bugün

internetteki değişik bir oluşum. bloga üye değilim fakat facebook sayfasına söyle bir göz attım. gerçekten midem bulanıyor bu çok bilmiş annelerden. bir grup var sosyal medyada. ve her şeyi o grup biliyorlar. kendi fikrini söyleyince de çok basma kalıp bir cümle kuruyorlar, son yapılan araştırmalar hede hodo.
bir de facebook ta sayfa sahibine bildiğin yalakalik yapıyorlar kadınlar. agaMsin paşamsin, en ulu sensin, mükemmelsin falan. seçimler öncesi hdp lehinde faşistce paylaşıma buna kim karar veriyor diye soru soran bir zihniyete ben diyebiliyor ve altında bir yorumda da o grubumuzun sahibi her şeyi elbet o bilecek o harika o mükemmel tarzı şeyler yazılıyor. bu zihniyette sen çocuğuna uyku eğitimi vermişsin neye yarar. ayrıca onun da ne kadar sağlıklı olduğu başka bir tartışma konusu.
aynı zamanda doğumdan sonra sütü olmayan kadını da kabullenmek istemiyorlar bir türlü. arkadaşım olmadı. kızım sağ mememi tutmadi. ne yapsam tutmadı. sol memem de yetmedi. emmëdi. ben de sağdim. zaten 2 gr olan sütüm ne yediysem ne içtiysem artmadi. uyumam için annem geldi kaldı aylarca ki uyursam dinlenirsem sütüm artar, artmadi azaldı. Çünkü bebeğim emmedi. açlıktan ağlasa da emmedi.
hayatlarında bir bok olamayan insanlar böyle gruplarda bloglarda faşistce tavırlar sergileyip o eksikliğini bu şekilde kapatmaya çalışıyor artık karar verdim.
doğumdan önce terapistimden kitap önerisi istemiştim. o da bana içgüdülerine güven demişti.onlar seni asla yanıltmaz. doğumdan sonra baktım gerçekten öyle. bebeğimi alsam ıssız bir adaya düşsem hiç sıkıntı çekmeden büyütürum. kadınlar orda sürekli bebek Çocuk büyütmek için kitap önerisi istiyorlar. onlarda tavsiyem. kendileri için herhangi bir kitap okusunlar, roman olur, deneme olur, biyografi olur. okusunlar ve kendilerine gelsinler. silkinsinler. o bebeği onlar doğurdu kimse kendi bebeğiyle ilgili başkasının tecrübesine muhtaç değil. ki başkasının tecrübesine muhtaç olsam o kişi annem olur, ablam olur, kuzenim olur, yakın arkadaşım olur. tanımadığım faşist beyinli çocuğu makineden ibaret gören biri asla olamaz.
(bkz: internet çocukları)

Gruptaki anneler tahminimce gebe kalmadan tüm bilgileri internetten araştırıp hazırlanmıştır. Aslına bakarsanız bunda bir sakınca da yok. Ama öyle bi hal alıyor ki durum; temmuzun yakıcı sıcağında bebeğime su vereyim mi? diyen soran anne geri zekalı embesil, ateşi çıkan çocuğuna şurup veren anne ahmak oluveriyor. Herkes çok bilmiş. Hepsi en iyiyi biliyor. Utanmasalar çocuk yetiştirme klavuzu yapıp verecekler. Yeni nesil annelerden sayelerinde daha da çok nefret ediyorum.

Zaten son zamanlarda bebek ve çocuktan çok siyaset konuşuluyor. HDP hayranlığı grup üyelerinin çoğunda var.

Her ne kadar Ak Partiyi destekliyor olsam da zaman zaman doğru tespitleri olduğunu kabul etmek gerek. Ancak eleştirmek için laf olsun diye öyle çok yazılar var ki artık bayıyor bir yerden sonra.
"ve yedek parça ltd şti" şeklinde devam edecekmiş gibi duran enteresan bir platform.

neredeyse "abi bizim çocuğun yağına, suyuna bir bakıverseniz" diyesim geldi.
Pekekeli bok böceklerinin hegamonyasındaki sikko oluşum.