bugün

(bkz: besiktas iyi ama hakemler kotu)
şampiyonlar ligi tarihinin en farklı malubiyetini 6 kasım 2007 de liverpool maçında alan takım.
fenerbahçe'nin, 8 sene boyunca yanından bile geçemeyecek paf takımıdır.
halı saha takımı.
bu akşam itibariyle ingilizce olarak 8'e kadar saymayı öğrenmiş futbol klübü.

one, two, three, four, five, six, seven, eight.....

(bkz: beziktaş)
sevinmek için sevmeyenlerin, dik durabilenlerin, yalnız uçmayı becerebilenlerin, sevdanın tarifini en iyi yapabilenlerin, yaratıcı olanların, dalgaysa kralını kendiyle geçebilenlerin, düşeceksek sağlam düşelim diyenlerin takımı...
üç hece sekiz harf: sadece "beşiktaş"...
son macta kahirdan sekiz köse olmus takim. matrak bir yana bir okuyunuz yorum bile yazmiyorum:

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=97220,2
8 harfli bir takımdır.

(bkz: her harf için bir gol)*
senin bize çektirdiğin acıları ve mutsuzlukları normal ete tırnağa bürünmüş bir insan evladı yapsaydı neler olur du tahmin dahi edemiyorum...

biz sana bir annenin çocuguna duydugu karşılıksız aşk ile bağlıyız... ve sen bize her defasında aynı ihaneti, terk edişi, acıyı, göz yaşını yaşatsan da sana aşığız...

din değiştirmek gibi bir şey senden vazgeçmek, hiçbir etnik, ırkçı, ideolojik vb. ayrımlar olmasa da diğer takımlarla...

sen bizi kahırlara gark etsende agız dolusu tezahüratlarımızla mabedimizde seni yine destekliyor olacağız... yeter ki herkes üstüne düşeni yapsın... gitmesi gereken gitsin, kalması gereken kalsın, oynaması gerek oynasın...

biz hep üstümüze düşeni yapacağız çünkü; sen bizim her şeyimizsin...
Paf takımı ile gerçek takımı arasında dağlar kadar fark olmadığını dün gece gözler önüne seren, bebeliğimden beri tuttuğum fakat arada bir olduğu gibi gene küs olduğum futbol takımı.

Carşi, şimdi neye karşı???
(bkz: kaleci nerdeymiş)
hakkında süper espriler yapılan takımımdır.

o kadar süperki o espriler ben gülmekten yarılıyorum ekran kar$ısında, o kadar yaratıcılarki, acaba diyorum bir kitaptan mı aldılar da yazdılar, ya da 2 saat dü$ündüler o da yetmedi sabah da dü$ünüp anca $imdi mi karar verdiler yazmaya?
8-0 maglubiyeti paraya cevirmek icin yeni bir urun cikarmislar; http://img209.imageshack....?image=8ballwebmt1jf2.jpg
dünyada bir ilk! e sahip olan takım liverpool! dan 8 tane üst üste gol yiyen takımdır.
3 hece 8 harf.
8-0 mağlubiyetinin ardından (#2566475) nolu entryde de belirtildiği gibi 7'den 70'e herkesin nerdeyse 24 saatini bu konu hakkında süper über yaratıcı ve komik(!) espriler yapmaya harcadığı, bu süreç içinde herhangi bir beşiktaş ürünü, aksesuarı** giyen utanmaz ve gurursuz bir beşiktaşlıyla 'zuhahahahah hala nası giyiyosun utanmıyo musun puhhahahahah' şeklinde eğlendiği , hele bi de dişi iseniz* herkesin 'bu atkıyı takmışsın canım demek ki bilmiyosun sizinkiler 8 yedi nihahahahhhhaaah'* şeklinde son derece şakacı yorumlar yaptığı, ne kadar üzse de gönülden bağlı olduğumu hissettiğim takımım.
neyse iyi oldu bari yurdum insanı kendi kendine, harika bi mizah anlayışıyla(!) eğlenmiş oldu. meğer herkes bugünü bekliyomuş, 'beşiktaş bi 8 gol yese de bize de eğlence çıksa diye', bunu da anlamış olduk.
we hayır, utanmıyoruz... son zamanlarda pek mutlu olmasak da, beşiktaş denince başımızı yere eğmiyoruz, eğmiycez de...
liverpool takımından 8 gol yemesiyle rezil olan 4 büyüklerimizden biri...
şampiyonlar liginde en farklı yenilme rekoruna sahip türk takımı.

peki bunda utanılacak ne var. hiçbirşey...

futbol bu. gün gelir iyi oynar yenilirsiniz, gün gelir kötü oynar yenersiniz. geçen geceki maçta da helsinborg galatasaray'ı yendi. ofsayttan goller yedi galatasaray, 10 metre geriden çıktı ofsayt dendi.. dünyaları kaçırdı, hatta ve hatta uludağsözlük e de yazdığım gibi (tövbe aşa) allah bir takım tutuyorsa akşam helsinborg'luydu..

futbol sadece futbol değildir. futbol gülmektir ama ertesi gün ağlayabileceğini de bilmektir. ağlamaktır futbol ama ertesi gün gülebileceğin umudunu asla kaybetmemektir.

bu takım değil miydi beşiktaşlılar'ı sevindiren. şimdi de üzmüş olabilir ama yine sevindirecektir. bana uefa kupası, süper kupa sevinci gösterip beni sevinçten ağlatan takımım galatasaray değil miydi? akşam helsinborg'a yenildiler.. bana ne.. canları sağ olsun.

taraftar olmak futboldan anlamayan halamın yaptığı gibi lider olan takımı tutmak değildir. taraftar olmak demek yenilse de yense de takımına sırtını dönmemektir.

şerefli geçmişi ile mazisindeki ve gelecekteki başarılarıyla gurur duyulması gereken takımdır beşiktaş. beşiktaş, beşiktaş değildir. beşiktaş rakip takımları bile kıskandıran taraftarıyla beşiktaşk tır.

yenilsen de yensen de.. üzüntünde sevincinde..
şampiyon olmasan da.. kupaları almasanda..

çok sevdik.. sevinmek için sevmedik..
bU TAkımı tutan kişilerde garip bir kompleks vardır.1903'te ilk önce biz kurulduk en büyük biziz gibi bir söylemleri vardır.Oysaki beşiktaş jimnastik klübü adı üstünde bir jimnastik klübüdür ve bir jimnastik klübü ne kadar popüler olabilirse 1924 den sonraki yıllarda futbol topuna ayaklarını sürene kadar o kadar kişi tarafından tanınmıştır.Bugün bir jimnastik klübünü delicesine seven bir taraftar topluluğu bulunmamasından tahmin edebiliriz ki osmanlı döneminde sağlıklı yaşam için jimnastik yapan 5-10 kişi dışında bu klübü tanıyan birileri yoktur.

Yine aynı şekilde bizim rengimiz kırmız-beyaz dı balkan savaşında yas için siyah-beyaz a çevirdik en milli takım biziz derler.Bu arkadaşlara da "Ulan ister turanj-çiyan yap 5 kişinin tanıdığı klübün rengini değiştirmesini kim zikler" demek caizdir.

Birde bu kişilerin atatürk'de beşiktaşlıydı diye bir söylemde bulunanlarıda görülür , bunu neye dayanadırdığı sorduğunuzda fenerbahçe'ye kıllık olsun diye derler.çünkü Beşiktaşlı duruşu herzaman fenerbahçe'ye karşı eziklik demektir.
şu sıralarda salyalar saçan mahlukatın saldırısına uğrayan takımım, aşkım. Ancak kendilerine şu uyarıyı yapmak istiyorum inönü'ye gelirken yalnız gelmeyin muhterem validelerinizi de bekleriz.

Yok yok onlara bişey yapmayacağız onların yeri başımızın üzerinde...
bugün itibari ile acik ve net olan bisey vardir ki o da, besiktas'in normalin altinda bi seviyede takim oldugudur. bu senenin basindan beri beni etkileyen bi maclari daha olmadi. inönü'deki liverpool maci dahil.
bir fb'li olarak üzüntüm ise hala ligde bjk maci geldigi zaman sadece isimden dolayi yaratilan 'derbi maci' havasi yüzünden gercek futbol kabiliyetlerini, sogukkanliliklarini fb'li oyuncularin sahaya yansitamamalari. gerci fb, bjk ile oynadigi son 3 maci da kazanmis olmasina ragmen (yanlis hatirlamiyosam), oynadigimiz futbol beni hic kesmedi.
gereksiz ve anlam veremedigim, yalanci bi gerginlik yüzünden. oysaki cok siradan bi takim besiktas bugün icin.
8 tane yese de taraftarının arkasında olduğu takımdır.

(bkz: hep destek tam destek)
hayatımda hiç bir kulubün, baskanı menajeri yöneticilerinin vs. böyle bir döneklik rezillik veya zavallılık yaptıgını görmedim. bir hafta önce maclara paf takımıyla cıkıcaz deyip en azından sivas macı için kesin degişmeyecek bir karar deyip, liverpool dan 8 yiyince herhalde g.t korkusundan kararından cayıp ezikligin ötesinde bir karara imza atmıslardır. kardesim böyle yapcaksanız bi taraflarınıza güvenmiyorsanız neden bastan yapamıyacagınız seyler için kesin konusyorsunuz sonra iki gün sonra kıvırmalar baslıyor! koskoca jimnastik kulubünü böyle seyler yakısır mı?
neyse ama sizin " ne kadar" büyük bir kulup oldugunuzu herkes biliyor nasıl olsa...
bugünler jimsantik kulüplüğünü bırak dansöz kulübüne dönen spor kulübü.

(bkz: ohhh kıvır sağdan soldan)
104 yıllık şanlı tarihinde iyi ve kötü dönemleri olmuştur.şu an o kötü dönemlerden birini yaşamaktadır.vakit birlik olma vaktidir vakit beceriksiz yöneticilerden, mafya bağlantılı menajerlerden kurtulma vaktidir,vakit düştüğümüz yerden daha güçlü bir şekilde kalkma vaktidir.