bugün

(bkz: pandik atmak)
yüz üstü yatırılarak üstünde zıplamak "evde denemeyiniz !"
Bir çay kaşığı zeytinyağının iyi geldiği söylenir...

Ayrıca;

(bkz: fitil)
çeşitlidir, fakat bazı durumlarda hiçbiri işe yaramayabilir. yeni doğmuş bebeğinizle hastane odasında mutlu mesut saatler geçirirken birden küçük prensesin gaz sancısı tutar, minicik çenesini titrete titrete ağlarken siz kendinzi dünyanın en çaresiz insanı hissederek göz yaşlarına boğulursunuz. bu duruma şahit olan baba da önünde ceryan eden sahneye daha fazla kayıtsız kalamayarak salakça ağlamaya başlar. * * salya sümük yöntemlerin hepsi denenir ama nafile, son çare olarak hemşireye gidilirken küçük hanımın yatağı biraz sarsılır ve gazı çıkar, tam hemşire odasının önünde ağlamayı keser.
tek kolunuzun üzerine yüzüstü yatırarak boşta kalan elinizle sırtını pışpışlamak.
ağızdan ve popodan olmak üzere iki yol vardır. ama yöntem derseniz hiçbiri yüzde yüz garantili olmamak üzere yüzlerce yol vardır. mesela ben bebeğin karnı birbine kenetlediğim kollarıma gelecek şekilde kucağıma alıp yürüyorum. sonra durup öne doğru eğiliyorum. kollarımın üzerindeki karın basınca dayanamayıp arka taraftan zortluyor.
+bey çocuğun gazı var herhalde!
-napıcaz şimdi?
+bilmem...
-buldum.biberonuna soda koyalım.
+soda olurmu hiç!
-niye olmasın ki?
+çünkü sütlü soda çıkmadı daha....
(bkz: putin e haber vermek)
gaz bir şekilde çıkar. asıl mesele, atık gazların geri dönüşümle kullanılabilir hâle getirilip getirilemeyeceğidir.

üzerinde çalışan birileri var mıdır acaba? o kadar gaz heba olup gidiyor.

(bkz: isviçreli bilim adamları)
popodan suni teneffüs.

peşin edit: ya hemen iğrenç falan demeyin. çocuk acı çekiyorsa yapıcaksın kardeşim onlar bizim canımız kanımız. *
kıçına tuvalet pompası dayayaraktan vakumlamak.
ilginçtir ki, karşında koca insan varmış gibi, ciddi bir mesele anlatırsan bebeğe karşı, bir süre sonra o küçücük yüzü buruşur, resmen sıkıldığını belli eder, daha fazla dayanamayıp 'görk' efekti ile havaya karıştırır gazını.

(bkz: kendimden biliyorum)
Bir yolunu bulamadığınız sürece şiş, uykusuz gözlerle dolaşmanıza neden olacaktır.
Çeşit çeşit yollardır. Bu yollar üçe ayrılır sonra tekrar birleşirler.

En işe yarayanı ise bebeği sırt üstü yatırıp bacaklarını karnına doğru katlamak 5 saniye kadar böyle tutup geri düzeltmek olandır. Büyük insan gibi osurtur bebeği.
omuza doğru yatırıp sırtına hafifçe vurmak .bilir bilmez konuşmayın üç tane büyüttük .