bugün

(bkz: başak burcu kadınları)
merak edilen kadınlardır

neden bu kadar huysuzlar, ortaya çıkarılması gerekiyor.
Sureklı düşündüğüm durumum başak burcu olmamdan mı kaynaklı bu şüpheciliğim güvensizliğim detaycılıgım mükemmelliyetciliğim ve dengesizliğim.
ömür törpüsüdür. bu burcun erkeği de dişisi de bi işe yaramaz. sinsi, plancıdır.
dünyanın en güzel kombinasyonlarından biridir ancak bu burcun kadınlarındaki acayiplik şu, asla tek bir tipe indirgenemezler. kimisi aşırı olgun ve ciddiyken, kimisinin hal ve tavırları çok çocuksu olur. neyse, fazlasıyla başarma hırsları mevcut.
Koç erkeğinin cazibesine dayanamayan kadındır.

Gerçi kim dayanabiliyor, oda ayrı bir tartışma konusu tabiki.
bu kızlara demek istediğim şey şudur ki;
- lan kızım biraz dirayetli olsana, kendine hakim olsana. her sikim hıyar diyene tuzlukla koşulur mu?
Farklıdır. Olgunluğu ve zekiliğiyle bilinir.
Sinirliyken kırıcı olabilir ama göründüğünden daha duygusaldır arkadaşlarına çok önem verir.
kendini haklı çıkarmak için elinden geleni ardına koymaz, mantık sınırlarını zorlar o da olmadıysa duygu sömürüsü yapar ve insanı çileden çıkarır. karşısındaki insanın isteklerini göz ardı edebilir ya da tam istenen şekilde yapmayabilir. bu onun için problem değildir.

bunlarla beraber son derece düzenli, titiz kadınlardır. kaliteli yaşamayı hatta lükse kaçacak şekilde yaşamayı pek severler. kendisi ve ailesi böyle kraliyet nizamına sahip olsun isterler.

annem ve teyzem olmak üzere bire bir yaşadığım insanlardır.
Ayrıntıcı, ince düşünceli insanlardır. Duygusuz değil aksine dıştan soğuk görünseler de aşırı duygusallar. Eleştirirler, eleştirirler ve yine eleştirirler ama eleştirilince bozulurlar. Her şeyin mükemmel olmasını isterler. En ufak şeyde moral bozup dünyanın sorunuymuş gibi etraflarındaki insanlara işkence ederler. Ama iyidirler yani. Çok iyidirler her şeye rağmen, kendimden biliyorum. *
ideal eş ve anne adayı olabilirler.

çok eleştirir fakat eleştiri kabul etmezler.
kadın kadındır. burc hiç bir şey değiştirmez. amaç sadece goy goy olsun.
başka bir kızı çekemediyse, her hareketinden belli olan burcun mensubudur. normalde başak kızlarını herkesle anlaşırken görürsünüz. çevresinde arkadaşı çoktur. fakat başak kızlarının, gördüklerim çoğunlukla öyleydi, sahte bir samimiyetleri ve yapmacıklıkları vardır.. ve bu iyi gözler tarafından çok iyi fark edilir. başak kızları için beğenilmek çok önemlidir. beğenilmek için bazı hareketleri olur.. bunlar yapay durur ama gerçekten yapılarında mı var yoksa öyle mi davanıyorlar özellikle onu daha çözemedim. oyuncu olurlar bi de.
orospudur orospudur orospudur.
burçlarlq ilgilenmeme neden olan kadınlar bunlar. ard arda 2 sevgilinin kazığını yiyip ortak noktalarının burçları olduğu gerçeği beni sövdürtmüştür.
bir ba$ak erkegi olarak kendimi ait hissettigim tek burc.
Dünya Tatlısı kadınların burcudur.
(bkz: şahsım).
kendisi annem olur. ev ortamında hayatı aile üyelerine zehir etmede bu burcun üstüne tanımam. hayatı temizlik üzerine kuruludur. temizlik ona göre yaşamak için araç değil amaçtır. bir işin yapılmasını istiyorsa o iş anında olmalıdır. olmazsa cinnet geçirebilirler. dırdır edebilitesi en yüksek burçlardandır. beni ara sıra neden pasaklı bir annem yok diye veryansınlara sürükleyecek kadar canıma okumuştur. hayır ben pasaklı değilim ama üşengecim işte. ancak müthiş bir ev hanımıdır. insanları tertibi ve hizmetiyle kendine hayran bıraktırmasını da bilir çekemeyenleri de çok olur. yenir o yenir.
Fazla takıntımız var. Düzen konularında mesela.
Kontrol manyağı oluyorlar mesela bir plan yaptıkları zaman onu bozabilecek her duruma karşı b planı yapıyorlar. beyni sürekli çalışıyor. üzülerek söylüyorum bazıları hayatları mükemmeli aramakla geçecek diye korkuyor.
(bkz: ben değil de bir arkadaş) *
En sevilesi kadınlar bu burçtan çıkar.
sürekli konuşur, takıntılıdır, detaylara takılır, saatlerce otan boktan konuşur ha konuşur. sosyaldir. inceyi yakalar. iyi yönetici olur, merhameti zayıftır. egosu yüksektir.
Akillidir.
yükseleni buğday ise afiyetle yerim.
kolay verir. ağzına almayı beceremez ama iştahla dener. genellemenin dedesini yaptım ama canım sıkkın idare edilsin.
Titiz, patronluk taslamayı seven, dobra oldugunu sanan burcun kadinidir.