polis,o da yetmiyoda gidip işkenceci polise hesap soruyo falan çok fantastik.ama güzel dizi.
bkz:geç la geç..
ç sinin che den gelen dizidir.
ceyda'nın iyice sıyırdığı dizi. korkuyorum sözlük.
(bkz: sıçık)
harun'un yedikten sonra kusmaya çalışmasıyla blumiklere, savcı esra'nın orgazm sigarası tadında sakız çiğnemesiyle de leyla ile mecnun'a selam çakmış dizi. Yalnız bu parmak katilinin boku çıktı artık.
her şey güzel giderken kışın ortasında kar kıyamet varken behzat'ın güneş gözlüğüyle ekranda görünmesiyle yapma bunu yapma edalarını attıran dizi. hiç olmamış behzat hiç o gözlükler.
çorapla sevişen bir adet behzat reyiz barındıran dizi. savcı esra'nın da gitgide seksileştiği görülmektedir o nasıl bi çorap giymektir.

(bkz: oyşşş)

--spoiler--

ayrıca katil karısı mı diye düşündürürken adamın kendi çıktı lan. vay amk.

--spoiler--
savcı esra'nın şovuyla duş aldırttığı dizi. ablammmmmm.
behzat ç ne kadar adamsa , şevket ç bir o kadar kaypak...
behzat komserimin sevişirken illa ki beyaz fanila giydiği dizi.*
iki haftada netten tüm bölümleri izleyip bügün ilk defa televizyonda izlediğim dizi. reklamların geçmesini beklemek filan güzel oluyor.
film reklama giripte sonra bıraktığı yerde biten dizi.
Yine Harun'un abidik kubidik hareketleri ile güldüren dizi.
savcım yatağın yanında çoraplarını giyerken, o muhteşem sahne de, amirimin siyah çoraplı ayağı görünmeseydi herşey çok güzel olacaktı sözlük ya...çekim hatası diye düşünsem ayrı üzücü, yok amirim çorapla yatıyor diye düşünsem ayrı üzücü. hayal kırıklığı yaşattın bize amirim. neyse biz seni böyle de seviyoruz.
ara ara coşan ara ara idare-i maslahat yapan dizimiz.

televizyonda (türk-yabancı farketmez) düzenli izlediğim tek dizi olmasından mütevellit, üzerine iki kelam edebilirim.

şimdi spoiler olabilir bakmayın lütfen.

kesik parmak cinayetlerinden gına geldi. beni iyice sıktı tahmin ediyorum baya bir izleyen de sıkıldı. geçen sezon ercüment çözer/derin devlet olayı gibi olmadı bu iş. neyse en sonunda kesik parmakçı suna komserin çocuk esirgeme yurdundan kaçan çiçek olduğu belirginleşti. kendisine tecavüz edenleri tek tek öldürdüğü ve en sonunda tecavüzüne göz yuman müdireyi kaçırdığı anlaşılıyor.

şimdi gına getiren diğer mevzu akbaba'nın gizemli kadını mevzusu. yani yeter artık kaç bölümdür bu mevzuyu işleyeceksiniz. artık aydınlansın ya da hiç işlenmesin bu konu bence.

behzat sanrılarından kurtuldu çok şükür o da baymıştı iyice. lakin 49. bölümde şevket'in işçileri geri alması sahnesiyle müdirenin kaçırılma sahnelerinin montajı hatalı bence. şevket behzat'tan ayarı yer yemez ne ara aldı işçileri geri, bu esnada bizim emekli komser kalp krizi geçiriyordu. zamanlamada göze çarpan hata var.

son olarak bir arkadaş anlamamış intihar/cinayet vakasını. valla ben bölümün ortasında anlamıştım hayat sigortasından dolayı öldürülmüş süsüyle intihar ettiğini. behzat ç. dayanamadı garibim sigorta yanmasın diye cinayet dedi ve eski hasmını katil olarak kolayca içeri tıktı. garibanın karısına da başkasını suçlamasın diye olayın içyüzünü anlattı.

spoilerrr sonu

son olarak 50. bölüm çok sağlam geliyor. haberiniz olsun.
Dünkü reytinglerde 35. Olan ezik dizi.
son zamanların en kaliteli dizilerindendir ama tabi anlayana, genelde halkımız kaliteli yapımları sevmez pek.
saçlarını yıkamasını istediğim amir.
ilerleyen aşamalarda bir ara erdener abi ile çilingir sofrası kurması muhtemel komiser tiplemesi. o kadar doğal ve matrak bozuyor geyik veya kıllık yapan bazı tipleri.
Aziz başkomsere hap verme sahnesi Ejder kapanın dan araklanmıştır.
49. blümde, kredi borcu için kendini bıçaklayan adam barındıran dizimsi. eda bile olayı çözüyor amk, savcılar falan behzat ne derse fit oluyor. bu kadar kolay mı la bu işler?

öte yandan o ev bariz gecekondu amk. hangi banka gecekonduya kredi veriyor bi söyleyin bana. hadi gecekondu değil, işsiz güçsüz adam ev kredisini nasıl aldı anasını siktiğim yerinde. 3.000 tl lik maaş bordrosu veriyosun kem küm ediyorlar. bi siktirin gidin çocuk kandırın amk.
49. bölümünü sıkılarak izlediğim dizi. doğru düzgün gülemedim de. bi harunun ''bunlar arabaysa ben başka bişeyim'' sahnesi idare ederdi işte. aziz başkomiser karakterinin de çok sıktığını düşünüyorum. oynayan oyuncunun tipi de bi tuhaf olduğundan çok antipatik geliyor karakter. behzat ve şevket'in son sahnede kapıdaki diyaloğu ise ''1.5 saatim boşu boşuna gitmedi'' demem için yeterli oldu.

--spoiler--
abi mabi demem yatırır sikerim seni haa !
--spoiler--