bugün

Freud un kuramındaki psikoseksüel gelişim dönemlerimden anal dönemi sıkıntılı geçirmiş olması muhtemel kadındır.
froyda kurban giden kadındır.

(bkz: froyda bağlamanın çıldırtan cazibesi)
Zodyakin en cazibesiz kadinidir. Basak burcu kadinlari neptun ve uranusun arasinda bulunan meteorlar nedeniyle analize edilemeyen bir ruh haline mensuptur. Bu burcta olan bireylerin xx kromos olanlari
Yalakaliga megillidir, bunu gunesin uzerlerinde ki yogun alfa isinlarina borcludurlar. Bir baska ozellikleri ise kisisel bakimlarini kale almamalaridir. Obeziteye yatkin bir burcdur. Tum bu kotu etkilerin yaninda, merkurun etkisi sayesinde matematiksel zekalari diger burclara gore daha ust seviyededir. Bilim dalinda bir cok matematik ve fizikci basak burcundan cikmaktadir.
titizliğin sembolü bayanlardır. evhamlı olur bir de bu bayanlar. özellikle anne olduklarında kimileri çocuklarının üstlerini örterken bile kalkacak tozun hesabını yaparak temkinli davranır. fazlasıyla duygusal ve bir o kadar da dünya tatlısı insanlardır.
2 ayak üzerinde durabilen hayvandırlar parayı severler, ama çalışmak kimyalarında yoktur bunların ,ortam içinde sürekli 2 plandadırlar,beynini maymunlar gibi belirli bir kısmını kullanabilirler

ben on yıl boyunca çıktıgım çocukluk aşkımdan bunu çıkardım sonunda zengin iyi aile cemaatçi bi çocuk bulunca on yıllık aşkı felen satıp doğum günü 15 eylülde evlenirler haa bu arada düğününede 10 yıllık çıktıgı çocugu çağırmak gibi salakça davranışlarıda vardır

oğlak burcu erkeği olarak 2 ayak üzerinde durabilen,beynini tam olarak kullanamayan bu canlılardan uzak durun

(bkz: kin) (bkz: nefret) hiç bitmez bu iki ayak üzerinde durabilen,beynini tam olarak kullanamayan canlılara.
elmalı turta yapmayı bilmemektedirler. ömür boyu da bilmeyecekler çünkü inatçı oldukları için öğrenmek istemiyorlar.
Sabrına hayran olunası burçtur. Bazen ben bile kendime şaşırıyorum.
en iyi burcun kadınlarıdır. bir sıkıcı başak erkeği olarak kesinlikle en iyi anlaştığım dişilerdir. birde bu kızlar hakaret etmez, sadıklar, hamaratlar ve malca bir inatları yok sadece doğru bildiklerinde inatçılar. başak burcu kadını kaçırılmamalıdır. asla tanıdığınıza pişman olmazsınız. samimi ve dürüsttürler sizi kendine hayran bırakırlar. hepinizi seviyorum lan bir taneniz bile abuk subuk bir insan değilsiniz.
akıllı, mantıklı ve gerçekçidir. analitik bilgiye önem verir. başarılı olmak için her şeyini ortaya koyar. ayrıca çok düzenli ve titizdir. her şeyin mükemmel olmasını ister. ne istediğini iyi bilir. elde etmek istediği şeylerin üstüne kararlılıkla gider. inatla kendi yöntemlerini savunur. çok disiplinli olduğu için hata yapması, işini yarım bırakması söz konusu değildir. öte yandan sadece elde edebileceğine inandığı şeyleri arzu eder. kazanacağından emin olduğu zaman eyleme geçer. pek cesur olduğu söylenemez, zaten riske girmekten ve en önemlisi maceraya atılmaktan hoşlanmaz. genelde susarak sorumluluğu başkalarına yükler.
bir yılbaşı kutlamasında apar topar, hesapta yokken muhtemelen alkollü bir akşamın sonunda üretimine başlanmış birinden ne beklenirse bundan da o beklenir. ikizler burcu erkeğinin panzehiri, elde tutmakta en zorlandığı kadındır. pek bi numarası yoktur ama cesareti, fedakarlığı, hayata karşı güçlü olması falan etkiler insanı. ahh ah.
http://www.youtube.com/watch?v=q1Ynky_Esz8
başak burcu kadını realist ve ayrıntıcıdır.
başka türlü şeylerdir.
hayatımda gördüğüm en saf insanlar bu başak burcu kadınlardır. hemen inanır hemen kanar çok iyi niyetli ve evci olurlar.
evde bakılabilirler yalnız ne olur ne olmaz tuvalet kabını balkona koyun.
küçük şeylere takıyoruz, dikkat edin.
saf ve melek olduğu külliyen yalandır.
Ben anlıyorum halbuki, hissediyorum ta içeride ihtiyaç duyduğun şeyi, beklentilerini, heveslerini, isteklerini, amaçlarını... Ama niye böyle oldu be başak burcu kadını? Kader mi diyek yoo tamamen senin tercihin her şey. Niye be niye?
sevgili olunacak en son burçtur. takıntılarıyla, kıskançlıklarıyla, bitmek bilmeyen sorularıyla baş edemezsiniz çünkü. en doğrusunu o bilir. samimiyetsizlikten de aşırı samimiyetten de hoşlanmaz. dili sivridir. aşık olacağı adamı kendi seçebilecek kadar güçlü bir iradesi vardır. ama olur da kazara aşık olursa mantığını çöpe atacak kadar aptalca hareketler yapar. bir de bu kadına yalan söylemeyin hemen anlar.
(bkz: yazar burda kendini ifşa ediyor)
fazla varsa bir tane alabileceğim kadındır.
Kendisi sister'mdir . Ve gercekten mukemmel bir insandir .
Değeri bilinmeyen hatunlardır.
alayı inatçı, sinsidirler. uzak durun.
özellikle 23 eylülde doğanlardan.
bu kadınları her gün 10 kilometre yürütün.

bir ay sonra sizden 300 kilometre uzakta olucaktır. böylelikle kurtulmuş olursunuz. oh mis.
bir günde hayata küstürmüştür.
"başşşak" diye dalga geçenlere " alsana daşşşak" diyemeyen kadınlardır.